Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żyć z sensem Praktyczne zastosowanie logoterapii

Alfried Längle

Żyć z sensem Praktyczne zastosowanie logoterapii

7.6

(13 ocen) wspólnie z

51,00

 

Po co żyję?
Co nadaje sens mojemu życiu?
Co daje mi poczucie spełnienia?

Odnalezienie sensu życia to egzystencjalna potrzeba każdego człowieka – zwłaszcza w momentach kryzysu, w sytuacjach pozornie pozbawionych wyjścia. Sens jest dla każdego czymś innym i w każdych okolicznościach trzeba go szukać na nowo. Nie wszystkie sytuacje, nie wszystkie napotkane możliwości zawierają sens tylko dlatego, że są możliwe… Wybór należy do nas – musimy wybierać, „odmierzać” wartości sercem i starać się widzieć to, co ważne. Sens to najcenniejsza możliwość ukryta w konkretnej sytuacji, ale to my mamy ją odnaleźć. To czyni pytanie o sens tak osobistym, a odpowiedź na nie tak wyjątkową.

Dzięki licznym przykładom, wskazówkom, ćwiczeniom książka ta pobudza do refleksji i może posłużyć jako praktyczny podręcznik do pracy nad sobą. Stanowi ona również przejrzyste wprowadzenie do analizy egzystencjalnej i logoterapii – skutecznych metod mających na celu, między innymi, pomoc w odnalezieniu znaczenia i sensu życia.

Alfried Längle mówi w tej książce o tym, czym jest sens i jak ściśle jest on powiązany z realnym życiem. Nie ma on tu jednak na myśli jakiegoś abstrakcyjnego "Wielkiego Sensu Życia". Mówiąc o sensie, autor wskazuje zawsze na szczególną strukturę konkretnej sytuacji. Żyć z sensem oznacza więc, że człowiek, ze swoimi zdolnościami i kompetencjami, ze swoim odczuwaniem i wolą, odpowiada na propozycję chwili i twórczo się z nią konfrontuje, zarówno dając, jak i otrzymując. Sens wymaga zaangażowania i bezpośredniej obecności.

Barbelo
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-642-9926-1

Tytuł oryginalny: Sinnvoll leben. Eine praktische Anleitung der Logotherapie.

Liczba stron: 160

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 51,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...