Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Egzotyczna przygoda Klub Małych Czytelników

Aleksandra Michałowska

Egzotyczna przygoda Klub Małych Czytelników

9,25

 

Rodzeństwo z Warszawy, Tomek i Ola, spędza wakacje w Ameryce na Florydzie, w krainie delfinów. Bohaterowie oraz inne dzieci, które przyjechały z różnych zakątków świata, mieszkają w domu nad brzegiem oceanu, na terenie instytutu zajmującego się badaniem życia delfinów. W tej egzotycznej scenerii przeżywają emocjonujące przygody, czasem zabawne, innym razem groźne. Między jednym z chłopców a delfinem Elwarem rodzi się niezwykła przyjaźń. Elwar uczestniczy w przygodach bohaterów, pomagając w trudnych momentach, a niekiedy ratując im życie.

Egzotyczna przygoda to pasjonująca lektura, która pozwoli młodemu czytelnikowi poznać zwyczaje delfinów i innych mieszkańców podwodnego świata. Opowieść o wakacyjnych przygodach zaprowadzi go także na mokradła Everglades, gdzie zetknie się z osobliwościami flory i fauny tej niezwykłej krainy.

Na końcu każdego rozdziału zamieszczone są strony encyklopedyczne, na których zgodnie z wiedzą naukową, ale przystępnie i zrozumiale dla dziecka przedstawione są wiadomości dotyczące zwierząt i roślin pojawiających się w tym fragmencie opowieści.

Książki z serii „Klub Małych Czytelników” adresowane są do dzieci zaczynających samodzielnie czytać. W wieku 6–9 lat dzieci powinny jak najwięcej czytać, a ich lektury być różnorodne, wciągające, pełne przygód i pozytywnych emocji.
Książki z serii „Klub Małych Czytelników” spełniają te kryteria; staną się doskonałymi pierwszymi lekturami dla każdego dziecka. Napisane pięknym, przystępnym językiem, pełne ciepła i humoru, atrakcyjne dzięki wartkiej akcji i charyzmatycznym bohaterom, opatrzone pięknymi kolorowymi ilustracjami.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-779-1157-0

Liczba stron: 112

Format: 16.4x23.4

Cena detaliczna: 14,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...