Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pytania o Hollywood czyli gwiazdy bez tajemnic

Anna Wendzikowska

Pytania o Hollywood czyli gwiazdy bez tajemnic

7.0

(8 ocen) wspólnie z

44,90

 

Pierwsza książka Ani Wendzikowskiej, znanej dziennikarki, prezenterki i aktorki, która od 2007 roku przeprowadziła dla „Dzień Dobry TVN” setki wywiadów z największymi gwiazdami Hollywood, takimi jak Angelina Jolie, Robert DeNiro, Meryl Streep, Dustin Hoffman czy Julia Roberts. Jej niezwykłe doświadczenia dziennikarskie i spotkania z wybitnymi osobowościami świata filmu i muzyki zaowocowały wyjątkową książką, w której barwnie opisuje kilkadziesiąt światowych sław znanych nam jedynie z ekranu czy kolorowych magazynów.
Jak naprawdę nazywa się Helen Mirren? Jak Robert Pattison odnajduje się w roli idola? Czy Jennifer Aniston jest tak zabawna, jak w filmach? Niezwykła wnikliwość, wyczucie i intuicja dziennikarska, w połączeniu z pozytywnym nastawieniem i szczerym uśmiechem, pozwalają autorce dotrzeć do najgłębiej skrywanych sekretów jej rozmówców. Wendzikowska w swojej pierwszej książce dzieli się z czytelnikami wiedzą zarezerwowaną tylko dla nielicznych. Opisuje, jakie naprawdę są gwiazdy światowego formatu i jak wyglądają bez retuszu, przytacza liczne anegdoty, niepublikowane wypowiedzi i zaskakujące wyznania gwiazd. Książka zawiera również liczne wywiady i barwne opisy spotkań z najbardziej intrygującymi hollywoodzkimi gwiazdami, które mogą zainspirować i zafascynować, ale także rozbawić oraz zadziwić czytelników.
Niezwykle ciekawym elementem książki są tajniki pracy dziennikarki, która podąża tropem gwiazd Hollywood. W książce znajdują się także kulisy spotkań Ani ze znanymi ludźmi, których dopełnieniem jest zapis prowadzonego bloga, obfitujący w pasjonujące opowieści pełne zabawnych i wzruszających historii z udziałem gwiazd, od początku jej dziennikarskiej kariery do dziś.
Wraz z Anią Wendzikowską czytelnik odbędzie fascynującą podróż od Cannes do Hollywood, która odsłoni prawdziwe, często zaskakujące oblicze plejady gwiazd znanych z czerwonego dywanu.
Ania Wendzikowska: „Najpiękniejszą i zarazem najgorszą częścią mojej pracy jest to, że widzę gwiazdy bez retuszu i bez cenzury. Widzę ludzi. Może trochę ładniejszych, trochę bogatszych, trochę lepiej ubranych, ale tylko ludzi. Bez photoshopa i bez autoryzacji. Oglądanie filmów czy seriali i czytanie wywiadów już nie jest takie same, kiedy się wie, jaki ktoś jest, a nie tylko - jakim chce się przedstawiać. Ktoś jest niski, ktoś ma pryszcze, ktoś stroi fochy, a jeszcze ktoś ma inteligencję orzeszka ziemnego. Ta konfrontacja bajki, za jaką zawsze uważałam Hollywood, z rzeczywistością, jest dla mnie tak samo ciekawa, jak i przykra. Bo przecież fajniej jest wierzyć w bajki... Jeśli nie wierzycie już w bajki, to przedstawiam wam porcję faktów. Bez cenzury. Choć zabarwionych moim subiektywnym odbiorem.”

K.E.Liber
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-648-5301-2

Liczba stron: 316

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...