Menu

Maria Mosiewicz

Drugi tom sagi fantasy porównywanej pod względem rozmachu i dramaturgii wydarzeń ze słynną „Grą o tron”! Kocie imperium Angleonu traci króla. Na tron wstępuje jego bratanek Hirus, który postanawia doprowadzić do wojny z niedźwiedziami, aby w ten sposób umocnić swoją pozycję. Rozpoczyna się skomplikowana dworska gra o władzę, w której nikt nie może przewidzieć, co wydarzy się jutro. Tymczasem kadet gwardii This wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczną awanturę, a ponury płatny zabójca Kirill ogłasza, że szuka pracy...Scenariusz pisze troje twórców występujących pod wspólnym pseudonimem Lewelyn (pisarka i scenarzystka Mélanie Guyard, znana też jako Andoryss – cykl powieści „Les Enfants d’Evernight”, seria komiksowa „Le Soufflevent”; David Chauvel, autor scenariuszy do kilkudziesięciu komiksów, np. mitycznego „Arthur” czy historycznego „Ce qui est à nous”; młody scenarzysta Patrick Wong doceniony za pierwsze tomy opowieści „En falsh”), a rysunki są dziełem Jérôme’a Lereculeya, współautora kilkunastu serii przygodowych, mitycznych, historycznych („Wollodrin”, „Cairn”, „Golias”, „Arthur”).
Kolejny tom przygód Smerfów autorstwa słynnego rysownika i scenarzysty Peyo. Album składa się z pięciu krótkich historii. Śpioch znany jest z tego, że niespecjalnie garnie się do pracy, za to uwielbia leniuchować, a przede wszystkim spać. Jakież jest jego zdumienie, gdy pewnego ranka po przebudzeniu nie może rozpoznać otoczenia: wioska jest zaniedbana, a domki-grzybki Smerfów popadły w ruinę. Śpioch będzie musiał ciężko pracować – bez odrobiny snu – nim ustali, co się stało. W tym albumie Smerfy przeżyją jeszcze kilka innych przygód, w których będą się bronić przed złośliwym Gargamelem, spotkają zionące ogniem smoki, ruszą w pościg za ślepym kretem niszczycielem, powołają do istnienia wioskową straż pożarną i wymyślą przydatną w pracy maszynę parową! Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Smerfy przygotowują się do uroczystego koncertu. Orkiestra ćwiczy tak zawzięcie, że od hałasu tłucze się jedyna klepsydra Papy Smerfa. Przywódca wioski wysyła Złośnika, Nata i Gapika do zamku Ojca Czasu po nową klepsydrę. Tak zaczynają się kłopoty trzech psotnych przyjaciół, których od tej pory wszyscy będą nazywać Smerfikami. A że trzej bohaterowie mają dobre serce, postanawiają pomóc cierpiącej na samotność Smerfetce, przez co znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie. Później zaś w osadzie pojawi najnowszy wynalazek Pracusia – niezwykły Smerf Robot! Tom zawiera dwa opowiadania. Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Pierwszy tom serii o nastoletniej Emmie i jej o kilka lat młodszej siostrze Wioletcie, które od dawna ćwiczą taniec klasyczny. Marzą o zostaniu primabalerinami Opery Paryskiej. Aby te pragnienia mogły się ziścić, siostry muszą najpierw zdać egzamin do elitarnej Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Czy jednak kariera baletowa naprawdę jest przeznaczeniem obu dziewczynek? A może życie otwiera przed nimi nowe możliwości? „Emma i Wioletta” to opowieść o marzeniach, pełnej pułapek rzeczywistości, wsparciu ze strony rodziny, a także o przyjaźni oraz blaskach i cieniach pierwszej miłości. Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Capucine”.
