Menu

null

Ostatni tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin's Creed® Chronicles: China" firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Asasynka Shao Jun po powrocie do ojczyzny mści się na kolejnych Rycerzach Świątyni za śmierci swoich współbraci. Jednocześnie próbuje odzyskać tajemniczy skarb ? dziedzictwo starożytnej cywilizacji – i uratować przyjaciółkę z Zakazanego Miasta. Dzięki biegłości w walce, odwadze i sprytowi dotychczas udało jej się pokonać wielu wrogów, ale żeby przetrwać ostatni etap niebezpiecznej misji, musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Wydarzenia z życia Shao Jun powracają we wspomnieniach jej potomkini Lisy – nastolatki zmagającej się z atakami niekontrolowanej agresji. Pod pretekstem psychoterapii, której jest poddawana dziewczyna, pracująca dla zakonu templariuszy doktor Kagami próbuje się dowiedzieć, gdzie został ukryty bezcenny skarb. Życiu Lisy grozi niebezpieczeństwo…
Wielki powrót Asteriksa i Obeliksa w nowej przygodzie! „Wystarczy, żeby zakwitł choć jeden irys, aby rozświetlić cały las” – czytamy w czterdziestej przygodzie Asteriksa i Obeliksa. Co się stało z naszym ulubionym galijskim wodzem Asparanoiksem i dlaczego ma taką skwaszoną minę? Czy jest związana z tytułowym Białym Irysem?... Ten bardzo specyficzny kwiat wręcz odurzał swoim zapachem. Świat rzymski, podobnie jak Galia, to terytoria, które mały kwiat zajmował na długo przed jego mieszkańcami. Niosąc dobre wieści i życzliwość, oświetlał doliny i równiny swoją mądrością, zanim ozdobił świątynie lub stał się składnikiem eliksirów. Już w październiku dowiemy się, jaką rolę irys odegrał w galijskiej wiosce i co czeka jej mieszkańców. Autorami są francuski rysownik Didier Conrad (to już jego szósty album o słynnych Galach) oraz debiutujący w tej serii francuski scenarzysta Fabrice Caro, pseud. FabCaro (autor wielu komiksów i powieści, m.in. serię „Zai, zai, zai, zai”). Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.
Geralt i Jaskier przybywają do Grimmwaldu – niegdyś dobrze prosperującego miasta, które wraz z zamknięciem kopalni znacznie podupadło. Interes zwietrzyły tu trzy siostry Schwinke, za bezcen skupujące domy od zubożałych mieszkańców, by zamienić Grimmwald w kwitnący ośrodek turystyczny. Ich działania nie wszystkim się jednak podobają. Tymczasem w mieście zaczyna grasować wilkołak. Czy to Schwinke go nasłały, by pozbyć się reszty niechcianych mieszkańców? Czy może to któryś z nich stara się wykurzyć chciwe siostry z Grimmwaldu? Geralta czeka niełatwa zagadka do rozwiązania. Jaskier zaś… nie ustaje w wysiłkach, by napisać wiekopomną balladę o dokonaniach wiedźmina. Album zawiera zeszyty #1–4 miniserii The Witcher: The Ballad of Two Wolves. Scenariusz napisał Bartosz Sztybor, a rysunki przygotował Miki Montlló.
Gdy Obi-Wan Kenobi spędza swoje ostatnie dni na odludnej pustyni Tatooine, wykorzystuje czas na notatki i refleksje nad kluczowymi chwilami w swoim długim, heroicznym życiu. Zapisując stare, oprawne w skórę dzienniki w swojej pustelniczej chacie, przypomina sobie przełomową przygodę na Coruscant, z której ledwie uszedł z życiem, kiedy miał jedynie osiem lat. Ale to był raptem początek jego niewiarygodnej podróży w roli Jedi! Oto nieznane opowieści o Obi-Wanie Kenobim jako młodziku w zakonie, o próbach, którym był poddawany w roli padawana, a później rycerza, o wojnach klonów i o najwcześniejszych wyzwaniach, z którymi musiał się zmierzyć, gdy był już prawdziwym mistrzem i użytkownikiem Mocy.
„Włoski Skarbiec" to nowa kolekcja komiksów stworzonych przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz „Szkicownik" z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artystów, który pobudza wyobraźnię czytelników na całym świecie. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi powstała dla uczczenia pięćdziesięciolecia jego aktywności w świecie myszy i kaczek. Nasza podróż rozpoczyna się od kilku spośród najpiękniejszych opowieści, stworzonych w czasach, gdy wenecki mistrz zaczynał pracować na swoje nazwisko, wprowadzając do klasycznej kaczogrodzkiej rodziny nowe postacie, takie jak Królewna, H. Bogarto i Kwak O’Kej.
