Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pies Boga

Tadeusz Kusak

Pies Boga

7.6

(47 ocen) wspólnie z

45,00

 

Gdy dobroduszny proboszcz zauważa niepokojące oznaki w zachowaniu pewnego chłopaka, zdaje sobie sprawę, że może mieć do czynienia z nawiedzeniem. W takiej sytuacji jedynym słusznym wyjściem wydaje się poinformowanie o wszystkim biskupa. I to był pierwszy błąd. Duchowny nie mógł przypuszczać, że chęć niesienia pomocy bliźniemu wywoła lawinę zdarzeń, które okażą się fatalne nie tylko dla niego, ale również dla jego najbliższych. W toku inkwizytorskiego śledztwa będzie musiał porzucić hermetyczny świat swojej parafii i zmierzyć się z brutalnością świata gangsterów, prostytucji, niebezpieczną sektą współczesnych katarów i ojcem inkwizytorem, którego metody działania daleko odbiegają od tradycyjnych, przysługujących osobie duchownej. Tutaj wszystko ma swoje drugie dno: bezwzględny śledczy Kościoła, chowający za kamiennym obliczem wiele twarzy, stare księgi kryjące niezwykłe tajemnice, a nawet najwięksi dranie, którzy koniec końców wykazują się odrobiną przyzwoitości. Jednak tego, co jest prawdą, możemy nigdy się nie dowiedzieć.
Tadeusz Kusak – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Wydziału Humanistyczno-Społecznego. Pracuje jako logistyk. W wolnych chwilach jeździ na motocyklu, czyta książki, gra w gry, chodzi po górach i zgłębia wiedzę z zakresu religioznawstwa.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-13

ISBN: 978-83-951-8472-7

Liczba stron: 444

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...