Pierwszy tom sagi fantasy porównywanej pod względem rozmachu i dramaturgii wydarzeń ze słynną „Grą o tron”! Cyrus, władca Pięciu Krain, jest umierający. Rozpoczyna się walka o sukcesję. Monarcha wyznacza na następcę swojego bratanka Hirusa, ale powszechnie wiadomo, że ten doprowadzi do wojny, która zniszczy jedność państwa. Starsza z królewskich córek, mądra Mileria, z całych sił stara się temu zapobiec. Tymczasem do gwardii królewskiej wstępuje tajemniczy młody przybysz, zaś na drugim końcu świata pewien ponury najemnik wykonuje swoją krwawą robotę... Wszyscy oni odegrają ważne role w monumentalnej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści o władzy i miłości. Scenariusz pisze troje twórców występujących pod wspólnym pseudonimem Lewelyn (pisarka i scenarzystka Mélanie Guyard, znana też jako Andoryss – cykl powieści „Les Enfants d’Evernight”, seria komiksowa „Le Soufflevent”; David Chauvel, autor scenariuszy do kilkudziesięciu komiksów, np. mitycznego „Arthur” czy historycznego „Ce qui est à nous”; młody scenarzysta Patrick Wong doceniony za pierwsze tomy opowieści „En falsh”), a rysunki są dziełem Jérôme’a Lereculeya, współautora kilkunastu serii przygodowych, mitycznych, historycznych („Wollodrin”, „Cairn”, „Golias”, „Arthur”).
Dziewiąty tom umieszczonej w uniwersum Akwilonu serii poświęconej elfom. Półelf Fah-Laen pracuje w wielkiej rzeźni. Niedługo ma się żenić, a jego ukochana spodziewa się dziecka. Niestety pewnego dnia bydło przeznaczone na ubój pada ofiarą zarazy, która może przenosić się na ludzi. Co gorsza, pod mury Cadanli podchodzi ogromna armia ghuli. W ciągu jednego dnia życie Fah-Laena wywraca się do góry nogami. Co wyniknie z tego splotu nieszczęśliwych wypadków dla bohatera i całego miasta? Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem uniwersum: francuski scenarzysta Éric Corbeyran, autor tekstów do około stu pięćdziesięciu serii i one-shotów ( „Metronom”, „Zaklinacze Opali”, „XIII: Mystery”) i bretoński grafik Gwendal Lemercier specjalizujący się w fantasy, szczególnie umieszczonej w klimatach celtyckich („Les contes de l’Ankou”, „Durandal”, „Breizh”, „Dragons”).
Kolejna część bestsellerowej historii o słynnych niebieskich skrzatach z magicznej krainy! Album składa się z 52 krótkich opowieści o wesołych przygodach bohaterów żyjących w wiosce pośrodku wielkiego lasu. Każdy ze Smerfów ma własne kłopoty: Harmoniusz gra przyjaciołom na różnych instrumentach, ale zawsze fałszuje; Papa Smerf troszczy się o podopiecznych, którzy często są niesforni; Śpioch najchętniej ciągle by spał, mimo że nawet on powinien coś robić; wszyscy chcieliby umawiać się na randki ze Smerfetką, ale to niewykonalne; Poeta lubi szukać natchnienia w lesie, tam jednak czyhają niebezpieczeństwa; Pracuś ciągle wymyśla nowe wynalazki, ale czy one naprawdę są przydatne? Oto codzienne życie Smerfów lubiących śmiech i zabawę! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
„Orki i gobliny” to seria rozgrywająca się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Magowie” jest umieszczona w krainie Arranii. Ork Gri’im to doświadczony wojownik, który powraca do rodzinnej Krainy Lodów, aby rozliczyć się z przeszłością. Jednocześnie w tej samej okolicy pojawia się wielka wyprawa poszukiwaczy złóż naturalnych. Ludzie sądzą, że po zakończeniu ogólnoświatowej wojny z ghulami na dalekiej północy jest już bezpiecznie i będą mogli spokojnie prowadzić wydobycie. Nie wiedzą, że potężne czary użyte podczas wojny uwolniły grozę sprzed tysiącleci. Także Gri’im mimowolnie znajdzie się w samym centrum strasznych wydarzeń... Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.
Zbiorczy album pięciu tomów znakomitej historyczno-przygodowej opowieści mistrza komiksu Enrica Mariniego. Cesarz rzymski Oktawian August wysyła legiony na podbój Germanii. Po ciężkich walkach zostaje utworzona nowa prowincja imperium, ale pokonani barbarzyńcy nie zamierzają się pogodzić z utratą wolności... Wśród zabranych do Wiecznego Miasta szlachetnie urodzonych zakładników, mających gwarantować posłuszeństwo Germanów, jest Arminiusz, syn księcia plemienia Cherusków. Oddany na wychowanie zamożnemu rodowi Falco, poznaje swojego rówieśnika Marka. Od tej pory losy młodzieńców będą splecione na dobre i na złe. Oto przedstawiona z epickim rozmachem opowieść o krwawych wojnach, czystej miłości, perwersyjnych żądzach, trafnych przepowiedniach i nieposkromionej ambicji. Autorem serii jest Enrico Marini, słynny włoski twórca rysunków do bestsellerowych, wydanych również w Polsce serii „Drapieżcy” (sc. Jean Dufaux), „Skorpion” (sc. Stephen Desberg), „Cygan” (sc. Thierry Smolderen) czy „Gwiazda pustyni” (sc. S. Desberg) oraz historii z własnym scenariuszem: „Noir burlesque” i „Batman – Mroczny książę z bajki”.
