Menu

Muza

Muza
Wampirzyca i wilkołak zawierają niebezpieczny związek. Z tego małżeństwa wynikną same problemy. Z nią będą same problemy.   W świecie zamieszkanym przez wampiry, wilkołaki i ludzi od zawsze trwa wojna. Sarkastyczna Misery Lark, jedyna córka wpływowego wampirzego polityka, ma pogodzić wrogie klany wampirów i wilkołaków. Ceną za pokój na świecie jest jej aranżowane małżeństwo z dość gburowatym i nieprzewidywalnym wilkołakiem. Lowe Moreland, wilkołak alfa, nie patyczkuje się ze swoim stadem. Jest bezwzględny, ale przynajmniej sprawiedliwy. I do tego ma uczucia. W przeciwieństwie do niektórych wampirów. Od razu widać, że nie ufa Misery. Gdyby tylko wiedział, jak bardzo instynkt go nie myli! Misery ma własne powody, by przystać na to małżeństwo z rozsądku. Powody, które nie mają nic wspólnego z polityką czy sojuszami. Kiedyś kogoś straciła. Teraz gotowa jest zrobić wszystko, aby odzyskać tę osobę. Zniesie nawet Lowa, mimo że jedyne, co ją łączy z wilkołakiem, to wielowiekowa, międzygatunkowa nienawiść.
Uporządkowane życie dyrektora kreatywnego londyńskiej agencji reklamowej Johanna Carleya wywraca się niespodziewanie do góry nogami. Pewnego wiosennego dnia pod przymusem wsiada do czarnego mercedesa rosyjskiego oligarchy Sokołowa i za sprawą szantażu wikła się w coraz gorsze kłopoty. Aby spełnić postawione mu warunki okłamuje najbliższych, a z rodzinnego archiwum swojego przyjaciela Igora Fleminga planuje wykraść pewne ważne papiery. Czy dwa stare listy naprawdę mogą zagrozić reputacji ojca Johanna, szefa parlamentarnej komisji do spraw wpływów rosyjskich, a jego matkę Irenę Carley całkowicie zrujnować? Usiłując spełnić warunki szantażystów, Johann odkrywa, że za starymi dokumentami kryje niesamowita się historia sprzed czterystu lat. Wszystko zaczęło się na wyspie Uznam, gdy jesienny sztorm odsłonił skamieniały czarny las i granitowy głaz z napisem BĄDŹCIE PRZEKLĘCI.
Wstrząsający i wpełzający pod skórę thriller o rosyjskich służbach specjalnych, napisany przez byłego oficera ABW! Były pułkownik ABW wie o czym pisze. Arcyciekawe i zatrważające. -Maciej Siembieda WYDARZENIA W TEJ POWIEŚCI SĄ FIKCYJNE. ALE TO NIE ZNACZY, ŻE NIE MOGĄ WYDARZYĆ SIĘ NAPRAWDĘ. To miał być spokojny dzień. Spokojny jak na polskie służby specjalne. Krzysztof Formik z sekcji przeciw rosyjskiej Agencji Wywiadu nie spodziewał się, że to właśnie tego dnia, stary wróg wróci do gry. Tym bardziej nie spodziewała się tego porucznik Ida Sawro, o którą upomni się jej przeszłość. Zdemaskowany wiele lat temu przez polskie służby specjalne i wydalony do Rosji szpieg GRU „Skorpion” przybywa z Moskwy, aby osobiście zainicjować i nadzorować przebieg rosyjskiej akcji destabilizacyjnej w Polsce. Do gry wkraczają polskie służby specjalne, które chwytają się każdej możliwości i eksperymentalnie włączają w operację Sztuczną Inteligencję. Rozpoczyna się wyścig z czasem – zostały dwadzieścia cztery godziny do synchronicznego zdetonowania bomb rozmieszczonych w całym kraju. Czy Ida Sawro i Krzysztof Formik zdołają unicestwić śmiertelne zagrożenie, które nadciąga? SĄ LUDZIE, KTÓRZY WSZYSTKIE PRZYPADKI MAJĄ ZWASZE ZAPLANOWANE. Thriller szpiegowski Ryszarda Oleszkowicza Zanim zabijesz moją śmierć to porażająca realizmem opowieść o akcji