Menu

Peter H. Reynolds

Peter H. Reynolds urodził się 16 marca 1961 roku w Kanadzie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzie-ci oraz właścicielem firmy z branży mediów edukacyjnych. Jest absolwentem Massachusetts College of Art i Fitchburg State College. W swoich książkach, które często współtworzy z bratem bliźniakiem, propaguje autentyczne uczenie się, kreatywność i pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak umiejętnie wyrażać siebie.

Peter H. Reynolds- twórczość dedykowana dzieciom

Peter H. Reynolds miał okazję zaprezentować się polskim czytelnikom w 2005 roku książką pod tytułem „Rysunki rysunkowate”. Kolejne lata przyniosły takie pozycje tego autora, jak „Za mało mnie” czy „Kiedyś”. Najnowsze tytuły Petera H. Reynolds’a to „Kolor nieba”, „Ja, akcja. Księga działania”, a także „Wspólny stół” i „Ja, człowiek. Księga empatii”.

Peter H. Reynolds – doceniony nagrodami

Już na studiach Peter H. Reynolds otrzymał pierwszą nagrodę dla Studenta Roku w dziedzinie komunikacji, w 1983 roku. Wśród wielu nagród, jakie otrzymał ten autor, można wymienić Oppenheim Platinum Toy Award, nagrodę Borders Books’ Original Voices 2003, a także Carnegie Medal of Excellence, przyznany przez American Library Association w 2005 roku.
„Kolor nieba” - Peter H. Reynolds Marisol uwielbia malować. Nie może się doczekać rozpoczęcia pracy nad muralem w bibliotece. Namaluje niebo! Ale jak to zrobić, jeśli nie ma niebieskiej farby? Marisol obserwuje niebo w dzień i w nocy, aby zobaczyć, jakie kolory rzeczywiście w sobie kryje. Zobaczy świat na nowo, w odkrywczy i kreatywny sposób. Zwieńczenie „,Kreatologii“, Petera H. Reynoldsa, serii, w której autor jest gorącym orędownikiem kreatywności, pomysłowości i nowego spojrzenia na otaczający nas świat. W serii ukazały się: „,Kropka“,, „,A to“,. Peter H. Reynolds – obsypywany nagrodami kanadyjski autor i ilustrator książek dla dzieci. W Polsce znany przede wszystkim jako twórca „,Kropki“,, która zapoczątkowała obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności i odwagi w odkrywaniu talentów.
Potrafisz narysować kropkę? To znaczy, że możesz wyruszyć w twórczą podróż! Peter H. Reynolds, autor bestsellerowej „Kropki”, pokazuje, jak dotrzeć do krainy, gdzie rozkwitają kreatywność i wyobraźnia. Na kolejnych stronach narysujesz jedną kropkę, podpiszesz się, a później… Kropki małe i duże, uporządkowane i rozproszone, kropki zakręcone i proste, włochate i kraciaste. Użyjesz ołówka, flamastra, a nawet własnych palców! Ta książka łączy kreatywność i uważność, pokazując, że niezależnie od umiejętności plastycznych w każdym z nas drzemie artystyczna dusza. Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem, czy masz lat kilka, kilkanaście, czy o wiele więcej! Peter H. Reynolds – obsypywany nagrodami kanadyjski autor i ilustrator książek dla dzieci. W Polsce znany przede wszystkim jako twórca „Kropki”, która zapoczątkowała obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności i odwagi w odkrywaniu talentów.
Wzruszająca i bardzo aktualna w wymowie książka o tym, jak wspólnie spędzone chwile jednoczą rodziny. Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek, telefonów i komputerów. A ich stół, nikomu już niepotrzebny, staje się coraz mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika… Czy dziewczynce uda się go odbudować dzięki ponownemu zgromadzeniu rodziny? „Wspólny stół” to hołd złożony podtrzymywaniu rodzinnych więzi. Peter H. Reynolds – kanadyjski pisarz i ilustrator książek dla dzieci, twórca m.in. bestsellerowej „Kropki”, „Kiedyś” i współautor „Ja, miłość”, „Ja, spokój”, „Ja, joga”.
Ramon uwielbia rysować. Traci jednak zapał do tworzenia, kiedy brat wyśmiewa jego rysunki. Cóż, może faktycznie wazon nie wygląda jak wazon… Siostra Ramona twierdzi jednak, że wygląda wspaniale, bo… wazonow-a-to. Ramon nie kopiuje rzeczywistości, on tworzy własną! Odzyskuje radość z rysowania i zaczyna nawet pisać wiersze (wyglądają wierszow-a-to!). Hołd złożony kreatywności przez niezrównanego mistrza ilustracji, autora m.in. „Kropki” i „Kiedyś”.
