Menu

Stolarski Jarosław

Publikacja przeznaczona do praktycznej nauki zawodu technik logistyk w zakresie kwalifikacji A.30. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania. Zawiera karty pracy i zadania niezbędne do pogłębienia oraz utrwalenia wiedzy z tego zakresu. Jest uzupełnieniem podręczników wydanych przez WSiP, w których omówiono teoretycznie zagadnienia z kwalifikacji A.30. Uczeń, korzystając z niniejszej publikacji, kształtuje umiejętności praktyczne związane z wykonywaniem zawodu technik logistyk. Publikację można wykorzystać do przygotowania uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w ramach kwalifikacji A.30. Jest także doskonałym narzędziem dla osób zawodowo zajmujących się gospodarką magazynową i poszukujących rozwiązań, które dałoby się zastosować w swojej firmie.
Podręcznik do nauki zawodu technik spedytor - zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.31 (Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów). W publikacji zaprezentowano wiedzę na temat planowania i organizowania procesów transportowych. Przedstawiono m.in. zadania transportowe, rodzaje usług transportowych i środki transportu do ich realizacji, a także przepisy prawa dotyczące przewozu ładunków i dokumentacji transportowej. Wyjaśniono, jak sporządzać plan przebiegu procesu transportowego, rozróżniać infrastrukturę transportu oraz stosować przepisy prawa dotyczące procedur celnych. Omówiono rodzaje ładunków transportowych, jednostki ładunkowe, opakowania transportowe dostosowane do rodzaju ładunku lub potrzeb klienta, zasady oznaczeń ładunku i środków transportu, przepisy prawa i zasady dotyczące przygotowania i zabezpieczania ładunku w transporcie. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik znanych autorów przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk, opracowany zgodnie z podstawą programową 2019. Niezbędny, by dobrze przygotować się do obowiązkowego egzaminu zawodowego z kwalifikacji SPL.04.Podręcznik składa się z szesnastu części podzielonych na rozdziały. Zawiera wiadomości dotyczące m.in. bhp, podstaw logistyki i transportu, omówiono w nim także przepisy prawa dotyczące transportu i obrotu handlowego oraz procedur celnych i czasu pracy w poszczególnych rodzajach transportu. W podręczniku przedstawiono formuły handlowe w procesie transportowym, a także planowanie przebiegu procesu transportowego i zasady sporządzania harmonogramu tego procesu, omówiono zagadnienia związane z ładunkami transportowymi, opakowaniami w transporcie, ładunkami ponadnormatywnymi i niebezpiecznymi, szybko psującymi się artykułami żywnościowymi oraz żywymi zwierzętami, przedstawiono organizowanie środków technicznych w celu realizacji procesów transportowych. Podręcznik zawiera definicje, przykłady oraz ćwiczenia do wykonania na zajęciach lekcyjnych lub w domu, a także propozycje tematów do dyskusji. Po każdym rozdziale zamieszczono pytania, polecenia i zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności.
Podręcznik znanych autorów przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk, opracowany zgodnie z podstawą programową 2019. Niezbędny, by dobrze przygotować się do obowiązkowego egzaminu zawodowego z kwalifikacji SPL.04.Podręcznik składa się z trzynastu części podzielonych na rozdziały. Zawiera wiadomości na temat rynku transportowego i rynku spedycyjnego, czynności manipulacyjnych, kosztów i kalkulacji kosztów w transporcie i spedycji. Podręcznik przedstawia ceny usług transportowych i ceny użytkowania środków technicznych, omawia zagadnienia związane z odpowiedzialnością cywilną przewoźnika i spedytora, przedstawia dokumentację dotyczącą transportu i spedycji oraz dokumentację środków technicznych. Autorzy sporo miejsca poświęcają również zasadom pracy z dokumentami w transporcie i spedycji, omawiają podstawy statystyki, programy komputerowe wspomagające wykonywanie zadań, a także kompetencje personalne i społeczne oraz organizację pracy małych zespołów.Podręcznik zawiera definicje, przykłady oraz ćwiczenia do wykonania na zajęciach lekcyjnych lub w domu, a także propozycje tematów do dyskusji. Po każdym rozdziale pytania, polecenia i zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności.
Publikacja przeznaczona do praktycznej nauki zawodu technik logistyk w zakresie kwalifikacji A.32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych. Podobnie jak inne tytuły z cyklu „Pracownia…”, Pracownia organizacji i monitorowania przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych zapewnia zdobycie umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu technik logistyk. Zamieszczono tu przede wszystkim ćwiczenia i zadania przewidziane do realizacji podczas zajęć w pracowni logistycznej. Dzięki przemyślanym, znakomicie opracowanym przez autora materiałom ćwiczeniowym uczniowie dobrze przygotują się do wykonywania zadań, które czekają ich w przyszłej pracy zawodowej. Książkę można też wykorzystać w celu przygotowania słuchaczy do egzaminu zawodowego z kwalifikacji A.32.
Podręcznik do nauki zawodu technik logistyk - zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.32 (Organizacja transportu). Prezentuje wiedzę na temat planowania i organizowania procesów spedycyjnych oraz dokumentowania realizacji procesów transportowo-spedycyjnych. Przedstawia funkcjonowanie rynku transportowo-spedycyjnego, rodzaje ładunków transportowych i jednostek ładunkowych, zasady oznaczeń ładunku i środków transportu, sposoby zabezpieczania ładunku, przepisy prawa dotyczące przewozów, przygotowania i zabezpieczania ładunku w transporcie oraz przepisy dotyczące dokumentacji transportowo-spedycyjnej. Zawiera również przykłady dokumentów spedycyjno-transportowych w językach polskim i angielskim. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię stosowaną w zawodzie technik logistyk. Na końcu publikacji zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Publikacja składa się przede wszystkim z kart pracy i zadań, które pozwalają kształtować umiejętności praktyczne związane z organizowaniem transportu. Zagadnienia z zakresu zarządzania środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych zostały zilustrowane za pomocą przejrzystych schematów i tabel oraz zdjęć. Publikacja zawiera liczne pytania kontrolne, które pomogą uczniowi sprawdzić poziom przyswojenia wiedzy. Można ją wykorzystać do przygotowania kandydatów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje.