rosyjskich służb wywiadowczych w Polsce. Obudowana faktami fikcja oraz fachowy, choć wciąż niezwykle plastyczny język autora, są niekwestionowanym atutem tej powieści. Dzięki swemu doświadczeniu autor daje czytelnikowi możliwość zajrzenia pod obudowę mechanizmu, o istnieniu którego wiedzą tylko nieliczni. Powieść jest zatem zapowiedzią nie tyle autora z ogromnym potencjałem, co autora ukształtowanego, który ma do zaoferowania coś więcej aniżeli zwykłą rozrywkę. -Anna Rozenberg, autorka serii z Redfernem i trenerka pisania w Kuźni Bestsellerów Ryszard OLESZKOWICZ Oficer rezerwy polskich służb specjalnych i doktor nauk humanistycznych. Pracował m.in. w Urzędzie Ochrony Państwa, Departamencie Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Służbę pełnił m.in. w Bieszczadach, Rzeszowie, Warszawie, brał też udział w zagranicznych misjach w Brukseli i Kijowie. Od wielu lat publikuje artykuły naukowe na temat bezpieczeństwa wewnętrznego i historii służb specjalnych. Jest autorem monografii pt. „Kontrwywiad kresowy”. Obecnie prowadzi pracę dydaktyczną jako adiunkt w Uczelni Państwowej w Sanoku. Prywatnie fan dobrego wina z lokalnych podkarpackich winnic.
Zbiorek sześciu krótkich opowiadań, niezależnych fabularnie. Mamy tu rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, niesamowity świat Murakamiego, napędzany nieposkromioną wyobraźnią pisarza, która raz po raz rozsadza ramy realności, przenosząc czytelnika to w świat snów, to marzeń, to czystej surrealnej fantazji. Okazuje się, że Murakami czuje się świetnie również w zwartej oszczędnej i precyzyjnej kompozycji, jaką narzuca forma krótkiego opowiadania. Kilkoma słowami zarysowuje wyraziste, sugestywne światy, a każda z historii jest przekonująca, pełna i satysfakcjonująca. Każdy z bohaterów odbywa jakąś podróż - czy to w rzeczywistym, geograficznym, czy jedynie wewnętrznym, duchowym wymiarze - do której bodźcem staje się trzęsienie ziemi: każdy z nich odkrywa w sobie jakąś tajemnicę, którą próbuje przeniknąć albo po prostu pogodzić się z jej istnieniem: każdy ma jakąś obsesję, która zatruwa mu życie: każdy jest uwikłany, bądź dopiero się wikła w skomplikowane relacje z innymi ludźmi.
"Słuchaj pieśni wiatru" i "Flipper roku 1973" to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego nigdy niepublikowane dotąd w Europie ani Stanach Zjednoczonych. Są to również dwie pierwsze części tak zwanej „tetralogii Szczura”, do której należą Przygoda z owcą i Tańcz, tańcz, tańcz. Ukazanie się ich w Polsce to prawdziwa gratka dla miłośników Murakamiego. Po raz pierwszy pojawia się w nich bezimienny bohater dobrze znany z kolejnych powieści, jego przyjaciel Szczur, chiński barman Jay, a także Naoko z Norwegian Wood.Akcja obu utworów toczy się we wczesnych latach siedemdziesiątych. W pierwszym, bohater jest studentem i spędza letnie wakacje w rodzinnym mieście w okolicach Kobe, w drugim ma dwadzieścia kilka lat i prowadzi z kolegą firmę tłumaczeniową. Jak zwykle u Murakamiego obie powieści przepełnione są muzyką popularną i klasyczną, aluzjami do filmów i książek, ale znajdziemy też cytat z ewangelii wg św. Mateusza, historie o Trockim, o tajemniczych bliźniaczkach, opowieść o konstruktorze flippera i stosunkach społecznych panujących na planecie Wenus...
