Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP

Kacper Śledziński

W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP

6.8

(46 ocen) wspólnie z

34,93

 

Polski superszpieg uwodzi żonę niemieckiego generała. Genialni matematycy łamią szyfry Enigmy. Polscy kontrwywiadowcy przechwytują niemiecką korespondencję i poznają sekrety III Rzeszy. Jak wyglądały kulisy tajnych operacji?

Prawdziwa walka toczy się w ukryciu, często na terytorium wroga, na długo przed wypowiedzeniem wojny.

Polski superszpieg dostaje się na berlińskie salony, uwodzi żonę niemieckiego generała i już w 1929 roku wykrada tajne plany wojny z Polską.

Genialni matematycy łamią szyfry Enigmy, czym wprawiają w zdumienie zachodnich aliantów.

Polscy kontrwywiadowcy przechwytują niemiecką korespondencję i poznają sekrety III Rzeszy.

Historia wywiadu II RP w zmaganiach ze służbami III Rzeszy i Związku Radzieckiego obfituje w przykłady spektakularnych sukcesów i bolesnych porażek . To także opowieść o niezwykłych ludziach, oficerach polskiego wywiadu, szpiegach, podwójnych agentach, specjalistach od łamania szyfrów.

Jak wyglądały kulisy tajnych operacji? Kim był najskuteczniejszy polski szpieg, sądzony za swoją działalność nie tylko przez Niemców, ale też własnych rodaków? Jak skończą się dzieje służb specjalnych II RP, gdy w październiku 1939 roku akta polskiego wywiadu wpadną w niemieckie ręce? Co stanie się z polskimi agentami i ich niemieckimi informatorami? Czy upadek Polski będzie oznaczał definitywny kres tajnych służb Rzeczpospolitej?

Znak Horyzont
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-10-17

ISBN: 978-83-240-5461-9

Znak Horyzont

Cena detaliczna: 49,90 zł

Zajrzyj do środka

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

publicysta historyczny, autor książek „Czerwona zaraza” i „Bilans krzywd”

Dariusz Kaliński

Polski James Bond nazywał się Sosnowski... Jerzy Sosnowski. Książka odsłania kulisy pracy naszych tajnych służb wywiadowczych w okresie międzywojennym, oraz ich sukcesy i porażki. Przyznam, że na taką publikację czekałem od dawna.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...