Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

REEDS Pogoda Poradnik dla żeglarzy

Frank Singelton

REEDS Pogoda Poradnik dla żeglarzy

19,99

 

Pogoda decyduje o tym, kiedy żeglujemy i w jakim kierunku płyniemy, a także o tym, czy bezpiecznie dotrzemy do celu. Zrozumienie sposobu, w jaki pogoda, obecna i przyszła, wpływa na nasz rejs, wymaga dobrej obserwacji, zdrowego rozsądku i doświadczenia. Ten poradnik zawiera wszystkie informacje o pogodzie, niezbędne zarówno w żegludze dziennej wzdłuż wybrzeża, jak i w dłuższych rejsach pełnomorskich.

Dzięki praktycznemu podejściu, wielu czytelnym ilustracjom oraz zdjęciom, jest to idealny sposób odświeżenia pamięci dla wszystkich żeglarzy turystycznych, łącznie z tymi, którzy uprawiają żeglarstwo na poziomie RYA Day Skipper czy Yachtmaster.

Frank Singleton to były starszy specjalista meteorolog Brytyjskiego Instytutu Meteorologii Met Office oraz kapitan RYA Yachtmaster o stażu ponad 40 000 mil morskich. Jego strona internetowa poświęcona pogodzie jest dobrze znana na całym świecie zarówno żeglarzom turystycznym, jak i profesjonalnym. Autor otrzymał nagrody Królewskiego Towarzystwa Meteorologicznego, RYA, Royal Cruising Club, Cruising Association oraz Stowarzyszenia Właścicieli Jachtów Halberg-Rassy.


REEDS to znana na całym świecie marka publikacji dla żeglarzy.
Ze znakiem REEDS wydawane są locje, poradniki, tablice nawigacyjne, mapy itd.

Od teraz REEDS jest już w Polsce!

Reeds Vademecum skipera to nieoceniona pomoc dla żeglarzy i dobre repetytorium dla doświadczonych kapitanów. Zwarty układ, łatwe wyszukiwanie informacji, odpowiedzi na wszystkie podstawowe problemy żeglugi to atrybuty tego poradnika. Świetna książka niewielkich gabarytów wypełniona przydatnymi wiadomościami. Unikatowość i najwyższy poziom!

Alma-Press
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0612-3

Liczba stron: 144

Format: 10.0x16.0cm

Cena detaliczna: 19,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...