Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mae West
7.0

(34 ocen) wspólnie z

39,90

 

Znakomita biografia Mae West autorstwa Charlotte Chandler została oparta na serii wywiadów przeprowadzonych z gwiazdą zaledwie kilka miesięcy przed jej śmiercią w 1980 roku.
Jako dramatopisarka West słynęła ze skandalizujących sztuk, jako aktorka – z ról, które uczyniły z niej uosobienie seksu, i z powiedzonek, które przeszły do historii Hollywood („Nadmiar czegoś dobrego może być cudowny”, „Kiedy jestem dobra, jestem bardzo dobra, ale kiedy jestem zła, jestem jeszcze lepsza” i wiele innych).
Od pierwszego spotkania, kiedy na przywitanie autorki West wyciągnęła skrzącą się od brylantów dłoń, aż do ich pożegnania, podczas którego gwiazda niestrudzenie udzielała pisarce rad w kwestii sposobów uwodzenia mężczyzn, pomiędzy Mae West i Charlotte Chandler nawiązała się serdeczna zażyłość emanująca z każdej strony biografii.
Charlotte Chandler zgłębiła legendy świata kina i objawiła talent, który sprawia, że gwiazdy filmowe otwierają się przed nią ze zdumiewającą szczerością.
„Los Angeles Times”
Charlotte Chandler jest autorką wielu biografii reżyserów i aktorów, między innymi Ingrid Bergman, Joan Crawford, Bette Davis, Marleny Dietrich, i Katharine Hepburn, a także Federico Felliniego, Alfreda Hitchcocka, Groucho Marxa I Billy’ego Wildera. Jest członkinią zarządu Film Society of Lincoln Center (Stowarzyszenie Filmowe Centrum Lincolna) i aktywnie działa na rzecz zachowania dziedzictwa filmowego.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-08-02

ISBN: 978-83-783-9567-6

Tytuł oryginalny: She Always Knew How: Mae West, a Personal Biography

Liczba stron: 312

Format: 163x234mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...