Menu

Artur Łuksza

Jessie K. ma piętnaście lat i właśnie otrzymała diagnozę autyzmu. Zawsze wiedziała, że nie jest taka jak rówieśnicy. Jako Palestynka wyróżniała się kolorem skóry w białej dzielnicy, w której dorastała, i myślała, że to właśnie główny powód. Rodzice tłumaczyli sobie jej „inność” tym, że „jest nieśmiała” i „chodzi z głową w chmurach”. Problem? Sposób, w jaki odbierali ją jej znajomi. Jessie czuje, że rozpoczęcie szkoły to idealny moment na nowy start. Tworzy listę celów – od zmian w swoim wyglądzie po magiczny pierwszy pocałunek i zdobycie miejsca w szkolnym przedstawieniu. W korytarzach liceum odkrywa świat, w którym nie wszystko okazuje się czarno-białe, i szybko się przekonuje, że życie w kolorze jesto wiele przyjemniejsze. Ale Jessie dostaje więcej, niż się spodziewała, gdy dwóch bardzo różnych chłopców kradnie jej serce, zmuszając ją do wyjścia poza scenariusz.
Charlie powraca w nowym wydaniu!Drogi Przyjacielu,Właśnie sięgnąłeś po coś wyjątkowego. Coś zabawnego i druzgocącego zarazem, bardziej intymnego niż pamiętnik. Stałeś się adresatem listów Charliego. Nie wiesz, gdzie mieszka, nie wiesz, jak wygląda. Jedyne, co poznasz, to świat, którym się z Tobą podzieli. Opowie Ci o swoim nastoletnim życiu, od którego czasami bardzo mocno chce uciec, ale jednocześnie żyć jego pełnią. To świat pierwszych imprez i pocałunków, nowych przyjaciół i muzycznych składanek. Świat złamanych serc, rodzinnych dramatów i duchów z przeszłości. Świat, w którym do szczęścia potrzebna jest ta jedna piosenka, którą puszczasz jadąc samochodem, i która pozwala Ci czuć się wiecznym. Ponadczasowy bestseller, sprzedany w ponad 5 milionach egzemplarzy, który zyskał już miano klasyki literatury! 
Książka Robbie Couch "Jeśli jutro nie nadejdzie" Jak się masz, Clark? Całkiem nieźle jak na to, że moja przyjaciółka właśnie się wyprowadziła, rodzice się rozwodzą, a ja od 309 dni przeżywam ten sam poniedziałek. Od prawie roku każdy kolejny dzień wygląda identycznie: budzik dzwoni o 7:15, po szkole idę na terapię, a później kłócę się z mamą i piekę tort dla mojej siostry. Tylko że jej urodziny nigdy nie nadchodzą. O 23:16 zegar się cofa i znów jest poniedziałek. Jestem w stu procentach przekonany, że utknąłem tu na zawsze i już nic dobrego mnie nie czeka. Ale wtedy przychodzi poniedziałek numer 310. Spotykam ciebie. I już wiem, że to z tobą chcę spędzić wieczność. Nawet jeśli potrwa ona tylko ten jeden dzień. Czy jest coś lepszego od historii miłosnej rozgrywającej się na przestrzeni jednego dnia? Przeżywanie tego dnia raz za razem. Ale czy aby na pewno? Czasem jak ze snu, czasem jak z koszmaru. Wspaniała opowieść o zapętlonym w czasie romansie, która moim zdaniem mogłaby się nigdy nie kończyć. Będziecie z przyjemnością towarzyszyć samotnemu bohaterowi powieści Robbiego Coucha, szukającemu osoby, z którą mógłby spędzić wieczność, nawet jeśli raz za razem (a potem znowu i jeszcze raz), wędrówka ta będzie pogrywała z waszymi uczuciami. ADAM SILVERA "Jeśli jutro nie nadejdzie" - książka Couch Robbie Couch – autor powieści YA, którego twórczość publikowana była m.in. w „Upworthy” i „The Oprah Magazine”. Jego debiutancka powieść zostanie zekranizowana przez Walden Media. Pochodzi z małego miasteczka w Michigan, obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie żyje w nieustającym strachu przed agresywnymi ptakami i poszukuje kolejnych miejsc serwujących wybitny makaron.
Duchy, których nie chcemy zapomnieć Mason Deaver Książka idealna dla fanów Adama Silvery, która najpierw złamie ci serce, a potem pokaże, jak poradzić sobie z traumą i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po wypadku samochodowym, w którym ginie Ethan, starszy brat Liam, to drugie musi nie tylko odnaleźć się w świecie bez jednej z osób, które kochało najbardziej, ale również zmierzyć się z pogarszającymi się relacjami z jeno przyjaciółmi. Czując się samotne i opuszczone bardziej niż kiedykolwiek, Liam spędza czas z najlepszym przyjacielem swojego brata, Marcusem. W rozmowach z nim Liam znajduje zrozumienie, zyskując osobę, która wydaje się doskonale wiedzieć, przez co Liam przechodzi. Zacieśniająca się między nimi relacja, jak się okazuje, ma swoje wady i zalety. Duchy, których nie chcemy zapomnieć to opowieść nie tylko o żałobie, ale również o sensie życia. Pokazuje, dlaczego, pomimo przeciwności, powinniśmy — i musimy — iść dalej.
Maya MacGregor "Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć" Sam Sylvester ma osiemnaście lat, jest niebinarne i używa zaimków ono/jeno. Wraz ze swoim ojcem przeprowadziło się właśnie do nowego domu. Wśród przedmiotów, które zabrało, najcenniejsza jest Księga na wpół przeżytych żyć, pełna historii osób, które zmarły przed swoimi dziewiętnastymi urodzinami. Niewiele brakowało, a Sam podzieliłoby ich los. Na szczęście po przeprowadzce jeno życie rozpoczyna się na nowo. Już na pierwszym spotkaniu szkolnej społeczności LGBT+ Sam znajduje zrozumienie i zaprzyjaźnia się z uroczą Shep. To z nią postanawia rozwikłać zagadkę śmierci chłopca, który trzydzieści lat temu zmarł w jeno domu w niejasnych okolicznościach. Z czasem Sam dostaje liściki z pogróżkami, a w chwili, gdy rozwiązanie zagadki jest już blisko, ktoś zdradza prawdę o jeno przeszłości. Wtedy wszystkie bolesne, tłumione wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą. Czy Sam znajdzie sposób, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości i ochronić swoje nowe życie? "Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć" - książka MacGregor Maya MacGregor pochodzi z Glasgow. Pasjonuje się pisaniem, śpiewem oraz kulturą gaelicką. Płynnie mówi w gaelickim szkockim i pragnie rozwijać świadomość dotyczącą tego języka mniejszościowego. Ukończyło historię, ale jeno największą pasją jest tworzenie opowieści dla nastolatków, szczególnie o osobach queerowych i w spektrum autyzmu, aby ułatwić innym zrozumienie ich potrzeb i uczuć. Używa zaimków they/them.