Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pracowite nerki Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie

André Giordan

Pracowite nerki Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie

5.4

(18 ocen) wspólnie z

35,00

 

Nerki – cóż o nich wiemy? Większość z nas nie potrafiłaby powiedzieć, jak działają, ani nawet gdzie dokładnie się znajdują. Nauka też długo poznawała ich funkcje. Nie służą tylko do oczyszczania krwi z odpadów. Nerki to prawdziwa wewnętrzna wieża kontrolna. Regulują podstawowe czynności życiowe i zarządzają wieloma niezbędnymi składnikami organizmu za pośrednictwem procesów, których nie powstydziłaby się nanotechnologia. Nie bez powodu przemysł próbuje je naśladować...
Mocz, produkt nerek, od zawsze był przedmiotem zainteresowania i podziwu. Nic dziwnego: wiele mówi o nas i naszym zdrowiu. To na nim wzbogacił się rzymski cesarz Wespazjan. Mocz ma duże szanse stać się ropą XXI wieku! Czas pokaże, czy będziemy potrafili go wykorzystać. Ale nerki nie mogłyby pełnić swoich funkcji bez współpracy pęcherza moczowego oraz męskich i żeńskich narządów płciowych. W jaki sposób powinniśmy dbać o te ostatnie? Jak najlepiej ich używać do wydajnej produkcji endorfin, tych cudownych hormonów szczęścia?
André Giordan jest fizjologiem, specjalistą w zakresie edukacji chorych i profesorem na Uniwersytecie Genewskim. Jest autorem książek Mon corps, la premiere merveille du monde (Moje ciało, pierwszy cud świata, 1999), Bien vivre avec sa maladie (Jak dobrze żyć z chorobą, 2011) i 30 ans sans médicaments (30 lat bez leków, 2015).

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-09-04

ISBN: 978-83-801-5847-4

Tytuł oryginalny: Le rein a bon dos. Petit traité sur un organe aux mille fonctions

Liczba stron: 160

Format: 13.6x18.5

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...