„Orki i gobliny” to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy”, „Magowie” i „Wojny Arranii”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów! Myth uwielbia się przechwalać swoimi niezwykłymi złodziejskimi wyczynami. Czy ten gadatliwy goblin to mitoman, czy rzeczywiście jest niedoścignionym włamywaczem? Ale czy ktokolwiek rozpowiadałby, że przedostał się do pilnie strzeżonej twierdzy Czarnych Elfów, jeśli nie byłaby to prawda? Sami oceńcie... Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników. Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Ten kalendarzyk i notatnik w jednym, to nieoceniona pomoc dla każdego ambitnego ministranta – sprzyja temu również poręczny, kieszonkowy format publikacji. Ministranci znajdą w niej comiesięczne rubryki uczestnictwa w Eucharystii i na ministranckich zbiórkach, a także daty z informacjami o stałych i ruchomych wydarzeniach liturgicznych w roku 2024. Zamieściliśmy w nim ponadto: – prezentacje multimedialne z kodami QR, – rubryki z planami lekcji, informacjami o przerwach w nauce i z terminami ferii zimowych w poszczególnych województwach, – odnośniki do czytań mszalnych (sigla), – codzienne wskazania dotyczące kolorów szat liturgicznych wspomnień, świąt i uroczystości, – schemat roku liturgicznego. Urozmaiceniem terminarza są kolorowe ilustracje, dowcipy oraz pouczające sentencje. Oto publikacja-przyjaciel każdego ministranta, mobilizująca do służenia przy ołtarzu z coraz większą gorliwością każdego dnia.
Szósty tom opowieści o siostrach kochających taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Skończyły się wakacje i dziewczyny wracają do nauki. Wioletta trafia do klasy prowadzonej przez wymagającą nauczycielkę, na szczęście może liczyć na pomoc koleżanek. Emma też nie jest zadowolona z pierwszych dni w szkole, za to w Studiu 9 natrafia na kurs nowego, bardzo ciekawego tańca. Czy siostry nadal myślą o chłopakach poznanych na wakacjach? I czy zauważą, co coś dziwnego dzieje się z ich mamą? Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.
Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego „Gnata”, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”. „Kaczogród" Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.
Początek wzruszającej historii o trzech niezwykłych siostrach, ich wspaniałej mamie i tajemnicy sprzed lat. Sara uważa siebie i obie swoje siostry za osoby nieco... dziwne. Pewnie ma rację, skoro Lucilla odzywa się zazwyczaj tylko do swojego kota, Kasjopeja żyje w świecie marzeń o miłości, a sama bohaterka co noc ma sen, w którym główną odgrywa meduza. Gdy zbliża się Dzień Matki, dziewczynki postanawiają dać jej w prezencie album ze starymi zdjęciami, które znalazły na strychu. W miarę porządkowania fotografii zdają sobie sprawę, że wpadły na trop pewnej tajemnicy... Tak rozpoczyna się śledztwo dotyczące przeszłości rodziny. Czy sekret z dawnych lat jest związany z powracającym snem Sary? Dziewczynki nie wiedzą, jak ważne dla nich samych okaże się rozwiązanie zagadki... Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.
Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy! Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach! Brat Dobrominy sprzedaje Rzymianinowi Ekierusowi miecz, który okazuje się być zaginionym legendarnym mieczem galijskiego wodza Kamulogena. Idefiks i przyjaciele udają się odzyskać symbol galijskiego oporu z rzymskich rąk. Innym razem całą Lutecję spowija tajemnicza gęsta mgła, a Astmatiks zaczyna się dusić. Przyjaciele muszą czym prędzej uratować gołębia i dowiedzieć się, jakie jest źródło tego dziwnego zjawiska. Kotka Monaliza szaleńczo nie cierpi codziennych pobudek urządzanych mieszkańcom przez jedynego luteckiego koguta i postanawia raz na zawsze się go pozbyć, życząc sobie dania z drobiu w daktylach! Album został narysowany przez Francuzów Davida Etiena („Czwórka z Baker Street”, „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”). Scenariusze stworzyli francuscy autorzy Olivier Serrano (film animowany „Zak Storm”) i Marine Lachenaud (serial „Ernest et Célestine”). Trzeci tom zawiera trzy historie: „Miecz Kamulogena”, „Czy Lutecja płonie?” oraz „Lutecki budzik”.
Na głowie burza złotych loków, pod którymi kłębią się tysiące pomysłów... Oto Ana! Jest piękny, ciepły dzień. Ana Ana przyczepiła wózek do roweru i zabrała swoje pluszaki nad morze… To będzie przygoda!
