Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kolorowe uśmiechy
8.0

(2 oceny) wspólnie z

28,58

 

"Czy już znasz magiczną moc uśmiechu?

Piękna, letnia pogoda to przede wszystkim zasługa ciepłych promieni Słonka. Deszcz natomiast zwykle sprawia, że dzieci siedzą w domach i się nudzą. Ale przecież on też jest bardzo potrzebny: to dzięki niemu rosną wszystkie rośliny na świecie, a ludzie i zwierzęta korzystają z dostarczanej przez niego wody. Choć Deszcz i Słonko tak bardzo różnią się od siebie, razem potrafią stworzyć niesamowite rzeczy – takie jak tęcza, która zachwyca swoimi kolorami i ma moc podnoszenia na duchu.
Chwyć za ręce Deszcz i Słonko i przekonaj się wraz z nimi, że różnice, które nas dzielą, pomagają w zrozumieniu świata, a prawdziwą przyjaźń można zbudować tylko wtedy, gdy ma się otwarte serce i uśmiech na twarzy.
– A czy ty przedwczoraj przypadkiem nie zapomniałeś zmienić sitka i zamiast drobnego deszczyku zrobiłeś wielką ulewę? – Słonko nie pozostało dłużne.
– Bo, bo… zgubiłem gdzieś to drobne sitko – tłumaczył się cichutko Deszcz.
– Przestańmy się kłócić, lepiej zróbmy coś razem – powiedziało pojednawczym tonem Słonko, bo nie chciało się spierać ze swoim najlepszym przyjacielem.
– Dobry pomysł – zgodził się Deszcz i już prawie zapomniał, że był smutny, bo bardzo lubił bawić się ze Słonkiem."

Novae Res
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-12-18

ISBN: 978-83-814-7192-3

Liczba stron: 36

Format: 215x300mm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...