Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Spadkobierczyni z Barcelony

Sergio Vila-Sanjuan

Spadkobierczyni z Barcelony

5.2

(43 ocen) wspólnie z

24,99

 

Barcelona lat dwudziestych zeszłego stulecia jest miejscem fascynującym, gdzie ścierają się ze sobą anarchiści, ludzie prawicy i lewicy, wojsko i arystokracja, gdzie mimo terroru i strachu odbywają się przyjęcia, bale i spotkania towarzyskie.
Pablo Vilar, młody dziennikarz i adwokat, katolik i monarchista, wierzy w prawo. Mimo że nie pochodzi z bogatej rodziny dzięki swojej pracy jest bywalcem barcelońskich salonów i obraca się w wysokich kręgach, mając za przyjaciół ludzi z towarzystwa i z arystokracji. Jednocześnie za darmo broni w sądzie ludzi z nizin społecznych.

Razem z Vilarem przenosimy się z grot zamieszkałych przez bezdomnych i chorych na wystawne przyjęcia, gdzie zbiera się elita, z zebrań anarchistów na sale sądowe. Świetność Barcelony zaczyna powoli blednąć, a w powietrzu czuć nadchodzącą burzę.

- kolejny po "Cieniu wiatru" i "Marinie" Zafóna, literacki portret stolicy Katalonii
- politycy, wojsko, monarchia, zbuntowani anarchiści - cały ten ferment składa się na książkę, od której trudno się oderwać

Wspaniała kronika literacka Barcelony lat dwudziestych. Przenikliwym okiem dziennikarza i z pisarskim wyczuciem Sergiowi Vila-Sanjuánowi udało się napisać powieść, której nie można się oprzeć i która ukazuje w całości fascynujące społeczeństwo, epokę i miasto.
Carlos Ruiz Zafón
Niezwykły portret Barcelony lat dwudziestych ubiegłego wieku, zarówno tej Barcelony dystyngowanej i eleganckiej, jak i Barcelony zamachowców i płatnych morderców. Obraz miasta przeżywającego jednocześnie śmierć jednej epoki i oczekującego nadejście burzy, która rozedrze niebawem Hiszpanię i Europę.
Arturo Pérez-Reverte

Muza
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-749-5624-6

Tytuł oryginalny: Una heredera de Barcelona

Liczba stron: 288

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...