Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian

Malcolm Gladwell

Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian

24,43

Przygotowaliśmy dodruk tego tytułu specjalnie na życzenie naszych czytelników

Napisanie tej książki z pewnością było punktem przełomowym w życiu Malcolma Gladwella - dzięki niej stał się guru zarządzania oraz zyskał miano jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. 

Dlaczego Ulica Sezamkowa wcale nie jest dobra w edukowaniu maluchów?
Co zrobić, żeby w Nowym Jorku spadła przestępczość?
Kim jest mawen? 
Książka pokazuje, że narodziny nowej mody czy nowego trendu zależą od pewnego przełomowego, zwrotnego momentu, często pozornie nieważnego. Gladwell szczegółowo pokazuje cykl życia oraz istotę trendu - jakim jest zarówno trend rynkowy, jak i epidemia grypy, przestępczości czy moda na buty określonej marki. Tytułowy „punkt przełomowy” to magiczny moment, decydujący o tym, że pomysł, idea kilku osób staje się modą, trendem lub... przeradza się w nagonkę. Dlaczego nagle wszyscy modni ludzie w Ameryce zaczęli nosić (przez długi czas pogardzane) buty marki Hush Puppies, a firma je produkująca stała się światowym brandem? - odpowiedź w książce.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2009-09-04

ISBN: 978-83-240-1203-9

Opracowanie graficzne
Robert Kleemann

Tytuł oryginalny: The Tipping Point

Liczba stron: 288

Znak

Format: 154x215mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Seria Punkty Przełomowe

- opisuje zjawiska, które stały się momentami zwrotnymi i wywierają bezpośredni wpływ na zmianę otaczającej nas rzeczywistości,
- prezentuje najnowsze tematy - często kontrowersyjne, zawsze przełomowe,
- przedstawia uznane nazwiska tropicieli trendów, innowatorów i wizjonerów,
- gwarantuje solidną dawkę inspiracji.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...