Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Praca magisterska i dyplomowa z programem LaTeX Jak szybko tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty

Tomasz Przechlewski

Praca magisterska i dyplomowa z programem LaTeX Jak szybko tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty

39,00

 

Perfekcyjna umiejętność posługiwania się nawet najlepszym edytorem nie wystarczy do stworzenia dobrego dzieła. Publikacje naukowe, naukowo-techniczne itp. są strukturalnie skomplikowane, ich treść jest podzielona według ścisłych reguł, a użyty styl argumentacji powinien być zgodny z przyjętą konwencją. Aby stworzyć pracę naukową, naukowo-techniczną lub magisterską, należy znać przynajmniej podstawowe reguły dotyczące ich konstrukcji, formy graficznej oraz tzw. stylu naukowego. Praca magisterska i dyplomowa z programem LaTeX. Jak szybko tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty to podręcznik dla osób, które chcą przygotować samodzielnie dłuższy dokument, np. pracę magisterską lub licencjacką, skonstruowaną i wyglądającą profesjonalnie, używając do tego celu systemu LaTeX - programu rozpowszechnianego na licencji open source, czyli na zasadach swobodnego/bezpłatnego korzystania przez użytkowników.
Jest to jedyna publikacja na polskim rynku, która w zwięzły sposób opisuje:
- większość poleceń standardowego LaTeX-a;
- wybrane pakiety LaTeX-a przydatne do redagowania książek;
- praktyczne wskazówki dotyczące importowania i konwersji plików graficznych do dokumentów LaTeX-a;
- najnowsze wersje systemu LaTeX i środowisko pracy TEXworks;
- zalecenia odnośnie do redagowania dokumentów zgodnie z polskimi normami i zwyczajami oraz wskazówki, jak te zalecenia zaimplementować w systemie LaTeX;
- rady dotyczące konstrukcji i stylu pracy magisterskiej.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-264-1441-1

Liczba stron: 160

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...