Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej [wyd. 3, 2021]

Atul Gawande

Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej [wyd. 3, 2021]

41,99

 

 Dlaczego obsługa supermarketu w obliczu katastrofy działa sprawniej niż rząd?
 Jak brązowe M&M’sy mogą zapobiec zawaleniu się sceny koncertowej?
 Czego lekarze nauczyli się od pilotów? I dzięki czemu pamiętają, żeby sprawdzić, czy pacjent został dźgnięty nożem czy bagnetem?

Kluczem jest właściwa wymiana informacji, a żeby niczego nie pominąć, niezbędna jest CHECKLISTA.

Dowiedz się, jak przy pomocy dobrze skonstruowanych list kontrolnych uniknąć prostych błędów i stawić czoła skomplikowanym sytuacjom. Dzięki tej książce nauczysz się, jak sobie poradzić, gdy wszystko wymyka się spod kontroli. Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem, liderem zespołu (zarówno rockowego, jak i teamu w firmie) czy pracownikiem supermarketu – każdy, nawet najbardziej złożony problem da się rozwiązać dzięki potędze checklisty.

Atul Gawande, wybitny amerykański chirurg i jedna ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu „Time”, udowadnia to także na swoim przykładzie. Jest autorem listy, dzięki której znacząco usprawniono służbę zdrowia na całym świecie: odsetek powikłań po operacjach zmniejszył się o 36 procent, a liczba zgonów spadła aż o połowę. Co więcej, jego checklista przyczyniła się nie tylko do uśmierzenia bólu pacjentów ale także poczynienia oszczędności liczonych w milionach.

To, czego Gawande nauczył się od pilotów odrzutowców, budowniczych drapaczy chmur i szefów kuchni najlepszych nowojorskich restauracji, może pomóc także tobie.

Fascynujące przypadki, praktyczne rady i mnóstwo inspiracji czynią z tej książki lekturę obowiązkową dla każdego menedżera i lidera zespołu.

„To wspaniała książka o idei tak prostej, że aż brzmi głupio, dopóki nie usłyszysz jej uzasadnienia. Atul Gawande przedstawia tak mocne argumenty, że chciałbym zobaczyć tego, kto po przeczytaniu tej książki wciąż będzie nieprzekonany”.

„The Seattle Times”


„Przeczytaj tę książkę, a okaże się, że zaczniesz robić listy kontrolne dla najbardziej przyziemnych zadań - i staniesz się w nich lepszy”.

„BusinessWeek”


Atul Gawande – amerykański chirurg, ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego i pisarz. Jest autorem bestsellerowych książek Komplikacje, Lepiej, Potęga checklisty i Śmiertelni. W 2010 roku tygodnik „Time” umieścił go na liście stu najbardziej wpływowych osób świata, a „Foreign Policy” zaliczyło go do grona najważniejszych współczesnych myślicieli. W listopadzie 2020 roku prezydent-elekt Joe Biden poinformował, że Gawande znajdzie się wśród członków rady, która ma doradzać Białemu Domowi w walce z pandemią koronawirusa.

Znak Literanova
Oprawa twarda

Wydanie: Trzecie

ISBN: 978-83-240-8472-2

Liczba stron: 288

Znak Literanova

Format: 135x208mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...