Menu

Cazenove Christophe

Trzeci tom pełnej gagów serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr, nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Czy mała dziewczynka może bezpiecznie spędzić noc bez pluszaków? Czy naśladując starszą siostrę, zdoła się stać tak samo fajna jak ona? Czy opłaca się sto razy oglądać ulubiony film? Jak przeżyć na obozie wakacyjnym? Jak nauczyć ojca tańczyć tecktonik? Co zrobić, żeby żaden z sąsiadów nie ukradł naszego letniego domku? Setki podobnych pytań zadają sobie bohaterki, kiedy przeróżne problemy nieustannie uprzykrzają im życie. Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.
Dziewiąty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Dziewczynki nie mogą się doczekać balu na zakończenie roku szkolnego. Codziennie przygotowują się i wybierają sukienki. Wendy martwi się tylko tym, że jej chłopak nie lubi tańczyć, z kolei Marine nie ma jeszcze odpowiedniego partnera. Siostry są jednak pomysłowe, może więc znajdą sposób, aby bal okazał się tak udany, jak sobie wyobrażają... Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik Williama Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.
Wesoła opowieść dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się zwierzętami. Weterynarka Debora trafia na staż do bardzo szczególnego ogrodu zoologicznego – takiego, w którym żyją zwierzęta, które uznaje się za... wymarłe! Dront dodo, wilkowór tasmański, lew berberyjski i wiele innych stworzeń mieszka w niezwykłym zoo i ma się dobrze. Deborę czeka mnóstwo zaskakujących przeżyć w fascynującym azylu dla gatunków, które nie powinny już istnieć. Każdy album serii jest uzupełniony dodatkiem na temat zwierząt wymarłych lub zagrożonych wyginięciem. Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.
Rok szkolny nareszcie się skończył i kumpelki oddają się zasłużonemu odpoczynkowi. Jednak dla Jessiki wakacje nie zapowiadają się wesoło – rodzice wysyłają ją na miesiąc na wieś, do dawno niewidzianej ciotki i kuzynki. Życie na wsi radykalnie odbiega od tego, do czego Jess jest przyzwyczajona. No i jak wytrzyma tyle czasu bez koleżanek? Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.
Ósmy tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.Co się wydarzy, kiedy w domu dziewczynek zamieszka – na całe dwa tygodnie – włoski chłopiec, który przyjedzie na wymianę międzyszkolną? Wszyscy są bardzo ciekawi gościa, ale dość trudne jest nawiązanie przyjaźni z kimś, kto nie odzywa się ani słowem... Poza tym na przykładzie sióstr dowiemy się, dlaczego nie należy przygotowywać się do podróży do Ameryki, czemu nie wolno na głos czytać horrorów oraz dlaczego powinno się doceniać bliskie sobie osoby.Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik Williama Maury, który oprócz ilustrowania Sisterszajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.
Szósty tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Życie ze starszą sister składa się nie tylko ze wspólnych zabaw i radosnych chwil, lecz także z kłótni, a nawet bijatyk. Co jednak zrobić, kiedy starsza siostra ma dla ciebie coraz mniej czasu? I to nie dlatego, że musi się uczyć czy wciągnęło ją jakieś hobby... ale z powodu chłopaka! Przecież wiadomo, że chłopcy brzydko pachną, są głupi i ciągle hałasują! Co powinna zrobić młodsza siostra, aby znów mieć tę starszą tylko dla siebie?  Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.
Piąty tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Nie ma to jak zrobić siostrze głupi dowcip! Co tam, że nabije sobie guza i się wścieknie. Zaraz złość jej przejdzie, a jutro to ona odwdzięczy się kawałem. Tak właśnie wygląda życie dwóch sióstr, które każdego dnia wymyślają coś szalonego. Gorzej, jeśli zabawa kończy się założeniem gipsu, ale nawet z nogą wyglądającą jak pożyczona od mumii można robić niesamowite sztuczki - czy to w domu, czy w szkole, czy na ulicy. W dodatku człowiek znajduje się w centrum uwagi i wszyscy chcą mu pomagać. Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe'a Cazenove'a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury'ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli. 