Publikacja opracowana zgodnie z podstawą programową dla zawodu technik logistyk do kształcenia w zakresie kwalifikacji SPL.01 (Obsługa magazynów) to kompendium wiedzy na temat organizacji gospodarki zapasami. W podręczniku Obsługa magazynów. Część 1. SPL.01 będą dodane następujące treści: bezpieczeństwo i higiena pracy, podstawy logistyki (podstawowe pojęcia z zakresu logistyki, przepisy prawa dotyczące tajemnicy służbowej i ochrony danych osobowych, miary statystyczne w logistyce, systemy i procesy logistyczne, punkty rozdziału w procesie logistycznym); zapasy (podatność naturalna i techniczna zapasów na magazynowanie, cechy zapasów decydujące o sposobie i warunkach magazynowania, stan i struktura zapasów w magazynie, zamawianie towarów, wielkość i termin dostawy zapasów do magazynu, czynniki wpływające na lokalizacje magazynów); organizowanie procesów transportowych (transport i gałęzie transportu, infrastruktura transportowa, realizacja usług transportowych, przepisy prawa krajowego i międzynarodowego dotyczące realizacji usługi przewozu, oznaczenia środków transportu, systemy monitorowania ładunków i środków transportu, harmonogram wykonania procesu transportowego, przepisy prawa dotyczące odpowiedzialności nadawcy, przewoźnika i odbiorcy); zagospodarowanie przestrzeni magazynowej (zarządzenie magazynem); koszty i dokumentacja (dokumentowanie realizacji procesów transportowych); zabezpieczanie majątku (zabezpieczanie majątku przedsiębiorstwa (magazynu) i majątku powierzonego, kontrola stanu ilościowego i jakościowego majątku magazynu oraz zapasów magazynowych); kompetencje personalne i społeczne.
Podręcznik do nauki zawodu technik logistyk obejmujący treści z zakresu 2 części kwalifikacji A.32 (Organizowanie i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach administracyjnych). Prezentuje wiedzę na temat organizowania przepływu informacji i zasobów w jednostce administracyjnej, rozróżniania rodzajów i systemów transportu miejskiego, obliczania zapotrzebowania jednostki administracyjnej na wodę oraz energię elektryczną i cieplną na podstawie określonych parametrów, przestrzegania zasad logistycznej obsługi imprez masowych, przestrzegania zasad gospodarowania odpadami; oceniania efektywności wykorzystania infrastruktury logistycznej w jednostce administracyjnej, prowadzenia dokumentacji funkcjonowania systemu logistycznego w jednostce administracyjnej. Treści teoretyczne zostały wsparte licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik logistyk realizujący treści z zakresu 1 części kwalifikacji A.31.1. (Organizowanie i monitorowanie procesów transportowych). Prezentuje wiedzę na temat organizowania i monitorowania procesów transportowych, przepisów prawa dotyczących transportu i obrotu handlowego, technologii procesów transportowych; uczy umiejętności sporządzania planu z przebiegu procesu transportowego; opracowania harmonogramów wykonania procesu transportowego; stosowania systemów monitorowania i rejestrowania ładunków oraz pracy środków transportu; stosowania międzynarodowych standardów identyfikacji ładunków i wymiany danych; a także oceniania jakości oraz efektywności procesów transportowych; sporządzania dokumentacji transportowej w języku polskim i języku obcym; ustalania ceny usługi transportowej. Treści teoretyczne wsparte zostały licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Wszystko, co potrzebne, by dobrze przygotować się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji A.31. Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych: wymagane wiadomości, zadania praktyczne i testy, za pomocą których można sprawdzić swoją wiedzę. Repetytorium w zwięzłej formie przedstawia wszystkie zagadnienia, których znajomość jest sprawdzana podczas egzaminu. Osoby przygotowujące się do zawodu technik logistyk gruntownie powtórzą m.in. kwestie związane z klasyfikacją środków transportu i ładunków, kalkulacją kosztów, oceną procesów transportowych, dokumentacją i przepisami prawa, instytucjami nadzoru i kontroli w transporcie. Przygotowania warto zakończyć rozwiązaniem testów egzaminacyjnych, które pomogą odpowiedzieć na pytanie: co już umiem, a co jeszcze muszę powtórzyć? Sukces gwarantowany!
Doskonała propozycja do nauki w zawodach technik logistyk i magazynier. Podręcznik zawiera materiał z zakresu kwalifikacji AU.22. Obsługa magazynów (1. część kwalifikacji Realizacja procesów magazynowych). Autorzy dokładnie i przystępnie przedstawili takie zagadnienia jak: zapasy w przedsiębiorstwie i zarządzanie nimi, procesy w magazynie, transportowe czynności magazynowe, zagospodarowanie przestrzeni magazynowej, informatyka w magazynie, koszty i dokumentacja oraz ewidencja w gospodarce magazynowej. Uczniowie przygotowujący się do egzaminu zawodowego znajdą tu wszystkie potrzebne wiadomości z zakresu kwalifikacji AU.22. Zdjęcia, schematy, liczne przykłady – to wszystko sprawia, że łatwiej zrozumieć i zapamiętać nawet najtrudniejsze tematy.