Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Marcelina i twierdza wspomnień

Izabela Skorupka

Marcelina i twierdza wspomnień

7.6

(7 ocen) wspólnie z

26,57

 

Druga część powieści fantastycznej o Marcelinie Łobzowskiej, która tylko pozornie jest zwykłą dziewczynką. W jej rodzinie talent pisarski dziedziczy się... wraz z klątwą, przez którą Marcelina wplątana zostaje w serię niezwykłych zdarzeń. „Marcelina i Twierdza Wspomnień” to już druga z serii powieści fantastycznych pełnych uroczych, tajemniczych i często zabawnych bohaterów oraz magicznych światów. W rodzinie Marceliny Łobzowskiej, talent pisarski dziedziczy się wraz z klątwą, przez którą dziewczynka wplątana zostaje w serię niezwykłych zdarzeń. Najpierw znika w tajemniczych okolicznościach, trafia do bliźniaczego domu w Bezczasie, a teraz musi zmagać się z kolejnymi wyzwaniami. Wszystko bowiem wskazuje na to, że ktoś podmienił jej najbliższych i tym samym zagroził bezcennej Harmonii pomiędzy Światami. Marcelina wraz z przyjaciółmi wyrusza bardzo, bardzo daleko, aby odzyskać rodzinę… Czym jest tajemnicza Adaptacja? Jak dostać się do Twierdzy Wspomnień? I czy Radzie Księgi Przodków uda się odnaleźć zdrajcę? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zapraszamy na kolejną podróż do Bezczasu… i jeszcze kilku innych Światów…

*** DLA RODZICÓW – Marcelina wychowa czytelnika „Marcelina i Twierdza Wspomnień” oraz poprzedzająca ją „Marcelina i Pamięć Przodków” to powieści fantastyczne, których urok zasadza się nie tylko na niezwykłych przygodach, ale również na miłości do słowa i książek. W coraz szybciej zmieniającym się, pędzącym naprzód świecie, pełnym bodźców i cyfrowych gadżetów – powieści o Marcelinie Łobzowskiej starają się odwołać do chlubnej tradycji, w której książki stają się źródłem emocjonującej przygody i mogą z powodzeniem konkurować ze światem gier komputerowych i filmów. Ich bohaterka, dzięki swoim umiejętnościom i miłości do czytania, zostaje wplątana w niesamowitą historię, której początkiem są właśnie… książki. „Marcelina...” pokazuje ich świat od najbardziej atrakcyjnej strony, składa obietnicę przeżyć, których młodzi ludzie nie znajdą gdzie indziej. Powieści „Marcelina i Pamięć Przodków” oraz „Marcelina i Twierdza Wspomnień” otwierają świat wyobraźni i gwarantują serię niezapomnianych przygód… Harry Potter wychował rzesze czytelników – czas by jego pracę kontynuowała Marcelina. *** Izabela Skorupka (rocznik 1976) - Z wykształcenia antropolog kultury i dekorator wnętrz. Autorka tekstów piosenek, sztuk dla dzieci oraz opowiadań i wierszy. Od lat prowadzi dziecięcy teatr „Zebra w kratkę”, w którym współtworzy z młodymi aktorami spektakle. „Marcelina i Twierdza Wspomnień” to jej druga powieść. Prywatnie szczęśliwa żona, mama dwójki nastoletnich chłopców, miłośniczka czytania, gotowania, spotkań z przyjaciółmi i podróży.

Axis Mundi
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-649-8037-4

Liczba stron: 432

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...