Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Joshua Droga na szczyt

John Dennen

Joshua Droga na szczyt

39,90

 

Historia boksera, który położył kres erze braci Kliczko
Jego pierwszy rywal wytrzymał w ringu zaledwie kilka sekund. Kombinacja prostego i prawego krzyżowego załatwiła sprawę. Choć profesjonalne treningi rozpoczął ledwie sześć miesięcy wcześniej, widać było, że ten 19-latek jest wyjątkowy.
Anthony Joshua w kilka lat błyskawicznie przebył drogę na sam szczyt. Od pierwszego treningu w pożyczonych za 25 funtów butach do walki na wypełnionym po brzegi stadionie Wembley. Od pojedynku z nieznanym wówczas Tysonem Furym o roleksa po detronizację Władimira Kliczki, która zapewniła mu miejsce wśród bokserskich sław.
Poznaj niezwykłą historię AJ-a, opowiedzianą przez dziennikarza towarzyszącego mu od początku kariery. Dowiedz się, na kim się wzoruje, dlaczego w 2011 roku chciał skończyć z boksem i dlaczego po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego czekał z decyzją o przejściu na zawodowstwo.
Nieautoryzowana, zakulisowa, wielowątkowa, intrygująca. Ta książka jest jak kolejna walka Joshuy – po prostu nie możesz jej przegapić!
Pokonując Władimira Kliczkę, znów obudził wielkie zainteresowanie boksem, tak jak przed laty Mike Tyson. Pod rządami poprzednich królów – braci Kliczko – robiło się już trochę nudno, a Anthony Joshua wniósł do boksu ożywczy prąd. Poznajcie jego historię dzięki tej wyjątkowej biografii.
Andrzej Kostyra, „Super Express”
Joshua daje ludziom w ringu to, czego oczekują: niepewność i niepokój. Po prostu nie wiesz, co za chwilę się wydarzy. A poza nim szeroki, szczery uśmiech chłopaka z sąsiedztwa. I o tym właśnie jest ta książka.
Janusz Pindera, publicysta, komentator boksu

Sine Qua Non
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-09-13

ISBN: 978-83-812-9005-0

Tytuł oryginalny: Joshua

Liczba stron: 320

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...