Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sieć Alice

Kate Quinn

Sieć Alice

7.7

(758 ocen) wspólnie z

44,90

 

Dwie wojny, dwie kobiety, jedna tajemnica.

1947, Wielka Brytania

Zadaniem Charlie wyznaczonym przez rodziców jest pozbycie się „kłopotu”. Jednak ona sama chce odnaleźć ukochaną kuzynkę, która zginęła podczas wojny. Wszystkie ślady prowadzą ją do małej francuskiej restauracji, która skrywa mroczną tajemnicę.

1915, Francja

Zadaniem Eve jest zdemaskowanie niemieckiego kolaboranta. Przy użyciu swoich kobiecych wdzięków, nawiązuje z nim romans. Cena, jaką zapłaci za swoją misję, będzie bardzo wysoka, ale nie może się wycofać, gdyż związana jest przysięgą sieci Alice, czyli organizacją kobiet szpiegów ukrywających się pod pseudonimami kwiatów. Na zemstę przyjdzie czas po kolejnej wojnie.

Te pozornie dwie różne sprawy dzieli wszystko, jednak łączy je bezgraniczna odwaga kobiet. Kate Quinn przedstawia historię opartą na prawdziwych wydarzeniach z czasów dwóch wojen światowych i działającej organizacji szpiegowskiej.

Najwyższą cenę za wywoływane przez mężczyzn wojny zawsze płacą kobiety. Jednak to właśnie one nigdy nie tracą nadziei.

Mando
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1679-8

Tytuł oryginalny: The Alice Network

Liczba stron: 544

Mando

Format: 20.2x14.2cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Wywiad z autorką

 

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Michalina Ogórek

2 powody za które cenię tę książkę

Doceniam tę książkę z dwóch powodów.

1. Autorka musiała dokopać się do różnych źródeł, by dodać nieco realności i połączyć oba wydarzenia.
2. W centrum wydarzeń są kobiety, które muszą mierzyć się z całym bagnem, które stworzyli mężczyźni.


Świetna książka, polecam wszystkim!

Ela

dwie kobiety - dwie historie

Mamy tu przedstawione historie dwóch kobiet. Akcja dzieje się też w dwóch różnych przestrzeniach czasowych - I i II wojna światowa. Charlie wysłana przez rodziców do Europy, musi pozbyć się kłopotu, a tak naprawdę poszukuje swojej kuzynki. Eve jest szpiegiem. Nawiązując romans z jednym z niemieckich żołnierzy, zna ich tajne sekrety. Z pozoru nic nie łączy tych dwóch kobiet, a jednak ich losy krzyżują się ze sobą. Wychodzi z tego świetna książka historyczno - kryminalna z kobietami w roli głównej!
Asia D.

Niesamowita

Wow ! Książka Kate Quinn zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Kocham kryminały, a mając do czynienia z opartą na prawdziwych zdarzeniach akcją, jeszcze bardziej wciąga i zaciekawia. Od samego początku książka wywołała we mnie niesamowite emocje. Czułam się jakbym jechała pędzącym 180km/h samochodem! To jest jedna z tych książek, których się nie zapomina.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...