"Celebracja miłości i współodczuwania. Susan Verde i Peter H. Reynolds oddają czytelnikom trzecią książką w bestsellerowej serii. Celebrując miłość we wszystkich jej postaciach, zachęcają młodych czytelników, aby spojrzeli do wewnątrz siebie, kiedy będą się bać. Bo miłość pozwala nam działać ze współczuciem i życzliwością, żyć z wdzięcznością i dbać o siebie poprzez praktykowanie miłości do siebie samych. „Pięknie zilustrowana książka. Idealne narzędzie do nauki miłości, empatii i dbania o siebie”. School Library Journal O serii: „Interesuje was joga dla dzieci i mindfulness dla dzieci? Mnie bardzo i od dawna szukałam książek, które pozwolą mi przedstawić córce ten temat, a może nawet zacząć praktykować? Zwłaszcza że sama nie jestem joginką, więc to również pierwsze kroki dla mnie. Na szczęście znalazłam dobre książki, które naprawdę bezboleśnie wprowadzają nawet czterolatki w świat jogi i uważności” – Ania Oka, autorka bloga Zabawkator"
„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Waszti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno! Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent! „Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.
Bycie człowiekiem oznacza pełnię możliwości. Uczymy się, marzymy, zachwycamy światem wokół. A czasem popełniamy błędy, boimy się, czujemy smutek. Fantastyczny duet, Susan Verde i Peter H. Reynolds, autorzy bestsellerowych książek „Ja, joga”, „Ja, spokój”, Ja, miłość”, tym razem próbują pokazać, co to znaczy być człowiekiem, czym jest empatia i jak możemy dokonywać w życiu dobrych wyborów.
„Hania Humorek, miała humorek. Humorek na dzierganie na palcach, a nie na mys´lenie o szkolnych zdje?ciach. Chciała teraz posiedziec´ sama. I z˙eby z˙aden paskudny młodszy brat nie przeszkadzał jej jak natre?tny komar. Bzzz! Głos Smrodka cia?gle bzyczał jej w uchu.„ Hania Humorek uwielbia wyzwania! W „Wielkiej księdze wyzwań” znajdziecie dwa opowiadania, w których ta bystra dziewczynka mierzy się z poważnymi kwestiami. Jak wiecie, Hania Humorek słynie z tego, że miewa humorki. Czasem mniejsze, często całkiem duże, którym towarzyszy zła minka. Lubi robić wszystko na przekór, dlatego jest zachwycona, jak wreszcie nadchodzi jej ulubiony dzień w roku: Dzień na Opak. Dziewczynka postanowiła zaskoczyć wszystkich swoim wyglądem i zachowaniem: zamiast fryzury na kształt ptasiego gniazda, jaką nosi na co dzień, tego dnia uczesała się i spięła włosy. Porzuciła też na dnie szafy swoją ulubioną koszulkę z napisem JESTEM DZIEWCZYNKĄ WRRR i założyła piękne ubranie, a nawet dopasowała do siebie skarpetki! Zachowywała się też zupełnie jak nie ona. Swoją postawą zaskoczyła wszystkich i tak jej się to spodobało, że postanowiła zrobić sobie aż Tydzień na Opak… W drugim opowiadaniu Hania podejmuje wyzwanie stworzenia swojej listy marzeń i jak najszybszej ich realizacji. Inspiracja do tego wyzwania jest dla niej Lista Marzeń Ostatnich jej babci, którą przypadkowo znajduje. Czy dziewczynce uda się nauczyć grać na jakimś instrumencie, pojechać pod namiot, zacząć wydawać gazetę z samymi dobrymi wiadomościami i dotrzeć na prawdziwą Antarktyke przed zakończeniem czwartej klasy? Przekonajcie się. „Hania Humorek. Wielka księga wyzwań” to idealna propozycja dla wszystkich fanów rezolutnej bohaterki stworzonej przez amerykańską pisarkę Megan McDonald. Prosty język, duże litery i wygodny format sprawiają, że książki są chętnie czytane przez dziewczynki i chłopców w wieku wczesnoszkolnym. Autorem ilustracji do serii „Hania Humorek” jest Peter Reynolds, który podkreśla, że jego misja to „opowiadać´ historie, które maja? znaczenie”.
Hania Humorek powraca w nowej odsłonie. Jeszcze bardziej humorkowa i jeszcze zabawniejsza. Czy uda jej się przemierzyć świat w osiem i pół dnia, jak poradzi sobie na studiach i czy odnajdzie groźnych porywaczy psów? W „Wielkiej księdze humoru” znajdziesz tomy: „Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata” „Hania Humorek idzie na studia” „Hania Humorek. Mały detektyw”