Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Troja. Tom 3. Upadek królów

David Gemmell

Troja. Tom 3. Upadek królów

8.2

(536 ocen) wspólnie z

36,90

 

Trzecia część cyklu Gemmella o Troi.
Złowrogie armie sprzymierzonych zachodnich królów pod wodzą bezwzględnego Agamemnona przybyły pod Troję. Rozpoczęła się nieunikniona krwawa walka. Jednak starania zwykłych ludzi i prawdziwych bohaterów obu stron naznaczone są piętnem losu. Nad ludzkimi zdradami i słabościami, nad męstwem Hektora, walecznością Achillesa, sprytem Odyseusza i szaleństwem Priama unoszą się cienie przepowiedni... Czy Orle Dziecię uratuje Złote Miasto?
David Gemmell przenosi nas w pełnowymiarowy świat, skonstruowany z taką maestrią, że czytelnik z całym przekonaniem myśli: «To się wydarzyło naprawdę» - Steven Pressfield, autor „Aleksandra Wielkiego” i „Bram ognia”
Gemmell to mistrz intrygi, ale jego triumfem są znakomite kreacje bohaterów, tak realistyczne, że gdy ponoszą porażki, cierpimy, a kiedy zwyciężają – jesteśmy olśnieni. - Conn Iggulden, autor cyklu „Imperator”
Sojusze i zdrady, miłość i nienawiść, nieprzemijająca chwała bohaterów – i bohaterek – obu stron, wszystko to ożywa w tej błyskotliwej, inspirującej kreacji mitu trojańskiego. - Manda Scott, autorka „The Girl Who Walked Into the Fire”

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-31

ISBN: 978-83-781-8857-5

Tytuł oryginalny: Fall of Kings

Liczba stron: 576

Rebis

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Tłumaczenie: Patryk Sawicki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...