Menu

Chia Mantak

„Taoistyczna sztuka miłości” ujawnia tradycyjne praktyki taoistyczne, które umożliwiają kobietom kultywowanie i wzmacnianie energii seksualnej poprzez przekształcenie jej w moc twórczą, uzdrawiającą i duchową. Autor odkryje przed tobą potężne techniki opracowane przez taoistycznych mistrzów. Z ich pomocą nie tylko zwiększysz swoją siłę życiową chi, ale dowiesz się, jak ją wykorzystać do poprawy swojego samopoczucia. Znajdziesz tu medytacje i terapie, takie jak kung fu jajników czy ćwiczenia z jajeczkiem, które pomogą ci zwiększyć swój potencjał i energię seksualną. Dzięki nim wzbogacisz swoje życie intymne i osiągniesz to, co taoiści nazywają nadorgazmem! Już czas obudzić swoją kobiecą energię seksualną!
Chińscy mistrzowie Tao utrzymywali, że współżycie jest nie tylko źródłem rozkoszy i doświadczania bliskości, ale również drogą do długowieczności. Warunkiem dobrego zdrowia jest umiejętne gospodarowanie zasobami ciała, w tym kontrola nad ejakulacją i utrzymanie mięśniachi w dobrej formie. Genitalia są skupiskiem najsilniejszych receptorów refleksologicznych, dlatego seks uprawiany w odpowiednich pozycjach ma działanie lecznicze. Książka zawiera kilkadziesiąt ilustracji pozycji seksualnych, polecanych w starożytnych chińskich traktatach o seksie i długowieczności. Przedstawia metody pracy nad wzmocnieniem narządów płciowych i pielęgnowania energii seksualnej. Mantak Chia – uczeń wielu mistrzów taoizmu, w roku 1979 opracował System Uniwersalnego Tao i od tej pory kształci dziesiątki tysięcy adeptów z całego świata. Podróżuje po wielu krajach, prowadząc warsztaty i wykłady, w roku 2008 odwiedził także Polskę. Jest dyrektorem Centrum Uniwersalnego Tao w Tajlandii i autorem dwudziestu pięciu książek na temat praktyk taoistycznych. William U. Wei – doświadczony instruktor Uniwersalnego Tao, który wspólnie z Mantakiem Chia udzielał nauk w przeszło trzydziestu krajach. Jest też autorem książki Living in the Tao.
Myślicie, że w swoim życiu intymnym osiągnęliście już maksimum rozkoszy? A może czegoś wam brakuje? Ta książka pomoże odkryć wam nowe ścieżki do osiągnięcia maksimum przyjemności. Sekrety wielokrotnych orgazmów to nowoczesny, pozbawiony pruderii poradnik dla ludzi o otwartych umysłach. Opisane w książce krok po kroku techniki pozwolą każdej parze wznieść się na wyżyny rozkoszy seksualnej, intymności i potencji. Poradnik inspiruje nie tylko w sypialni, ale także uczy, jak odpowiedzialnie kochać przez całe życie. Zawarte w księgach tao techniki seksualne podpowiadają, jak osiągnąć nie tylko rozkosz, ale również jedność serc, ciał i dusz w każdym związku. Mantak Chia jest jednym z najbardziej znanych wykładowców taoistycznej seksuologii. Maneewan Chia naucza praktycznego stosowania taoizmu, szczególnie w odniesieniu do zdrowia i życia seksualnego kobiet. Douglas Abrams to niezależny pisarz i wykładowca. Rachel Carlton Abrams jest lekarką, specjalistką medycyny rodzinnej, prowadzi praktykę ginekologiczną w jednej z kalifornijskich klinik.
Ćwicząc Tai Chi uczymy się pewnego sposobu rozumienia świata, którego podstawę stanowi taoistyczna zasada działania przez powstrzymywanie się od działania. Po wielu latach praktykowania Tai Chi ciało i umysł osiągają stan elastyczny. Kiedy zapytamy ćwiczących, czym jest Tai Chi, możemy otrzymać wiele różnych odpowiedzi. Dla jednych jest to rodzaj gimnastyki zdrowotnej regulującej oddech i rytm pracy serca, a także wywierającej zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Inni uważają Tai Chi za rodzaj praktyki medytacyjnej uspakajającej umysł i oczyszczającej go z niepotrzebnych myśli, wyobrażeń, emocji. Są też tacy, którzy postrzegają Tai Chi jako praktykę psychosomatyczną oraz tacy, którzy zaliczają Tai Chi do sztuk walki. Na pozór wszystkie te próby określenia czym jest Tai Chi nawzajem się wykluczają. W odniesieniu do Tai Chi sprzeczność ta jest jednak pozorna. Istotę Tai Chi stanowi bowiem pewna zasada, którą można zastosować we wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach. W pewnej starej japońskiej opowieści samuraj zapytał mnicha: «Mędrcze, jaka jest różnica między niebem a piekłem?» Mnich odrzekł: «Jesteś gburem!» Samuraj rozzłościł się, wyciągnął miecz, krzycząc: «Zginiesz za tę zniewagę!» Mnich uśmiechnął się i stwierdził: «To jest właśnie piekło». Samuraj zrozumiał mądrość tych słów i skłonił się przed nim w podzięce za naukę. Mnich zaś rzekł: «To jest właśnie niebo». Ta krótka historia to dobry przykład na charakterystyczną dla mistrzów umiejętność opanowywania emocji.