Główny bohater, zwykły mieszkaniec zwykłego współczesnego miasta, żyje sobie spokojnie swoim zwykłym życiem. Jednak pewnego dnia przyjaciel przysyła mu tajemniczą fotografię, przedstawiającą owce na pastwisku. Jedna z owiec ma na grzbiecie gwiazdę. Od tego momentu życie bohatera przestaje być zwyczajne... Na scenie wydarzeń zjawia się Boss - szef potężnej organizacji kontrolującej media i reklamę. Rozkazuje bohaterowi odnaleźć owcę z gwiazdą na grzbiecie. Zaczyna się opowieść kryminalna obfitująca w różne niesamowite wątki. Bohater w towarzystwie swojej przyjaciółki wyposażonej w niezwykle zmysłowe uszy, posiadające właściwości paranormalne, przemierza Japonię, spotyka tajemniczego Sheep Mana - owcę, która mówi i pod wieloma innymi względami przypomina człowieka; przeżywa przygody niczym z filmów Kubricka albo Lyncha. Książka stylem przypomina powieści detektywistyczne. Nie jest jednak typową przedstawicielką tego gatunku: bohater nie jest dzielnym policjantem, tylko zwykłym człowiekiem, przypadkiem wplątanym w wydarzenia, które miejscami kojarzą się raczej z południowoamerykańskim realizmem magicznym niż z mało prawdopodobną, ale jednak realistyczną formułą kryminału.
Tsukuru Tazaki ma trzydzieści sześć lat, jest kawalerem. Pochodzi z Nagoi, ale mieszka w Tokio, gdzie pracuje w firmie budującej dworce. Szesnaście lat temu miał czworo bliskich przyjaciół, którzy na drugim roku studiów nagle i nie wiadomo dlaczego zerwali z nim stosunki. Tsukuru bardzo ciężko to przeżył. Teraz, po latach, postanawia dowiedzieć się, co właściwie się wtedy stało. Odwiedza po kolei dawnych przyjaciół i próbuje odkryć tajemnice przeszłości. Dlatego wraca do rodzinnej Nagoi i wyrusza w podróż do Finlandii.
Opowieść o kobiecej przyjaźni i pożądaniu oraz o niejednoznacznych wyborach, które bohaterki muszą podjąć, aby przetrwać. Paryż, rok 1720. W przytułku dla sierot La Salpêtrière brakuje miejsc. Zapada decyzja, by część pensjonariuszek wysłać do Luizjany, francuskiej kolonii w Ameryce Północnej. Tamtejsi osadnicy potrzebują żon i matek dla swoich przyszłych dzieci. Około setka kobiet wsiada na statek La Baleine i rusza przez Atlantyk. Nie wiedzą, co je czeka, i nic od nich nie zależy. Czy przerażająca wyprawa w nieznane będzie szansą na odmianę ich losu? Są wśród nich: poszukująca swojej tożsamości dwunastoletnia Charlotte, zagubiona w swojej nadwrażliwości Pétronille i najsilniejsza z nich wszystkich Geneviève. Nieznajome, które połączył los, mierzą się z nową rzeczywistością.
„Rodzinny album maluszka” to wyjątkowa pamiątka, która po latach będzie wspaniałym źródłem cennych wspomnień dla najbliższych. Dzięki książce rodzice będą mogli utrwalić najpiękniejsze chwile z pierwszego roku życia z maleństwem. W albumie przewidziano miejsce m.in. na pamiątkowe wpisy, zdjęcia z każdego etapu rozwoju dziecka oraz słowniczek z pierwszymi słowami. Do tego rodzice będą mogli opisać wszystkie przełomowe momenty z życia maleństwa – „Rodzinny album maluszka” pomieści je wszystkie!
Gabriel García Márquez to pisarz zasłuchany w innych i chciwy opowieści zasłyszanych. Bohaterów poszczególnych opowieści Dwunastu opowiadań tułaczych autor poznał w różnych okresach swoich „tułaczek” po Europie, a niektóre z niezwykłych przypadków przydarzyły mu się osobiście. Opuszczając po raz pierwszy w swoich dziełach magiczny świat Karaibów, García Márquez odkrywa poprzez swoich bohaterów już to cudownie nierealną, już to absurdalną lub straszną i egzotyczną, choć jak najbardziej prawdziwą Europę.
Jest to najpełniejszy zbiór opowiadań Gabriela Garcii Marqueza sprzed Dwunastu opowiadań tułaczych. Obejmuje zarówno tomy: W tym mieście nie ma złodziei i Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki, jak i tom Dialog lustra poszerzony o trzy opowiadania: Tubal-Kain wykuwa gwiazdę, Nataniel składa wizytę i Mężczyzna przychodzi w deszczu. Można w nich znaleźć zaczątki jego słynnych powieści, pierwowzory przyszłych bohaterów, fragmenty opowiadań stanowiące inne wersje wątków Złej godziny, Stu lat samotności czy Jesieni patriarchy. Ale to właśnie w opowiadaniach García Márquez najpełniej ukazuje magię Karaibów i cudowny świat własnej, niczym nieskrępowanej wyobraźni.
