Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawda o sprawie Harry'ego Queberta

Joel Dicker

Prawda o sprawie Harry'ego Queberta

7.4

(785 ocen) wspólnie z

42,90

 

W Nowym Jorku, wiosną 2008, kiedy cała Ameryka przygotowuje się do wyborów prezydenckich, sławny pisarz Marcus Goldman odczuwa niemoc twórczą i nie jest w stanie ukończyć nowej powieści. Szef wydawnictwa, z którym podpisał kontrakt, grozi mu (w razie niedotrzymania umowy) procesem sądowym i poważnymi konsekwencjami finansowymi. Wyznaczony termin zbliża się nieubłaganie, kiedy nagle w życiu Marcusa następuje zwrot: jego bliski przyjaciel i nauczyciel, ogólnie szanowany pisarz Harry Quebert, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo piętnastoletniej dziewczyny, Noli Kellergan, której szczątki, wraz z maszynopisem powieści Queberta odnaleziono w pobliżu jego domu w miasteczku Aurora. Pod koniec sierpnia 1975 Nola zniknęła bez śladu; pewna starsza pani, która widziała jak dziewczyna uciekała przez las ścigana przez nieznanego mężczyznę, została zamordowana kilka minut po powiadomieniu policji o tym fakcie. Obie te zagadki nie zostały wówczas wyjaśnione.

Przekonany o niewinności Harry'ego, Marcus rzuca wszystko i jedzie do przyjaciela, by przeprowadzić własne dochodzenie. Szybko jednak sytuacja zaczyna go przerastać: śledztwo utyka w martwym punkcie, on sam zaś otrzymuje pogróżki. Pragnąc oczyścić Harry'ego, musi za wszelką cenę odpowiedzieć na trzy pytania: Kto zabił Nolę Kellergan? Co wydarzyło się w Aurorze latem 1975? Jak napisać powieść, która odniesie sukces?

SERIAL NA PODSTAWIE POWIEŚCIE PRAWDA O SPRAWIE HARRY’EGO QUEBERTA, WYPRODUKOWANY PRZEZ PRODUCENTA "OPOWIEŚCI PODRĘCZNEJ„ NA ANTENIE SHOWMAX OD JESIENI 2018

Deszcz nagród, jakimi obsypano tego szwajcarskiego 28-latka, jest w pełni zasłużony
„ Angora“

Trudno uwierzyć, że można w jednym tomie pomieszać literaturę kampusową z realistyczną prozą obyczajową o amerykańskiej prowincji, dodać do tego wątek szaleńczej miłości, akcję kryminalną i sensacyjną, wszystko to jeszcze rozwiesić na dwóch przenikających się płaszczyznach czasowych, a na dodatek nie pogubić się i utrzymać uwagę czytelnika przez ponad 700 stron lektury. Dickerowi się udało.
„ Newsweek“

Do tej pory Millenium mieli Szwedzi, teraz pałeczkę przejęli Szwajcarzy. A to za sprawą Joëla Dickera z Genewy, autora świetnie przyjętej Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta.
„Polska the Times“

Rozwój akcji zaskakuje i łapiemy się na tym, że koniecznie chcemy wiedzieć, co dalej.
„Twój Styl“

Joël Dicker pojawił się niemal znikąd. Prawda o sprawie Harry’ego Queberta zapewniła już młodemu Szwajcarowi porównania do Stiega Larssona, a na listach bestsellerów frankońskiej Europy zdetronizowała Pięćdziesiąt twarzy Greya. Gdzie źródło ma nowy literacki „hajp“Wystarczy zajrzeć do samej powieści i nie zlęknąć się jej potężnej objętości.
kultura.onet.pl

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania:
2018-11-16

ISBN: 978-83-812-5395-6

Tytuł oryginalny: La verite sur l'affaire Harry Quebert

Liczba stron: 720

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...