Seria „Świat mitów” przedstawia najbardziej znane greckie mity i starożytne opowieści w wersji komiksowej. Komiksy zostały napisane i narysowane przez francuskich twórców pod merytoryczną opieką Luca Ferry`ego, znanego filozofa i publicysty, znawcy dziejów starożytnych. Niniejszy tom opowiada mit o Heraklesie – greckim herosie charakteryzującym się niezwykłą siłą i odwagą, a jednocześnie okrutnie doświadczonym przez los, którego większość życia upłynęła na wykonywaniu dwunastu niezwykle trudnych i niebezpiecznych prac. Scenariusz tego albumu napisała francuska artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem francuskiej rysowniczki Annabel oraz brazylijskiego artysty Carlosa Rafaela Duarte.
Młody adept sztuki konstruowania wynalazków, Kobalt Kogg, mieszka razem z matką na małej, sielankowej wyspie Mata-Mata. Jej mieszkańcy trudnią się rolnictwem i rybołówstwem, a w ogródkach hodują gigantyczne żółwie. Życie toczy się tu nad wyraz spokojnie i niespiesznie. Jest jednak jedna osoba, której ręce wciąż palą się do pracy. To dziadek głównego bohatera – wybitny wynalazca, którego głowa wprost puchnie od niezwykłych pomysłów. Pewnego dnia mały Kobalt i jego przyjaciółka Linnea uruchamiają jedną z maszyn skonstruowanych przez dziadka. Tracą jednak nad nią kontrolę i dochodzi do wypadku tragicznego w skutkach. Kobalt ląduje na wózku inwalidzkim. Mimo to nie traci wiary w to, że kiedyś uda mu się spełnić marzenie o zostaniu wielkim wynalazcą.
Album zbiorczy obu tomów miniserii fantasy, która została bardzo wysoko oceniona przez francuskich czytelników i recenzentów. Zhańbiony rycerz może odzyskać honor, jeśli uwolni księżniczkę przetrzymywaną w ponurym zamczysku. Rusza stawić czoło niebezpieczeństwom. W tym miejscu kończy się uładzona baśń, do jakich przyzwyczajono nas w dzieciństwie, a zaczyna się baśń prawdziwa, pełna grozy i okrucieństwa. W tej historii nic nie jest tym, czym się z początku wydaje... Scenariusz „Ciemności” napisał Hubert (właśc. Hubert Boulard), zmarły w 2020 roku bretoński współtwórca różnorodnych gatunkowo opowieści graficznych, w tym biograficznej historii „Joe la Pirate”, komiksu grozy „Le legs de l’alchimiste” czy kryminału „Miss pas touche”. Rysunki są dziełem Vincenta Malliégo, autora ilustracji do kilku serii fantastycznych, m.in. „Les aquanautes”, „Le grand Mort” czy niektórych tomów cyklu „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”.
Yu jest zwykłym uczniem szkoły średniej. W drodze do domu po lekcjach napotyka tajemniczą karetę, która go zabiera. Kiedy chłopak odzyskuje przytomność, znajduje się w innym świecie o nazwie Twisted Wonderland! Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę.
Trzeci tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin’s Creed Chronicles: China" firmy Ubisoft, przedstawiającej burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Shao Jun, ostatnia z bractwa chińskich asasynów, wraca do rodzinnego kraju z myślą o zemście na zakonie templariuszy, który wymordował jej współbraci. Kiedy Wang Yangming, mistrz młodej wojowniczki, wpada w zastawioną przez wroga pułapkę, Shao Jun bez wahania spieszy mu na pomoc. Celem poszukiwań asasynki staje się Wei Bin, jeden z najokrutniejszych spośród Ośmiu Tygrysów. Jego odnalezienie i pokonanie okaże się prawdziwym wyzwaniem! Tymczasem potomkini Shao Jun – Lisa, w której genach została zapisana pamięć o tamtych wydarzeniach, odkrywa w sobie niezwykłe zdolności. Wplątana w nieustannie toczącą się walkę między zakonem templariuszy a bractwem asasynów, podejmuje ważną decyzję, która zaważy na jej losach.