Piąta część awanturniczej historii z gatunku science fiction o byłej zakonnicy, która odziedziczyła po ojcu okręt kosmicznych piratów. Mony oraz jej córeczka i wierni towarzysze nie mogą się wydostać ze zniszczonej przez przemysł wydobywczy planety Tishala. Wspaniały statek kosmiczny bohaterów, Dolores, ma skorodowane poszycie w wyniku działania kwaśnych wiatrów, przez co jest niezdolny do lotu. Aby zdobyć środki na jego naprawę, Mony postanawia zaciągnąć się do najemniczej sfory Psów Pustyni, która szykuje się do wyprawy łupieżczej. Czy jednak ten sposób zdobycia pieniędzy nie wpędzi międzygwiezdnych podróżników w jeszcze większe kłopoty? Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do opowieści o Lanfeuście z Troy.
Ósmy tom serii fantasy o elfach ze świata Akwilonu. Wyspy Białych Elfów zostały spustoszone przez piratów, ale jeden z ocalałych członków plemienia, Fall, kontynuuje misję ochrony zagrożonych gatunków. Wraz ze swoim ogromnym smokiem Ostatnim Cieniem staje się postrachem złoczyńców i przechodzi do legendy. A że na legendach można zbić majątek, grupa bezwzględnych najemników postanawia schwytać słynnego elfa i jego brata smoka... Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru (serie fantasy „Mjöllnir” i „Shaman”, cykl ezoteryczny „In Nomine”) oraz rysownik Stéphane Bileau, znany w Polsce z opowieści fantasy w realiach arturiańskich „W poszukiwaniu Graala”. Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.
W świecie Akwilonu krasnoludy są jedną z najpotężniejszych ras, ale zdają sobie sprawę, że jeśli okażą choćby odrobinę słabości, ulegną krwiożerczym ogrom i orkom albo zachłannym ludziom... Tiss jest córką znakomitego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. W jej rodzinnym mieście nigdy nie przyjmowano kobiet do wojska, jednak dziewczyna postanawia przełamać tę odwieczną tradycję. Czy uda się jej spełnić marzenia o karierze w armii? Czy będzie w stanie dorównać chłopakom w trakcie wyczerpującego szkolenia i późniejszych walk ze straszliwymi wrogami? Oto opowieść o kobiecie, która przeszła do krasnoludzkiej legendy. Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Nicolas Demare („Merlin – La quete de l’épée”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.
Nowy tom wesołej i mądrej opowieści o Smerfach, niebieskich istotach z zaczarowanego lasu. Smerfy są miłe i spokojne, ale kiedy już się o coś między sobą pokłócą, to nie odpuszczą! A wszystkie konflikty musi łagodzić mądry Papa Smerf... Pewnego dnia ma tego serdecznie dość i postanawia ułożyć kodeks zasad życia w wiosce Smerfów, aby wreszcie zapanował spokój. Przestrzegania zarządzeń mają pilnować smerfolicjanci. Ale czy to na pewno dobry pomysł? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
„Lucky Luke. Daltonowie odkupują winy. Tom 26” - René Goscinny Kolejny album o przygodach sławnego Samotnego Kowboja! Lucky Luke'owi zostaje powierzona przedziwna misja do wypełnienia. Ma uwolnić z więzienia braci Daltonów i dopilnować, żeby w ramach eksperymentalnego programu resocjalizacji przez miesiąc powstrzymali się od przestępczych czynów…
„Noir burlesque. Tom 2” -Enrico Marini Drugi i ostatni tom stworzonej przez słynnego Enrica Mariniego historii gangsterskiej w klimacie noir. Slick musi spłacić dług u gangstera Rexa McKinty’ego, dlatego zgadza się z nim współpracować. Robi to niechętnie, ale wie, że tylko w ten sposób ma szansę wydobyć się z kłopotów, a nawet odzyskać Deb, młodzieńczą miłość, która została gwiazdą kabaretu. Niestety plan Rexa oznacza otwartą wojnę z sycylijską mafią... Może jednak właśnie walka pomiędzy bandytami okaże się okazją, na którą czeka Slick, aby uwolnić się od zobowiązań i rozpocząć spokojne życie? Autorem komiksu jest Enrico Marini, ceniony włoski twórca rysunków do bestsellerowych, znanych również w Polsce, serii „Drapieżcy” (sc. Jean Dufaux), „Skorpion” (sc. Stephen Desberg), „Cygan” (sc. Thierry Smolderen), „Gwiazda pustyni” (sc. S. Desberg) oraz albumu z własnym scenariuszem „Batman – Mroczny książę z bajki”.
