Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zew krwi Tom 1

Sylvain Cordurie

Zew krwi Tom 1

6.2

(75 ocen) wspólnie z

22,50

 

Początek dwutomowej opowieści o nieznanych przygodach słynnego detektywa wszechczasów. Sherlock Holmes wprowadza nas nie tylko do świata zbrodni, ale przede wszystkim – nadprzyrodzonej grozy czającej się nocą na ulicach Londynu. Kiedy ze Szwajcarii dochodzi wieść o śmierci Holmesa nad wodospadem Reichenbach podczas walki z geniuszem zbrodni, profesorem Moriartym, całą Anglię ogarnia żałoba. Nawet najwierniejszy przyjaciel detektywa, doktor Watson, nie wie, że Sherlock żyje, ale woli nie dementować doniesień o swoim zgonie. Nie wszyscy jednak dają się nabrać na tę inscenizację – zbiry Moriarty’ego nadal czatują na Holmesa, pojawia się też ktoś jeszcze niebezpieczniejszy. Odwieczne stowarzyszenie wampirów postanawia odnaleźć detektywa i sprowadzić go do zamku swego mistrza Selymesa. Po co potrzebny jest im Sherlock, dowiadujemy się dopiero podczas jego konfrontacji z odrażającym przywódcą tajnej organizacji. Właśnie wtedy zaczną się prawdziwe kłopoty Holmesa... Dwutomowa opowieść o walce z wampirami jest początkiem rozrastającej się sagi o przygodach wielkiego detektywa w świecie grozy i horroru. Scenariusze do wszystkich podserii pisze Francuz Sylvain Cordurié (zajmujący się też cyklami fantasy, takimi jak Sword czy Walkyrie), a rysunkami zajmują się różni graficy, przede wszystkim Laci, czyli Vladimir Krstić, który zdobył uznanie właśnie historią o Holmesie.

Egmont
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-0297-2

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.1

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...