The Atlas Complex to elektryzujące zakończenie trylogii dark academia Zaczęło się od bestsellera „New York Timesa” The Atlas Six Przeżyją tylko nadzwyczajni. W obliczu śmiercionośnych warunków inicjacji, których nie udało im się dotrzymać, muszą być sprytni i wyjątkowo przebiegli. Nagrodą dla adeptów Towarzystwa Aleksandryjskiego jest już nie tylko nieograniczona władza, lecz także przetrwanie. Przewrotne strategie, podstępne zmiany planów, nagle zrywane sojusze mają im pomóc zwyciężyć. Ile warta jest władza absolutna? Czy aleksandryjscy magowie gotowi są zapłacić za nią najwyższą cenę – czy posuną się do zdrady? Świat zewnętrzny tymczasem mobilizuje siły, by zniszczyć wybrańców wyposażonych w nadzwyczajne talenty. A sam Atlas Blakely ma plan, który może zaważyć na losach całej ludzkości. Jeśli uda mu się go zrealizować, w wyścigu o życie nie będzie wygranych.
Opanuj proste techniki przedstawione w Potędze życia bez strachu i doświadczaj, o ile łatwiejsze stanie się twoje życie. Kiedy przeżywamy trudne chwile w życiu, boimy się, czy damy radę i czy jeszcze będzie dobrze. Ta książka pokaże ci, że to sposób myślenia o problemach ma wpływ na twój dobrostan. Sprawdzone metody Gelonga Thubtena pozwalają spojrzeć na trudności życiowe jak na szansę i okazję do transformacji. Dzięki prostym wskazówkom nauczysz się, jak przejść przez ból i dyskomfort. Jak przekształcić głęboko zakorzenione wzorce strachu i oporu. Medytacja i praktyka uważności da ci dostęp do twoich głębokich rezerw wewnętrznej siły. Dzięki nim odkryjesz, jak objąć i zaopiekować swoje cierpienie. Uwolnij swój umysł, by bez lęku pokonać wszelkie przeszkody, złe nawyki, osiągnąć niezachwiany spokój i swoje cele.
Cała prawda o polskiej branży funeralnej. Odpowiedzi na pytania, które boimy się zadać. Jak to jest na co dzień mieć kontakt ze śmiercią? Jakie są fakty i mity o branży pogrzebowej? I kiedy bywa naprawdę ciężko? Choć w Polsce umiera rocznie około 400 tysięcy osób, o branży pogrzebowej wiemy niewiele, a to, co usłyszymy od osób, które mają za sobą organizację pogrzebu, bywa kontrowersyjne i budzi w nas lęk. Prawie każdy zna mrożące krew w żyłach opowieści o łamaniu zmarłym kości, pijanych grabarzach czy niebotycznych cenach za pochówek. Jak naprawdę funkcjonuje branża pogrzebowa? Z czym na co dzień spotykają się jej pracownicy? Małgorzata Węglarz w rozmowach m.in. z przedsiębiorcami pogrzebowymi, balsamistami, tanatokosmetologami, mówcami pogrzebowymi i pracownikami hospicjów rozprawia się ze stereotypami i daje odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Jak to jest mieć bezustanny kontakt ze śmiercią? Co po śmierci dzieje się z ciałem? Dlaczego Polacy obawiają się kremacji? Jak wygląda pogrzeb XXI wieku? Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz to wyprawa do świata umarłych, której przewodzą całkiem żywi, pełni pasji ludzie.
WYSTARCZYŁO SZEŚĆ DNI, BY ŚWIAT SIĘ ROZPADŁ.CO PRZYNIESIE NASTĘPNY TYDZIEŃ?Dla Sydney i Paris to miały być wspaniałe rodzinne wakacje na Bali. Słońce, surfing i fale. W ułamku sekundy sielanka zmienia się w koszmar. Nadchodzi tsunami. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.W normalnym świecie Sydney i Elvis nigdy by się nie dogadali. W warunkach, w których się znaleźli, nie mają wyjścia. Są na siebie skazani. Zarozumiały, bogaty i pewny siebie szesnastolatek wydaje się jedyną nadzieją na przeżycie.Co będzie trudniejsze: walka z żywiołem czy z budzącym się uczuciem? I jak daleko jest od nienawiści do miłości? Maria KrasowskaSurfuje, podróżuje, pisze. Czytelniczka, autorka książek, blogerka, tancerka. Mistrzyni pakowania walizki na każdą wyprawę. Kolekcjonerka cudownych wspomnień. Choć regularnie zmienia adresy, zawsze wraca na Podkarpacie do rodziców, siostry i kota.
