Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ostatni U-boot

Wolfgang Hirschfeld

Ostatni U-boot

35,90

 

Wspomnienia podoficera-radiotelegrafisty, który przeżył niemal całą wojnę służąc na U-bootach. Z narażeniem życia prowadził swój sekretny dziennik, który stał się kanwą tej opowieści. Większość wojny spędził pod dowództwem Korvettenkapitana Heinricha ,,Ajaxa" Bleichrodta, jednego z asów U-bootwaffe, który nie wytrzymał psychicznie trudów wojny i nieustannej presji na osiągnięcie sukcesu i został zdjęty z dowodzenia U-bootem w dramatycznych okolicznościach podczas swojego ostatniego patrolu. Hirschfeld wziął też udział w ostatnim, owianym tajemnicą rejsie U-234, który z uranem, samolotem Me-262 i innym materiałami wojennymi oraz specjalistami niemieckimi na pokładzie wypłynął w rejs do Japonii. Napisane z pasją o wielkim ładunku emocjonalnym wspomnienia stały się klasyką tego typu literatury porównywalną z ,,Żelaznymi trumnami" Herberta Wernera. WOLFGANG HIRSCHFELD Ur. w 1916 r. w Berlinie, w latach 1940-1945 służył na U-bootach. Wziął udział w 6 patrolach U-109 i ostatnim patrolu U-234. Po wojnie w niewoli amerykańskiej, w 1946 roku powraca do kraju. Obecnie mieszka w Plön.

Fundacja Historia PL
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-67244-85-5

Liczba stron: 300

Fundacja Historia PL

Cena detaliczna: 49,00 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...