Menu

Adam Kucharski

Adam Kucharski jest profesorem nadzwyczajnym w London School of Hygiene and Tropical Medicine, pracującym nad epidemiami na świecie, takimi jak epidemia wirusa Ebola i wirus Zika. Jest członkiem TED i autorem wykładu Rosalind Franklin Award 2016 oraz nagrody Wellcome Trust Science Writing 2012. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman. Jest autorem książki Perfect Bet: How Science and Maths Luck Out of Gambling.
Poznać przeszłość 2: Odkryj epokę nowożytną! (podręcznik do historii dla liceum i technikum, edycja 2024)Chcesz zgłębić tajemnice epoki nowożytnej i zrozumieć jej wpływ na współczesny świat? Podręcznik "Poznać przeszłość 2" od Wydawnictwa Nowa Era, autorstwa Adama Kucharskiego, Anny Łaszkiewicz, Anety Niewęgłowskiej i Stanisława Roszaka, to Twój przewodnik po fascynujących wydarzeniach i procesach historycznych. Ten podręcznik, zgodny z najnowszą podstawą programową, pozwoli Ci odkryć historię Polski i świata w przejrzysty i angażujący sposób.Co wyróżnia podręcznik "Poznać przeszłość 2"?Przejrzysta prezentacja treści: Ciekawe fotografie, infografiki i ilustracje ułatwiają zrozumienie i zapamiętywanie materiału.Schematy "Przyczyny i skutki": Pomagają zrozumieć związki między wydarzeniami i procesami historycznymi.Różnorodne źródła historyczne: Teksty, mapy, dane statystyczne i inne materiały, wraz z zadaniami, rozwijają umiejętności pracy z różnymi typami źródeł.Elementy "Symbole epoki" i "To budzi kontrowersje": Pobudzają zainteresowanie historią i zachęcają do dyskusji.Propozycje dodatkowych lektur: Rozszerzają wiedzę i zachęcają do dalszego zgłębiania tematu.Podsumowania i osie czasu: Ułatwiają powtórzenie materiału i przygotowanie do sprawdzianów.Dlaczego warto wybrać "Poznać przeszłość 2"?Zgodność z najnowszą podstawą programową (nr dopuszczenia MEN: 1150/2/2023).Przystępny język i atrakcyjna forma.Nacisk na rozwój umiejętności historycznych.Bogactwo materiałów dodatkowych.Zaufane wydawnictwo: Nowa Era to renomowany wydawca podręczników szkolnych.
Nowa podstawa programowa 2022 Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Pomaga zrozumieć procesy historyczne dzięki schematom Przyczyny i skutki. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementów Symbole epoki i To budzi kontrowersje oraz propozycji dodatkowych publikacji książkowych. Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki przejrzystym Podsumowaniom i czytelnym osiom czasu.
Prawa epidemii Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają? Adam Kucharski W hotelowym lobby w Hong Kongu lekarz z gorączką spotyka nieznajomego. W Nowym Jorku dziennikarz uczestniczy w branżowym spotkaniu pełnym spanikowanych bankowców. W Australii turystka udostępnia w sieci film, który uczyni ją sławną – i którego będzie bardzo żałować… Wybuchające epidemie – chorób, newsów i idei – rozprzestrzeniają się teraz szybciej niż kiedykolwiek. Co nimi rządzi, według jakich zasad się roznoszą? I co nam mówią o naszym życiu? Adam Kucharski w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się jakie są zasady rozprzestrzeniania się wirusów, mód i idei oraz jak te uniwersalne prawa kształtują zachowania i wpływają na nasze życie. Trudno wyobrazić sobie bardziej aktualną książkę… Po jej przeczytaniu lepiej rozumiemy współczesny świat. —The Times To doskonały moment na książkę taką jak ta… a zasady domina, które, jak przekonuje Kucharski, można zastosować do wszystkiego: od legend i kryzysów finansowych po choroby i samotność, budzą teraz szczególne zainteresowanie. —Sunday Times Prawa epidemii to literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu. Aktualny i fascynujący temat został opisany w klarowny i przystępny sposób. Nawiązując do psychologii, medycyny, teorii sieci i matematyki, epidemiolog Adam Kucharski przygotował doskonały przewodnik po ukrytych prawach rozprzestrzeniania się rzeczy – od pomysłów i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka jest również wysoce zaraźliwa: gdy ją przeczytasz, będziesz chciał, żeby inni też ją przeczytali. —Alex Bellos, autor Alex's Adventures in Numberland Adam Kucharski jest profesorem nadzwyczajnym w London School of Hygiene and Tropical Medicine, pracującym nad epidemiami na świecie, takimi jak epidemia wirusa ebola i wirusa zika. Jest członkiem TED i autorem wykładów How data can predict the next pandemic oraz What superhuman poker bots can teach us about decision making. Jest laureatem nagród Rosalind Franklin Award Lecture for Physical Sciences and Mathematics 2016 oraz Wellcome Trust Science Writing 2012. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman. Jest autorem książki The Perfect Bet: How Science and Maths Luck Out of Gambling.
