Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ślady Boga Dzieje Chrystusa zapisane w jego relikwiach

Massimo Centini

Ślady Boga Dzieje Chrystusa zapisane w jego relikwiach

29,40

 

Według Ewangelii Chrystus zmartwychwstał, ale pozostawił po sobie cały szereg śladów swojej ziemskiej obecności, które uznawane są za relikwie. Massimo Centini w swojej najnowszej książce zebrał i opisał te świadectwa mające różną rangę. Są wśród nich bowiem świadectwa prawdziwe, domniemane, ale i jawnie fałszywe (choć mimo to przez wieki otaczane kultem). Wiążą się one z poszczególnymi etapami ziemskich dziejów Zbawiciela. Od garści słomy pochodzącej jakoby ze żłóbka Dzieciątka Jezus, przez Świętego Graala i narzędzia męki Pańskiej, takie jak ciernie, włócznia, kawałki krzyża, po sławny całun przechowywany w turyńskiej katedrze i nazywany koroną wszystkich relikwii. Choć zbiór opisanych tu świadectw, nazywanych śladami Boga, trudno uznać za wyczerpujący, ukazuje on doskonale znaczenie, jakie kult relikwii miał w dziejach chrześcijaństwa, zwłaszcza z punktu widzenia pobożności ludowej.

Pax
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-211-1985-4

Liczba stron: 208

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...