Mierzysz się z problemem buntowniczego dziecka, czy nastolatka? I wydaje ci się, że zrobiłaś już wszystko, a nic nie działa? A co, gdyby się okazało, że można pomóc sobie i zbuntowanemu dziecku, czy nastolatkowi? Sporadyczne konflikty między rodzicami i dziećmi to normalna sprawa. Jednak, gdy napady złości, opór wobec wszystkiego, odpowiedź „nie” na każdą prośbę i pytanie – staje się normą, cierpi na tym cała rodzina. Wszyscy chodzą na paluszkach. Nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi wybuch złości i buntu u dziecka. Atmosfera w domu robi się nie do zniesienia. Dr Bernstein, psycholog dziecięcy na podstawie ponad trzydziestu lat praktyki i swoich doświadczeń jako ojciec trójki dzieci opracował 10-stopniowy plan, by w domu zapanowały spokój i harmonia. Wyjaśnia co powoduje bunt u dzieci, dlaczego nieustający dziecięcy bunt jest tak destrukcyjny dla całej rodziny pokazuje rodzicom, jak stać się trenerem emocji dziecka i krok po kroku położyć kres temu zachowaniu – w domu, w szkole i wszędzie pomiędzy. Gdy naprawdę zrozumiesz swoje dziecko i nauczysz się nie brać jego słów tak bardzo do siebie, wszystko stanie się o wiele łatwiejsze.
Wierzysz, że zasługujesz na to, żeby spotykały cię dobre rzeczy? Czy byłabyś gotowa o nie zawalczyć, nawet jeśli w środku ciebie nadal tkwi ta mała dziewczynka, która się boi? Anda niewiele miała na starcie. Nie był to ani spokojny dom ani kochająca rodzina. Miała za to matkę alkoholiczkę i wybitny talent muzyczny, którego potencjału nie mogła wykorzystać, by wspiąć się na szczyty kariery. Teraz Anda jest dorosłą kobietą, której brakuje już sił do zmagania się z rzeczywistością. Próbując odnaleźć na nowo sens, decyduje się postawić na siebie i wrócić do pasji z młodości. Wraz z muzyką w życiu Andy pojawiają się wyzwania, które zmuszają ją do rozliczenia się z przeszłością i odkrycia siebie na nowo. Kojąca opowieść o dobrych ludziach, odnajdywaniu drogi do siebie i muzyce, która leczy najgłębsze rany. I o tym, że życie nie musi być idealne, żeby było dobre.
Wasze dziecko marudzi, ma napady złości albo nie chce jeść? Każda Wasza prośba kończy się awanturą? Nie jesteście sami! Tysiące rodziców też przez to przechodziło. Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff przygotowali praktyczne rozwiązania ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci. „Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” pokazuje, jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie i zapewnić niezbędną ochronę; i jak jednocześnie radzić sobie z napadami złości. Co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom.
Murakami i tym razem w mistrzowski sposób tworzy fantastyczne postaci, równoległe światy, zaciera granice między rzeczywistością a literaturą. 1Q84 to opowiadana na przemian historia kobiety i mężczyzny, Aomame i Tengo, sensacyjna, chwilami wręcz przerażająca. Oboje w dzieciństwie dobrze się znali i wszystko wskazuje na to, że ich ścieżki znowu się skrzyżują. Ona jest instruktorką sztuk walki, a po godzinach perfekcyjną morderczynią. On – wykładowcą matematyki, a w wolnych chwilach początkującym pisarzem i redaktorem. Aomame dostaje się do równoległej rzeczywistości... Tengo także mylą się światy...
