Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cząstka prawdy

Lisa Unger

Cząstka prawdy

6.2

(178 ocen) wspólnie z

39,90

 

Lisa Unger – amerykańska pisarka urodzona w 1970 roku w Connecticut, wychowana w Holandii, Anglii i New Jersey, z zawodu wydawca. Napisała następujące powieści kryminalno-detektywistyczne pod nazwiskiem Miscione: Angiel Fire (2002), The Darkness Gathers (2003), Smoke (2005). W 2006 roku wydała już jako Lisa Unger swoją pierwsza powieść Piękne kłamstwa, która stała się bestsellerem „New York Timesa”.
Kolejna część przygód dziennikarki z Nowego Jorku, Ridley Jones. Kobieta odbiera z zakładu fotograficznego wywołane zdjęcia. Z początku nie dostrzega w nich nic dziwnego – dopiero potem okazuje się, że na każdej fotografii, w pewnej odległości od Jones stoi ten sam mężczyzna. Jego twarz jest rozmazana, ale przypomina on Ridley wujka Maksa. Problem w tym, że Maks nie żyje od wielu lat…
Nagle z dziewczyną kontaktuje się FBI, ktoś zaczyna ją śledzić, a rodzina jeszcze nigdy nie była tak odległa. Osamotniona Ridley znów musi zmierzyć się z własną przeszłością. Kolejne bliskie jej osoby okazują się obcymi ludźmi. Ridley, która jeszcze do niedawna rozkoszowała się spokojnym życiem dziennikarki, musi dowiedzieć się kim jest i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jeszcze kiedyś będzie mogła sama pokierować swoim życiem. Starając się bowiem rozwiązać zagadkę mężczyzny ze zdjęcia, trafia na trop międzynarodowej afery.
Obudziłam się w hotelowym łóżku. Czułam się lepiej. A może byłam bardziej odrętwiała, jakby ktoś mi podał środki odurzające. I miałam towarzystwo. (…) Oczy miał zamknięte, głowę wspartą na pięści, nogi trzymał na stoliku. Nie wiedziałam, czy śpi, czy nie. Robił wrażenie bladego i chorego. Zabrakło mi energii, żeby się go bać. Byłam zbyt daleka od tego wszystkiego, jakaś wyciszona, miałam uczucie, że się unoszę w powietrzu. Niewątpliwie musiałam dostać środki odurzające.
– Kim jesteś? – zapytałam; było to pytanie filozoficzne. Otworzył oczy i usiadł.
– Wiesz, kim jestem, prawda? – Zmarszczył czoło, jakby sam nie był tego pewien.
– Wiem, kim powiedziałeś, że jesteś. Wiem też, że jesteś kłamcą – Mówiłam bełkotliwie, niewyraźnie.
– Dokoła siebie masz samych kłamców – odparł. – A ja jestem najmniejszym z twoich problemów.
Fragment z książki Cząstka prawdy
Na pierwszy rzut oka wygląda to na (…) babski kryminał. Nic z tych rzeczy. Unger posługuje się gatunkiem w o wiele bardziej wyrafinowany sposób. (…) wciągająca lektura.
New York Daily News
Ekscytujący, zapierający dech w piersiach thriller pełen napięcia. Żeby w pełni docenić wszystkie zwroty i zawirowania, czytelnik będzie chciał przejść przez Piękne kłamstwa, w których Unger przedstawia Ridley… Uparta, inteligentna Ridley to postać, której warto kibicować.
Orlando Sun-Sentinel
Drugi bestsellerowy thriller sensacyjny Unger stawia ją w jednej lidze z takimi mistrzami gatunku jak Peter Straub czy Peter Abrahams… Unger chwyta czytelnika za gardło i nie puszcza… jej umiejętność prowadzenia dialogów i tempo akcji sprawiają, że to coś więcej niż zwykła powieść kryminalna i każą z niepokojem czekać na trzecią książkę.
Publishers Weekly
Akcja Unger rozpoczyna się wybuchowo i nie zwalnia tempa, gdy Ridley dopasowuje do siebie kolejne fragmenty układanki, którą jest jej przeszłość.
Booklist
Szybko poprowadzona historia, która sprawia, że ciężko się od niej oderwać.
Library Journal

W.A.B.
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-774-7928-5

Liczba stron: 288

W.A.B.

Format: 123x195mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...