Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oszukaj mnie jeśli potrafisz Proste sposoby przechytrzenia współczesnych kanciarzy

Abagnale Frank W.

Oszukaj mnie jeśli potrafisz Proste sposoby przechytrzenia współczesnych kanciarzy

7.0

(9 ocen) wspólnie z

44,90

 

Znasz film Złap mnie, jeśli potrafisz? To nie jest historia wyssana z palca, ale opowieść, której bohaterem jest autor tej książki! Nowoczesne technologie dostarczyły wielu ekscytujących możliwości. Nie tylko Tobie, ale także całej rzeszy kanciarzy i oszustów, którzy ze wszystkich sił starają się ukraść to, co masz najcenniejszego: pieniądze, tożsamość, życie. Nigdy wcześniej w historii nie było łatwiej zostać ofiarą. Przestępstwa łączą się obecnie w sieć powiązań, która pozwala działać złoczyńcom szybciej niż kiedyś, na większą skalę i anonimowo. Media bezustannie informują o kolejnych niepokojących przypadkach wykorzystania technologii do nikczemnych celów. Czasem jest to rozpowszechnianie fałszywych informacji, innym razem - oszukiwanie bezbronnych osób. Czy można się obronić przed tą plagą naszych czasów?

Owszem, można - i właśnie o tym jest ta książka. To świetnie napisany, ciekawy poradnik samoobrony przed kanciarzami, naszpikowany przykładami z życia wziętymi, poradami i wskazówkami, dzięki którym szybko zaczniesz stosować najlepsze i najskuteczniejsze strategie ochrony. Ich moc polega na prostocie i... nieoczywistości. Przekonasz się, że nawet drobne zmiany w codziennych nawykach mogą zadecydować o Twojej odporności na zagrożenia. Zabezpieczysz swój telefon przed hakerami, dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z karty debetowej, przekonasz się, że samo stosowanie haseł nie jest wystarczającym środkiem ochrony. Krótko mówiąc - zyskasz unikalną wiedzę o sposobach skutecznej obrony przed oszustami!

W tej książce znajdziesz bezcenne wskazówki, jak chronić:

tożsamość
finanse
cyfrową tożsamość
ognisko domowe
życie miłosne
Stawka? Twoja tożsamość, Twoje pieniądze, Twoje życie!
O autorze
Frank Abagnale - był jednym z najbardziej bezczelnych, pomysłowych i... utalentowanych oszustów w historii. Udawał pilota pasażerskiego odrzutowca, lekarza w szpitalu, wykonywał zawód adwokata, wykładał na uniwersytecie jako profesor socjologii i beznamiętnie fałszował czeki, by zgarniać miliony dolarów. Był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców. Gdy dosięgła go ręka sprawiedliwości, wykorzystał swoją szansę i przeszedł na jasną stronę mocy. Jego historia została pokazana w filmie Złap mnie, jeśli potrafisz. Obecnie jest wybitnym ekspertem w dziedzinie zabezpieczeń przed przestępstwami finansowymi.

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-6570-4

Tytuł oryginalny: Scam me if you can

Liczba stron: 320

Format: 130x210mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...