Drugi tom ukraińskiej serii steampunkowej. Jest rok 1919. Nad młodym Państwem Ukraińskim zbierają się chmury. Bolszewickie imperium, wykorzystując wewnętrzne konflikty, terror, manipulację i nieznane mistyczne technologie ożywiające zmarłych, próbuje podporządkować sobie Ukrainę. Hetman Pawło Skoropadski nakazuje majorowi kontrwywiadu Maksymowi Krzywonosowi stworzyć zespół, który rozszyfruje treść sowieckich dokumentów odkrytych w fabryce Arsenał w Kijowie. Tymczasem wszystkie czołowe służby wywiadowcze Europy polują na plany ukraińskiego projektu państwowego o nazwie Goliat... Seria „Wola” to mieszanka historii alternatywnej, science fiction i horroru. Drugi tom kontynuuje opowieść o przygodach ukraińskich bohaterów i ich walce o ocalenie świata. Rysownikiem komiksu jest Jewhen Tonczyłow („Zwycięstwo”), a jego scenariusz na podstawie oryginalnej opowieści Wjaczesława Buhajowa został napisany przez zespół autorów.
Istoty nie z tego świata. Przedziwne niższe byty, nie przypominające zwierząt, ni roślin. Zbieranina stworzeń o najdziwniejszych formach od dawna budząca w ludziach obawę, ale i szacunek, zwana była "mushi". Mushishi zajmuje się zaś ich badaniem. Yuki Urushibara - urodzona 29.01.1974 w prefekturze Yamaguchi. Najbardziej znana ze swojego dzieła Mushishi, za które otrzymała między innymi Nagrodę Kodansha Manga oraz grand prix Japan Media Arts Festival.
Mushi to duchowe istoty, które nie są ani dobre ani złe, one po prostu istnieją, co nie zmienia faktu, że potrafią również skomplikować ludziom życie. Ginko jest jednym z niewielu, którzy widzą mushi. Przemierza świat badając te przedziwne byty, uwalniając od problemów tych, którym przyszło żyć w ich otoczeniu. Yuki Urushibara - urodzona 29.01.1974 w prefekturze Yamaguchi. Najbardziej znana ze swojego dzieła Mushishiza, które otrzymała między innymi Nagrodę Kodansha Manga oraz grand prix Japan Media Arts Festival.
Tom drugi „Ery dinozaurów" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu… Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić! Wspólnie z Trixie i Sztućkiem prowadzi śledztwo, żeby odkryć źródło pochodzenia swoich krewniaków oraz przyczyny ich wyginięcia. Razem z dzielnymi zabawkami poznaj tajemnice gigantycznych drapieżników, pierwszych ptaków i wodnych gadów!
Tom drugi „Galaktyk i planet" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Nad San Fransokio znowu zbierają się czarne chmury. Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji i ocalić świat przed kosmicznym zagrożeniem. Przeżyj razem z superbohaterami tę niesamowitą przygodę. Poznaj tajemnice galaktyk i planet, dowiedz się, jak powstaje zorza polarna i dlaczego kometa ma warkocze.
Kontynuacja bestsellerowej serii przygodowej, która dwukrotnie była nominowana do nagrody festiwalu w Angouleme. Drugi album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Demon w Watykanie”, „Święta Dolina” i „Skarb Świątyni”. Druga połowa XVIII wieku, Rzym. Kochany przez lud papież został zamordowany, a do zajęcia jego miejsca szykuje się pozbawiony skrupułów kardynał Trebaldi. Wyzwanie kardynałowi rzuca awanturnik Skorpion. Doskonale znając się na odnajdywaniu cennych przedmiotów w pradawnych ruinach, podejmuje się misji odszukania krzyża świętego Piotra, dzięki któremu chce pokrzyżować Trebaldiemu szyki. Droga Skorpiona i jego przyjaciół wiedzie na pełen odwiecznych sekretów Wschód. Czy bohaterowie odnajdą relikwię, której kiedyś mieli strzec tajemniczy templariusze? Serię o Skorpionie wymyślił belgijski scenarzysta Stephen Desberg, współtwórca takich opowieści jak „Billy The Cat”, „IR$” czy „Golden Dogs”. Rysownikiem większości tomów cyklu jest włoski grafik Enrico Marini, znany polskim czytelnikom z „Cygana”, „Drapieżców”, „Noir burlesque”, „Orłów Rzymu” i „Gwiazdy pustyni” – scenariusz do tej ostatniej historii napisał Stephen Desberg.
To już piętnasty album z przygodami najsłynniejszego wielbiciela lazanii! Dzięki temu tomowi przygód Tłustego Kota poznacie sztukę dobrej zabawy we wszystkich jej przejawach. Futrzasty Picasso używa Odiego jako płótna, wyraża siebie w tańcu interpretacyjnym i demonstruje chytrą kreatywność w kuchni. Ten pomysłowy i wiecznie żarłoczny kot nawet beknięcie podnosi do rangi sztuki. A zatem podziwiajcie go, wielbiciele Garfielda! Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, ponieważ nigdy dosyć zabawy.
1 2 3 4 5
z 8
skocz do z 8