Siódmy tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Zabawy z siostrą są albo wspaniałe, albo wkurzające: czy to na rozgrzanej słońcem plaży, czy w rodzinnym domu, czy podczas gry w badmintona, czy w przebraniu superbohaterek, czy w normalnym stroju, czy w kostiumie kąpielowym. Zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach można się śmiać albo sobie dokuczać. Tak samo było już wtedy, gdy Wendy miała kilka lat, a Marine raczkowała – i tak samo będzie, gdy obie staną się dorosłymi kobietami. Czas ani okoliczności nie zmieniają tego, że siostry jednocześnie się kochają i nie cierpią! Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.
Najnowszy tom zabawnej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Kłótnie Marine z Wendy stają się nie do wytrzymania, dlatego ich przyjaciółki starają się zrobić wszystko, aby dziewczynki doszły do porozumienia. Jednak sprytna Marine wymyśla zupełnie inne rozwiązanie: postanawia wymienić starszą siostrę na inny, lepszy model. Problem w tym, że nie wie, jak i gdzie go zamówić... Autorami cyklu są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych, m.in. „Mali bogowie”) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters” zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych opowieści.
Piąty tom przygód szalonych nastolatek – Jessiki i jej fantastycznych kumpelek. Każda z nich jest inna, mają różne zainteresowania, podobają im się inni chłopcy, słuchają różnej muzyki… Czasem się kłócą, czasem na siebie obrażają, ale zawsze potem się godzą, bo wiedzą, jakie to szczęście mieć przyjaciółki! Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.
Selfie z kumpelkami. Kumpelki. Tom 4 Christophe Cazenove, Philippe Fenech Kolejny tom przygód szalonych nastolatek – Jessiki i jej fantastycznych kumpelek. Dziewczyny od lat tworzą zgraną paczkę, choć zdarzają im się także kłótnie. Jednak zawsze potem się godzą! A co zrobią, gdy do ich ekipy będzie chciała dołączyć nowa koleżanka? Nie będzie to proste! Aby zostać zaakceptowanym przez Kumpelki będzie musiała przejść wiele prób i zdać egzamin z przyjaźni. Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.
Czwarty tom serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Życie jest pełne radości i zabaw, ale także niespodzianek – czasem mało przyjemnych. Zimą można walczyć na śnieżki i próbować lepić bałwany, natomiast gdy nadchodzi wiosna – snuje się marzenia o zawodzie dziennikarki lub o randkach z ukochanym. W lecie wyjeżdża się na wakacje, uprawia rozmaite sporty i zbiera piękne kamienie, a jesienią – kupuje modne ubrania oraz gra w quizy. I właśnie takie życie uwielbiają dziewczynki. Wprawdzie bolą je brzuchy, gdy myślą o szkole, no i co jakiś czas muszą sobie nawzajem zdrowo dopiec, ale poza tym wszystko gra! Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 humorystycznych serii dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.
Trzynasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine jest smutna, bo Wendy rzadziej się z nią bawi i poświęca coraz więcej czasu chłopakowi, ale najgorsze, że zaczęła regularnie sprzątać swój pokój, co jest jasnym dowodem, że staje się... dorosła! Na szczęście Marine ma tyle szalonych pomysłów, że nigdy się jej nie nudzi. A kiedy jeszcze jest ze swoimi koleżankami, cały świat należy do niej. Odkrywa też magiczną moc czterolistnych koniczyn, więc nie boi się żadnego wyzwania! Tymczasem Wendy ma zupełnie inne problemy – nieco bardziej dorosłe. Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.
