Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Meble industrialne Renowacja i naprawa przedmiotów z metalu

Frederick Plun

Meble industrialne Renowacja i naprawa przedmiotów z metalu

4.5

(2 oceny) wspólnie z

39,00

 

Specjalny rodzaj masowo wytwarzanych me­bli przeznaczonych do biur, fabryk i warszta­tów pojawił się w połowie XIX wieku, towa­rzysząc tzw. drugiej rewolucji przemysłowej. Sprzęty te, produkowane z wytrzymałych materiałów, praktyczne i piękne zarazem, stały się dzisiaj elementem różnego rodzaju aranżacji wnętrz, od tych klasycznych, urzą­dzonych antykami, po utrzymane w surowej, industrialnej estetyce lofty.
Niniejsza książka to praktyczny poradnik, w której autor krok po kroku przedstawia podstawy odnawiania dawnych mebli biuro­wych. Frédérick Plun, z wykształcenia stolarz, dzieli się w niej z nami swoją pasją i przeka­zuje wypracowane w ciągu ostatnich piętna­stu lat techniki renowacji.
Pierwsza część poradnika zawiera wskazówki, jak i gdzie szukać wartościowych mebli biu­rowych, a także wykaz niezbędnych narzędzi i krótki przegląd głównych metod i tech­nik. W części drugiej możemy zapoznać się z dziewięcioma charakterystycznymi przykła­dami dawnych mebli biurowych, które autor poddaje renowacji. Każdy etap prac został tu szczegółowo opisany i bogato zilustrowany zdjęciami.
Czytelnik dowie się, jak samodzielnie oczy­ścić powierzchnie metalowe z rdzy i warstw starej farby, jak wyrównać fragmenty pogię­tej blachy oraz jak oczyścić drewno, by nie pozbawić go szlachetnej patyny. Omówiono tu kultowe obecnie we Francji dawne meble i inne elementy wyposażenia biur takie jak stół kreślarski OZA, lampa Jieldé czy krzesło Mullca, których odpowiedniki z powodze­niem znajdziemy w całej Europie, w tym tak­że w Polsce.

Arkady
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-213-4894-0

Tytuł oryginalny: rénover le mobilier ondustriel

Liczba stron: 128

Format: 21.5x24.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...