Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pożegnaj się

Lisa Gardner

Pożegnaj się

7.4

(760 ocen) wspólnie z

44,90 zł

3147

 

Amerykańska mistrzyni gatunku, podziwiana przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen, powraca z thrillerem kryminalnym, którego bohaterką jest agentka FBI Kimberly Quincy.

"Wejdź do mojego salonu, powiedział pająk do muchy”.

Groza nigdy nie trwa wiecznie. Po pewnym czasie strach i ból stają się rutyną. W miarę jak ty stajesz się niczym więcej, niż kolejnym okazem w kolekcji.

Tylko zatruty umysł potrafi ożywiać najgorsze koszmary…

Ta historia zaczyna się od ciężarnej prostytutki. To, co Delilah Rose opowiada Kimberly Quincy, agentce specjalnej FBI, o jednym ze swoich klientów, jest zbyt przerażające, by mogło być prawdą. A jednak kolejne prostytutki, jedna po drugiej, znikają z ulicy. Po prostu przepadają bez wieści, a jedyną osobą, którą wydaje się to obchodzić, jest Kimberly – choć właściwie nie jest to jej specjalność. W dodatku młoda agentka jest w piątym miesiącu ciąży i ma w tej chwili inne zmartwienia niż szaleniec, który torturuje i zabija ofiary za pomocą… pająków. Tyle tylko, że matka i siostra Kimberly były ofiarami seryjnego mordercy. A ten, z którym tym razem ma do czynienia agentka Quincy, najwyraźniej znalazł sposób na morderstwo doskonałe… chyba że zbrodnie, których rzekomo dokonał, nigdy się nie wydarzyły.

Nie mając do dyspozycji ciał ofiar, zaledwie z garścią wskazówek, Kimberly, rozpaczliwie poszukując odpowiedzi, wchodzi prosto w pułapkę zastawioną przez psychopatę. Nie zdaje sobie sprawy, że znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, bo ten człowiek wie, jak ożywić jej najgorsze koszmary…

"Kiedy już myślisz, że Lisa Gardner nie mogłaby wymyślić nic lepszego, dostajesz od niej "Pożegnaj się” i znów zarywasz noc, by pochłaniać jej kolejną oszałamiającą i bez reszty wciągającą powieść, po której trudno się otrząsnąć."
Lee Child

"Zanim otworzycie tę książkę, lepiej dwa razy upewnijcie się, że drzwi są dobrze zamknięte, a jedyną siecią, snutą wokół was, jest hipnotyzująca opowieść Lisy Gardner."
Tess Gerritsen

"Seryjny morderca, amator pająków, poluje na prostytutki w Atlancie… Naprawdę przerażająca opowieść, tym bardziej że przebłyski z przeszłości bohatera, kiedy sam był maltretowany, sprawiają wrażenie wyjętych prosto z nagłówków gazet."
"Entertainment Weekly”

"Porywająca powieść, która nie daje o sobie zapomnieć. To oczywiście specjalność Lisy Gardner, ale ta historia jest naprawdę wyjątkowa."
"Chicago Sun-Times”

"Na tej książce powinno być ostrzeżenie: czytać tylko w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, po uprzednim upewnieniu się, że w kątach nie czają się pająki. Dopiero wtedy można spokojnie zagłębić się w fotelu i dać się pochłonąć tej porażającej, trzymającej w napięciu historii."
"Tulsa World”

"Gardner, jak żadna inna pisarka, potrafi kreować mroczne i fascynujące postaci i nie przestaje zaskakiwać czytelnika aż do samego końca."
"Fredericksburg Free Lance-Star”

"Idealna powieść dla wszystkich, którzy lubią szybkie tempo, napięcie rosnące ze strony na stronę i emocjonujący dreszczyk grozy."
"Booklist”

Albatros
Oprawa miękka

Liczba stron: 416

Albatros

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Dorota Kaczor

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...