Pierwszy tom przezabawnej historii dla małych i dużych czytelników o baaardzo dawnych i dziwnych czasach. Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów! Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku. Dowiadują się o tym młode istoty mityczne, które marzą o życiu na Olimpie. Warunek jest jeden: każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu... Ale niektórzy, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy... Wkroczmy do pełnego humoru i zwariowanych przygód świata małych bogów! Album jest uzupełniony lekkimi, popularnonaukowymi opowieściami o ciekawostkach na temat mitologii greckiej. Autorami historii o psotnych bogach są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Ninja” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
Drugi tom humorystycznej serii dla nastolatek o perypetiach Jessiki i jej najbliższych kumpelek. Dziewczyny wszystko robią razem – chodzą na zakupy, do kina czy na imprezy, wspólne też próbują sobie radzić z codziennymi kłopotami i oczywiście chłopakami. Ale czasami ma się dość nawet najlepszych koleżanek! Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, znany jako autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.
Piąty album wesołych przygód kandydatów na bogów i herosów. Orfeusz postanawia uwolnić swoją kumpelę Eurydykę z piekła. Niestety okazuje się nieco gamoniowaty... Pojawia się też nowa postać – Tezeusz, który ma misję zgładzenia wszystkich potworów świata. Nasi bohaterowie będą również mieli do czynienia z gniewem Posejdona, zmasowanym szturmem komarów i atakami szaleństwa Dionizosa, na pewno jednak poradzą sobie z zagrożeniami! Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
Wymyślona przez autora hitu „Sisters” seria humorystyczna dla nastoletnich dziewczyn i o nastoletnich dziewczynach! Jessica chodzi do szkoły średniej i ma mnóstwo kumpelek. Jedne potrafią ją rozśmieszyć, innym może się ze wszystkiego zwierzyć, a jeszcze inne podziwia. Oczywiście są też chłopcy, tyle że oni pochodzą jakby z innego świata, co nie oznacza, że Jess nie chce im się podobać... Oto pełne humoru i niespodziewanych zdarzeń przygody nastolatki i jej koleżanek! Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, który odniósł wielki sukces serią „Sisters”, a polskim czytelnikom znany jest również z opowieści „Kasia i jej kot” oraz „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.
Przygody pomysłowego chłopca i jego szalonego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Koncert na trzy osoby i psa”, „Nie ma jak spacer!” i „Błyskotliwy Bill”. Ptyś i jego spaniel Bill nie potrafią bez siebie żyć i pomagają sobie zawsze, kiedy trzeba. Obaj też mają mnóstwo zwariowanych pomysłów, które nie umilają życia innym osobom... Na szczęście rodzice chłopca są przyzwyczajeni do błazeństw swoich pupili, a sami też od czasu do czasu zrobią coś wesołego i szalonego. Cała rodzinka jest siebie warta! Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Obecnie „Ptyś i Bill” jest pisany popularnego scenarzystę Christophe’a Cazenove’a, współautora wielu bestsellerowych cykli humorystycznych („Sisters”, „Kasia i jej kot”, „Mali bogowie”), a rysowany przez Jeana Bastide’a (ilustracje bądź kolory do niektórych tomów znanych w Polsce serii „Wojna Sambre’ów” i „Sherlock Holmes Society”).
Trzecia część prześmiesznej opowieści o młodych kandydatach na bogów i herosów starożytnej Grecji, którzy nie mają zamiaru cierpliwie czekać, aż dostaną nadprzyrodzone moce. Herakles próbuje wykonać dwanaście prac, choć jeszcze nie został obdarzony konieczną do tego siłą. Odyseusz buduje najwspanialszy statek świata, mimo że wciąż nie nauczył się pływać. Kirke przygotowuje magiczne eliksiry, niestety także takie, które powodują nieciekawe skutki uboczne. Atena zgłębia sztukę wojenną, ale na razie wygrywa tylko w domino. Z kolei Taurusek, jak to Taurusek – a to zrobi piekielnego grilla, a to wymyśli nowe dyscypliny olimpijskie, a to postanowi wykąpać się rzece umarłych. Dziwacznych pomysłów nigdy mu nie brakuje. Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.