Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szef wymagający i wyrozumiały Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza

Kim Scott

Szef wymagający i wyrozumiały Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza

7.7

(117 ocen) wspólnie z

39,05

 

Od momentu, w którym zaczęliśmy uczyć się mówić powtarzano nam, że jeśli nie mamy nic miłego do powiedzenia to lepiej żebyśmy nie mówili nic. Ta rada jest jak najbardziej przydatna w codziennym życiu, lecz gdy obejmujesz kierownicze stanowisko to mówienie jest nie tylko i wyłączenie twoją pracą, jest również obowiązkiem.

Według autorki tej książki istnieją trzy proste zasady potrzebne do zbudowania dobrych relacji ze swoimi pracownikami, którymi są:

- osobiste zaangażowanie
- skuteczność
- zrozumienie znaczenia.

Kim Scott zdobyła uznanie jako odnoszący sukcesy jako menadżer w Google, a następnie w Apple, gdzie pracowała nad kursem szkoleniowym poświęconym optymalnym zarządzaniem ludźmi,kótry miał pomóc w staniu się jak najlepszym szefem. W ostatnich latach zyskała sławę dzięki nowatorskiemu podejściu do skutecznego zarządzania w metodzie „radykalnej szczerości”.
Radykalna szczerość jest złotym środkiem dla każdego szefa, który z jednej strony jest okrutnie agresywny, a z drugiej niesamowicie empatyczny. W tym podejściu chodzi o udzielanie wskazówek, które obejmują zarówno pochwały, jak i krytykę - w celu uzyskania lepszych wyników i pomocy pracownikom w osiągnięciu.

MT Biznes
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-808-7610-1

Tytuł oryginalny: Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity

Liczba stron: 358

Format: 14.1x21.8cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...