Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zeszyt Wendy

Osborne Melissa Jane

Zeszyt Wendy

7.5

(21 ocen) wspólnie z

49,90

 

Dlaczego dorastamy? Czy podróż przez świat wypełniony postaciami z „Piotrusia Pana” pomoże bohaterce pogodzić się z rzeczywistością?

Wendy Davies, 16-latka z Nowej Anglii, wpada samochodem do jeziora. Z miejsca wypadku w tajemniczych okolicznościach znika jej braciszek Michaś. Gdy osoby z otoczenia dziewczynki zamieniają się w postaci z Nibylandii, a Wendy przestaje odróżniać rzeczywistość od fantazji, za namową terapeutki zaczyna prowadzić dziennik, któremu nadaje tytuł „Zeszyt Wendy”.

„Zeszyt Wendy” to prawdziwe arcydzieło. Opowieść, którą snują Melissa Jane Osborne i Veronica Fish, jest zarazem brutalna i piękna.
David Gallaher, autor „The Only Living Boy”

Tę nieoczekiwaną komiksową perełkę spośród innych współczesnych wersji „Piotrusia Pana” wyróżnia niezwykły ładunek emocjonalny i psychologiczna głębia. Polecam ją wszystkim fanom komiksów i fantastyki, a w szczególności starszym nastolatkom.
„School Library Journal”

Cudo, w każdym znaczeniu tego słowa. „Zeszyt Wendy” to wzruszająca historia traktująca o stracie bliskiej osoby i dorastaniu, które odziera nas z niewinności.
„Forward Reviews”

Zapadająca w pamięć, błyszcząca na tle innych dzieł interpretacja klasycznej opowieści.
Stuart Moore, współautor cyklu „Zodiak Dziedzictwo” i jeden z twórców Vertigo

Prószyński Media
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-809-7053-3

Tytuł oryginalny: The Wendy project

Liczba stron: 96

Format: 16.0x23.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...