Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Maryla z Zielonego Wzgórza

Sarah McCoy

Maryla z Zielonego Wzgórza

7.2

(646 ocen) wspólnie z

26,57

 

Niesamowity powrót do świata Ani z Zielonego Wzgórza!

Każdy pamięta moment, w którym rudowłosa dziewczynka trafiła na Zielone Wgórze odmieniając życie dwójki rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów. Nadszedł czas żeby poznać bliżej ich historię. Co sprawiło, że zdecydowali się wieść tak samotne życie? Na to oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce autorstwa Sarah McCoy.

"Maryla z Zielonego Wzgórza" to niezwykle sentymentalna podróż na Wyspę Księcia Edwarda, która pozwoli miłośnikom serii spotkać starych znajomych oraz poznać historię opiekunów Ani.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-9220-4

Liczba stron: 448

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Zwiastun serialu opartego na serii Ani z Zielonego Wzgórza

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Agnieszka Stachura

Maryla

Cieszę się, że postanowiono rozwinąć wątek Maryli. Z książki dowiadujemy się więcej o jej przyjaźni z Małgorzatą oraz mamy okazję poznać kulisy relacji bohaterki z Jackiem. Oprócz tego poruszony zostaje wątek Mateusza oraz powód dlaczego postanowili pozostać na Zielonym Wzgórzu. Dla każdego miłośnika przygód serii o Ani jest to lektura obowiązkowa! Czekam teraz na książkę poświęconą Mateuszowi!
Wiktoria Romańska

Polecam

Któż z nas nie zastanawiał się, czytając Anię, dlaczego Cuthbertowie mieszkali razem? Ta książka daje nam wreszcie odpowiedź na dręczące pytania. Ukazuje również ówczesną rzeczywistość i pewne zasady, które zmuszają obojga bohterów do podjęcia pewnych decyzji. Książka warta jest przeczytania nie tylko jako dodatek do serii Ani z Zielonego Wzgórza ale jako powieść historyczna osadzona w czasach, w których życie kobiety było podporządkowane pewnym schematom i regułom. Polecam serdecznie
Daria Woźniak

Powrót na Zielone Wzgórze

Po przeczytaniu całej serii poświęconej Ani odczułam pustkę. Tęskniłam z Zielonym Wzgórzem, więc jak tylko zobaczyłam książkę opowiadającą o życiu Maryli bez wahania po nią sięgnęłam. Cudownie było znów przenieść się w ten sielankowy świat. Pomimo, że książkę napisała inna autorka to nie odczuwa się tego w fabule. Moim zdaniem twórczyni znakomicie oddała charakter tamtych książek. Książka stanowi świetne uzupełnienie historii o Ani, ponieważ w końcu możemy się dowiedzieć jakie były przyczyny, tego, że Maryla była uważana za szorstką osobę. Co wydarzyło się w jej życiu przed przyjazdem Ani. Książkę i polecam i dziękuję, że mogłam powrócić na Zielone Wzgórze.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...