Kontynuacja historii Aomame i Tengo rozgrywająca się w niezwykłym świecie roku 1Q84. Aomame i Tengo desperacko próbują się odnaleźć. Ona postanawia wrócić do normalnego świata, a gdy to jej się nie udaje, podejmuje decyzję o samobójstwie. Ma nadzieję, że w ten sposób porzuci drugą siebie żyjącą w roku 1Q84 i powróci do zwykłego roku 1984. W tym samym czasie Tengo postanawia, że spróbuje żyć w świecie, w którym na niebie unoszą się dwa księżyce, bo wie, że tylko w nim może spotkać swoją Aomame...
Dalsze losy Aomame i Tengo. Czy wreszcie się spotkają? Ona ukrywa się przed członkami sekty Sakigake, którzy grożą jej zemstą za zamordowanie Lidera, a on czuwa przy łóżku nieprzytomnego ojca w mieście kotów. Czy mściciele trafią na ślad Aomame? Czy Tengo i Aomame wreszcie się spotkają? Czy wydostaną się ze świata Little People i dwóch księżyców, czy też na zawsze pozostaną w zaskakującej rzeczywistości powieści wewnątrz powieści, stworzonej przez Tengo i jasnowidzącą piękność, Eriko Fukadę?
Jedynym, co naprawdę twoje, są słowa. Adunni, czternastoletnia Nigeryjka, wie czego chce: zdobyć wykształcenie. Jako jedyna córka zubożałego rolnika, dziewczyna stanowi cenny towar. Ojciec zabrał ją ze szkoły i sprzedał podeszłemu wiekiem sąsiadowi jako trzecią żonę. Życie Adunni okazało się warte czterech kóz, dwóch worków ryżu, kilku kur i nowego telewizora. Kiedy w jej nowej rodzinie dochodzi do potwornej tragedii, Adunni zostaje nielegalnie sprzedana w charakterze pomocy domowej zamożnym właścicielom domu położonego w bogatej dzielnicy Lagos, domu w którym nikt nie chce rozmawiać o zagadkowym zniknięciu jej poprzedniczki, Rebeki. Nikt, poza Adunni… Jako potulna córka, uległa żona i bezsilna służąca, czternastoletnia Adunni raz po raz słyszy, że nie jest nic warta. Dziewczyny jednak nie sposób uciszyć. Z determinacją stara się odnaleźć swój głos – głos wyrażany szeptem, piosenką, ułomną angielszczyzną – i zacząć nareszcie przemawiać w imieniu swoim i dziewcząt takich jak zaginiona Rebekka oraz wszystkich innych, które spotka podobny los.
Ta książka pozwala świadomie przejść przez proces rozstania, jednocześnie dbając o swoje dzieci i wspierając je emocjonalnie. Czasami wydaje się, że rozstanie rodziców to dla dzieci koniec świata, głęboka rana, trauma. Autorzy tej książki – psychoterapeuci mają świadomość, jak bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego jest tkwienie w niedobrym związku i normalizowanie toksycznych relacji. I jak szkodliwe jest przekazywanie takich złych wzorców dzieciom. Sami, świadomie przeszli przez proces rozstania, a następnie wspólnie stworzyli nową rodzinę. Dobrze wiedzą, że mierzenie się z taką zmianą może być bardzo trudne i bolesne. W swoim poradniku empatycznie wspierają i radzą: Jak bez poczucia winy i najmniej dotkliwie dla siebie i najbliższych przejść przez proces rozstania. Jak się komunikować z byłymi partnerami, gdy ci są nastawieni na eskalację konfliktu. Jak ustalić plan opieki nad dziećmi. Jak na nowo układać życie w rodzinie. Rozstanie to pierwszy krok do ułożenia życia na nowo.
Jak przyciągać dobre rzeczy to budująca książka, która pokazuje, jak poprzez zrozumienie siebie i umiejętne wykorzystanie emocji, możemy zmienić swoje życie na lepsze. Próbuje wyjaśnić, jak toksyczne myślenie, mające swoje źródło w destrukcyjnych słowach i zachowaniach powoduje problemy umysłu, serca i ciała, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na dobre aspekty naszego życia; to, co pomaga uzyskać siłę ducha i zdrowsze ciało, a przez to zbliżyć się do upragnionego szczęścia, które wszyscy chcemy znaleźć. Z tej książki nauczysz się: łatwiej radzić sobie ze złożonymi sprawami, podejmować lepsze decyzje, aby uzyskać lepsze rezultaty, zajmować się tym, co naprawdę ważne.
1 2 3 4 5
z 29
skocz do z 29