Jak przechytrzyć Los, Fortunę, przypadek, szczęście, traf? Innymi słowy: jak obstawiać, żeby wygrywać? Przez ostatnie 500 lat hazardziści, wspierani przez matematyków i naukowców, próbowali złamać system i znaleźć na to skuteczny sposób. Twierdza wydawała się nie do zdobycia. W „Perfekcyjnym zakładzie” Adam Kucharski opowiada zadziwiającą historię o tym, w jaki sposób udało się ją zdobyć ekspertom, a przy okazji zrewolucjonizować naukę i matematykę. Co więcej, pokazuje, że poszukiwanie „perfekcyjnego zakładu” stało się kluczowe dla naukowej pogoni za lepszym światem. Razem z autorem odwiedzimy luksusowe kasyna w Las Vegas, zajrzymy w karty pokerzystom i dowiemy się, co może pocieszyć przegranych. Adam Kucharski jest matematykiem i epidemiologiem, autorem bestsellerowej książki „Prawa epidemii” i laureatem wielu prestiżowych nagród dla popularyzatorów nauki. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman. „Elegancka i zabawna opowieść o tym, co się dzieje z hazardem, kiedy zastosować do niego naukę. Odsłania prawdę stojącą za szczęśliwym trafem”. Wall Street Journal
Poznaj Prawa epidemii W hotelowym lobby w Hong Kongu lekarz z gorączką spotyka nieznajomego. W Nowym Jorku dziennikarz uczestniczy w branżowym spotkaniu pełnym spanikowanych bankowców. W Australii turystka udostępnia w sieci film, który uczyni ją sławną – i którego będzie bardzo żałować… Wybuchające epidemie – chorób, newsów i idei – rozprzestrzeniają się teraz szybciej niż kiedykolwiek. Co nimi rządzi, według jakich zasad się roznoszą? I co nam mówią o naszym życiu? Pozycja Kucharskiego to popularnonaukowa odpowiedź na tekst Sonii Shah - Epidemia. Od dżumy, przez HIV, po ebolę. Polski badacz, Adam Kucharski, zna odpowiedzi na trudne pytania Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się jakie są zasady rozprzestrzeniania się wirusów, mód i idei oraz jak te uniwersalne prawa kształtują zachowania i wpływają na nasze życie. Autor książki Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają jest profesorem nadzwyczajnym w London School of Hygiene and Tropical Medicine, pracującym nad epidemiami na świecie, takimi jak epidemia wirusa Ebola i wirus Zika. Jest członkiem TED i autorem wykładu Rosalind Franklin Award 2016 oraz nagrody Wellcome Trust Science Writing 2012. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman. Jest autorem książki Perfect Bet: How Science and Maths Luck Out of Gambling. „Trudno wyobrazić sobie bardziej aktualną książkę… Po jej przeczytaniu lepiej rozumiemy współczesny świat”. - The Times To doskonały moment na książkę taką jak ta… a zasady domina, które, jak przekonuje Kucharski, można zastosować do wszystkiego: od legend i kryzysów finansowych po choroby i samotność, budzą teraz szczególne zainteresowanie”. - Sunday Times „Prawa epidemii to literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu. Aktualny i fascynujący temat został opisany w klarowny i przystępny sposób. Nawiązując do psychologii, medycyny, teorii sieci i matematyki, epidemiolog Adam Kucharski przygotował doskonały przewodnik po ukrytych prawach rozprzestrzeniania się rzeczy – od pomysłów i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka jest również wysoce zaraźliwa: gdy ją przeczytasz, będziesz chciał, żeby inni też ją przeczytali”. - Alex Bellos, autor Alex's Adventures in Numberland
Podejmowana problematyka składa się na wiedzę z zakresu humorologii, dynamicznie rozwijającej się dyscypliny wiedzy mającej interdyscyplinarny charakter. Prezentowane w książce zagadnienia skladają się na monografię o humorze, ukazującą współczesne teorie i wyniki prowadzonych badań nad humorem z perspektywy psychologicznej. Uwzględniając aktualny stan badań autor podjął próbę odpowiedzi na pytanie o determinanty zabawności przekazów humorystycznych. Podjął też próbę odpowiedzi na pytanie o to, jakie treści bawią człowieka, co najbardziej stymuluje go do aktywności humorystycznej, czy każdy z nas w zależności od wieku i poziomu inteligencji w podobny sposób reaguje na bodźce komiczne. Uzyskane odpowiedzi są sugestią dla osób wykorzystujących praktycznie przekaz humorystyczny, a zatem osób zajmujących się reklamą, nauczycieli, a także przeciętnych ludzi. którzy starają się z dystansem spojrzeć na problemy życia codziennego.