Pierwszy tom nowej serii Xaviera Dorisona, mistrza opowieści o sekretach dawnych czasów. W pierwszej połowie XVII wieku Holenderska Kompania Wschodnioindyjska jest najpotężniejszą organizacją kupiecką świata. Aby poszerzyć swoje wpływy w Indiach, postanawia zyskać przychylność ich władcy klejnotami i złotem. Bogactwa zostają załadowane na statek „Dżakarta”, który rusza z Amsterdamu w długi rejs wokół Afryki. Od początku stosunki między oficerami a marynarzami prowadzą do konfliktu. Zbliżający się rozlew krwi zamierza wykorzystać w swoich mrocznych celach tajemniczy pasażer Jeronimus Cornelius. Jedyną osobą, która może mu się przeciwstawić, jest inteligentna arystokratka Lukrecja Hans. Tak rozpoczynają się dzieje potępieńców z „Dżakarty”, którzy płyną wprost ku straszliwemu przeznaczeniu... Historia ponurego rejsu została napisana przez Xaviera Dorisona, sławnego scenarzystę komiksowego i filmowego, współautora wielu serii fantastycznych, przygodowych i sensacyjnych, w tym kilku bestsellerów: „Trzeci Testament”, „Undertaker”, „Sanktuarium”, „Kriss de Valnor”, „W.E.S.T.”, „Long John Silver”, „Goldorak”. Rysunki są dziełem francuskiego grafika Thimothéego Montaigne’a, twórcy ilustracji do cykli mistycznych „Le cinquieme évangile” i „Trzeci Testament: Juliusz” oraz dwóch ostatnich tomów opowieści grozy „Książę nocy”.
Następna część opowieści o pomysłowym chłopcu i jego wesołym dziadku. Marzeniem Cedryka jest zdobycie serca Chen, próbuje więc różnych sposobów, aby zrobić na niej wrażenie: czy to miesiącami zbierając pieniądze na rolki, czy zmuszając tatę do kupna konia, czy samotnie ruszając w ciemny las pośrodku nocy! Niestety chłopiec równie często osiąga cel, co się ośmiesza... Na szczęście ma dziadka, a trzeba przyznać, że dobrana z nich para, bo dziadek jest tak samo szalony, złośliwy i uparty jak jego wnuczek! Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angouleme) scenarzysta Raoul Cauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Tato, chcę dostać konia!”, „Do nogi, mówiłem!” oraz „Burza domowa”.
Krasnoludy ze świata Akwilonu to nie tylko skupieni w potężnych bractwach kowale, architekci czy kupcy. To także ubodzy i prześladowani Wykluczeni, którzy mimo życia na marginesie mają nadzieję stworzyć własne bractwo... Ooram jest szanowanym generałem w służbie króla fortecy-państwa Gol-Garsem, ale popełnia błąd wynikający z typowo krasnoludzkich cech: egoizmu i chciwości. W konsekwencji jego życie całkowicie się zmienia. Poznaje, jak to jest być jednym z Wykluczonych, którymi wcześniej pogardzał. Czy pogodzi się z losem i przestanie walczyć o lepszą przyszłość? Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Jean-Paul Bordier („Souvernirs d’un Elficologue”, „Elfy”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Żyjące w świecie Akwilonu krasnoludy są podziwiane za zaawansowaną wiedzę inżynieryjną, dzięki której drążą głębokie kopalnie, a niegdyś budowały też rozległe podziemne miasta. Głęboko pod powierzchnią można znaleźć nie tylko metale szlachetne czy węgiel, ale także natknąć się na straszliwe tajemnice sprzed tysiącleci. Grupa inżynierów i wojowników z Bractwa Świątyni wyrusza na wyprawę w mroki pradawnego miasta, aby nie dopuścić do powrotu grozy z odległej przeszłości krasnoludzkiej rasy. Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – włoski grafik Paolo Déplano, znany z serii fantasy i humorystycznych („Les exilés d’Asceltis”, „Mercenaires”, „Un coin de ciel bleu”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Siódmy tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Zabawy z siostrą są albo wspaniałe, albo wkurzające: czy to na rozgrzanej słońcem plaży, czy w rodzinnym domu, czy podczas gry w badmintona, czy w przebraniu superbohaterek, czy w normalnym stroju, czy w kostiumie kąpielowym. Zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach można się śmiać albo sobie dokuczać. Tak samo było już wtedy, gdy Wendy miała kilka lat, a Marine raczkowała – i tak samo będzie, gdy obie staną się dorosłymi kobietami. Czas ani okoliczności nie zmieniają tego, że siostry jednocześnie się kochają i nie cierpią! Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.
Najnowszy tom zabawnej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Kłótnie Marine z Wendy stają się nie do wytrzymania, dlatego ich przyjaciółki starają się zrobić wszystko, aby dziewczynki doszły do porozumienia. Jednak sprytna Marine wymyśla zupełnie inne rozwiązanie: postanawia wymienić starszą siostrę na inny, lepszy model. Problem w tym, że nie wie, jak i gdzie go zamówić... Autorami cyklu są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych, m.in. „Mali bogowie”) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters” zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych opowieści.
„Elfy” to początek pierwszej z pięciu bestsellerowych na rynku francuskim serii, które rozgrywają się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Pozostałe cykle to „Krasnoludy”, „Orki i gobliny” i „Magowie” – wszystkie dziejące się tak jak „Elfy” w krainie Arranii, oraz „Ziemie Ogona” – najnowsza z serii, a zarazem pierwsza rozgrywająca się w drugiej krainie, Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie już ponad osiemdziesiąt albumów! W tomie pierwszym na odległej wyspie dochodzi do rzezi elfów. Kto i po co dopuścił się tak strasznego czynu na pokojowo nastawionych istotach? Elfka Lanawyna i jej przyjaciel, człowiek Turin, rozpoczynają śledztwo. Szybko się orientują, że chodzi o szeroko zakrojony spisek, który może zagrozić pokojowi i doprowadzić do powrotu mrocznych mocy. Czy bohaterowie zdołają zapobiec wojnie, a jednocześnie ocalić własne życie? Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin", "Les Druides") i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.
Wesołe przygody chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Ptyś i jego spaniel Bill mają same zwariowane pomysły! W domu, w ogrodzie i w trakcie zwiedzania lotniskowca – nigdzie i nigdy nie brakuje im powodów do zabawy. Nie mówiąc już o wakacjach, kiedy bohaterom niestraszne są morskie stwory, a jazda konna jest okazją do wygłupów. Wymyślą też osobliwy sposób łowienia ryb i przepis na zrobienie kariery w cyrku. A że Bill jest niezwykle sprytnym żarłokiem, znajdzie drogę do każdej lodówki... Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), który we współpracy z różnymi scenarzystami zrealizował osiem albumów Ptysia i Billa. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?.
Wydanie zbiorcze wszystkich sześciu tomów bestsellerowej serii przygodowo-fantastycznej „Cygan”, która rozgrywa się na początku XXI wieku w świecie zniszczonym przez katastrofę klimatyczną. Rom Cagoj jest kierowcą tira na Podbiegunowej Autostradzie Trójkontynentalnej (PA3K), łączącej Amerykę z Eurazją. Cygan kocha młodszą siostrę, swoją ogromną ciężarówkę oraz kłopoty. Z kolei dzielnego i wesołego Cagoja kochają wszystkie kobiety... Kiedy nadarza się okazja dobrego zarobku za przewiezienie broni do targanej wojną domową Rosji, bohater nie waha się ani chwili. Nie przypuszcza, że razem z siostrą wkroczy do piekła, gdzie życie ludzkie nie ma wartości. Później będzie przeżywał przygody na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. W tej opowieści nie brakuje zapierających dech krajobrazów, walk, pościgów ani odważnych scen miłosnych. Twórcami cyklu są belgijski scenarzysta Thierry Smolderen (serie „Colère Noire”, „Ghost Money”, „McCay”) oraz włoski rysownik Enrico Marini, znany polskiemu czytelnikowi z opowieści „Skorpion”, „Drapieżcy”, „Noir burlesque” czy „Gwiazda pustyni”.
1 2 3
z 3
skocz do z 3