Menu

Katarzyna Keller

To miał być bardzo udany dzień. Pierwsza przedszkolna wycieczka autokarem. Franek wszystko sobie zaplanował, także to, że będzie stał w parze ze swoim najlepszym przyjacielem – Borysem. Tak się jednak nie stało. Borys wybrał Edzia. Frankowi jest smutno i martwi się, że stracił swojego najbliższego kolegę. Bliscy Franka pomagają mu zrozumieć, że można mieć wielu kolegów, a najweselej jest wtedy, gdy wszyscy bawią się razem.
Franek bardzo lubi piątki, bo piątki są wyjątkowe. Można wtedy do przedszkola przynieść jedną swoją zabawkę i bawić się nią z przyjaciółmi. Franek bierze ze sobą kolorową, dużą piłkę. Nie chce jednak pozwolić dzieciom się nią bawić, ponieważ obawia się, że ją zniszczą. Koledzy Franka, nie chcą się z nim bawić, bo jeżyk nie potrafi się dzielić. Jak Franek poradzi sobie w tej trudnej sytuacji? Jakich rad udzielili mu Pani Sowa i jego najbliżsi.
Franek nie może doczekać się soboty. Zaplanował w domu biwak, na który zaprosił kolegów z przedszkola. Jest tak podekscytowany, że rano wszystkich budzi za wcześnie. Mama, tata i Zosia, mimo zmęczenia, pomagają jeżykowi w przygotowaniach do biwaku. Kiedy zabawa przyjaciół trwa w najlepsze, plany krzyżuje im Zosia. Co się wydarzyło? Dlaczego Franek wpadł w złość? Jak się z tym uporał? Franek to przedszkolak w dżinsowych ogrodniczkach i czerwonych trampkach. Nie zawsze ma ochotę na porządki, mycie zębów czy wizytę u lekarza. Uwielbia jednak dowiadywać się nowych rzeczy i spędzać czas z przyjaciółmi! Każda książka to oddzielna historia, która opisuje sytuacje z życia codziennego Franka. Jeżyk się uczy, jak razić sobie z problemami, doświadcza różnych emocji, poznaje otaczającą go rzeczywistość. Franek zawsze może liczyć nie tylko na rodziców, ale również na pomoc opiekunki, pani Sowy. Opowieści niosą ze sobą wiele ciepła, są napisane zrozumiałym językiem i bogato ilustrowane. Autorka stworzyła sympatycznych bohaterów, z którymi przedszkolaki z łatwością się utożsamią.
W przedszkolu od rana same kłopoty. Najpierw Tosi i Poli zaginęła lalka i trzeba było im pomóc. Po południu Franka odwiedzili przyjaciele. Razem postanowili ułożyć puzzle. Niestety okazało się, że nie ma wszystkich części układanki i znów pojawił się kłopot. Jakie rozwiązanie na kłopoty ma mama? Co należy robić, kiedy ma się kłopot. O tym dzieci dowiedzą się z kolejnej części przygód małego jeżyka. Franek to przedszkolak w dżinsowych ogrodniczkach i czerwonych trampkach. Nie zawsze ma ochotę na porządki, mycie zębów czy wizytę u lekarza. Uwielbia jednak dowiadywać się nowych rzeczy i spędzać czas z przyjaciółmi! Każda książka to oddzielna historia, która opisuje sytuacje z życia codziennego Franka. Jeżyk się uczy, jak razić sobie z problemami, doświadcza różnych emocji, poznaje otaczającą go rzeczywistość. Franek zawsze może liczyć nie tylko na rodziców, ale również na pomoc opiekunki, pani Sowy. Opowieści niosą ze sobą wiele ciepła, są napisane zrozumiałym językiem i bogato ilustrowane. Autorka stworzyła sympatycznych bohaterów, z którymi przedszkolaki z łatwością się utożsamią.
"Fajna ferajna. Po prostu być sobą to pełna humoru i wyjątkowo ciepła książka Kasi Keller o przygodach dwójki przyjaciół ze szkolnej ławy: Basi (Tajnej) i Dawida (Alego). Ich niecodziennej relacji towarzyszą na co dzień sympatie i antypatie szkolnej klasy, zwady z klasową guru Paulą, sukcesy i porażki, wzloty i upadki, które nieraz mogą wystawić tę przyjaźń na próbę. Tajna i Ali tworzą niespotykany i szalony team. Na pozór są zupełnie różni – on szczupły i wysoki, ona – niska i pulchna. To, co ich łączy, to ogromny dystans do siebie, podobne poczucie humoru i niekiedy cięta riposta. Mimo wielu talentów i zainteresowań, nie należą do klasowych „gwiazd” i liderów w grupie. Jednak doskonale znają swoją wartość i potrafią udowodnić, że zawsze mogą na sobie polegać i liczyć na swoją przyjaźń. Wszak jak mówi Basia: Najfajniejsze w odstawaniu od reszty jest to, że absolutnie nikt nie oczekuje, że będziesz taki, jak reszta. I wtedy możesz być po prostu sobą. Jacy są Basia i Dawid? Jak potoczy się ich przyjaźń? Przekonajcie się sami, a gwarantujemy Wam, że każdej ich przygodzie wtóruje doskonała zabawa i zaskakujący finał, dzięki którym wprost nie będziecie mogli oderwać się od lektury!"
Fajna ferajna. Po prostu być sobą to pełna humoru i wyjątkowo ciepła książka Kasi Keller o przygodach dwójki przyjaciół ze szkolnej ławy: Basi (Tajnej) i Dawida (Alego). Ich niecodziennej relacji towarzyszą na co dzień sympatie i antypatie szkolnej klasy, zwady z klasową guru Paulą, sukcesy i porażki, wzloty i upadki, które nieraz mogą wystawić tę przyjaźń na próbę. Tajna i Ali tworzą niespotykany i szalony team. Na pozór są zupełnie różni – on szczupły i wysoki, ona – niska i pulchna. To, co ich łączy, to ogromny dystans do siebie, podobne poczucie humoru i niekiedy cięta riposta. Mimo wielu talentów i zainteresowań, nie należą do klasowych „gwiazd” i liderów w grupie. Jednak doskonale znają swoją wartość i potrafią udowodnić, że zawsze mogą na sobie polegać i liczyć na swoją przyjaźń. Wszak jak mówi Basia: Najfajniejsze w odstawaniu od reszty jest to, że absolutnie nikt nie oczekuje, że będziesz taki, jak reszta. I wtedy możesz być po prostu sobą. Jacy są Basia i Dawid? Jak potoczy się ich przyjaźń? Przekonajcie się sami, a gwarantujemy Wam, że każdej ich przygodzie wtóruje doskonała zabawa i zaskakujący finał, dzięki którym wprost nie będziecie mogli oderwać się od lektury!
Dzień Franka nie zaczął się najlepiej – splątane szelki ogrodniczek dały się we znaki! Ale gdy tylko jeżyk dołącza do porannej krzątaniny przy naleśnikach, wszystko zaczyna się układać. W drodze do przedszkola Franek wraz z mamą i siostrzyczką spotyka okolicznych mieszkańców. I choć każdy z przechodniów na początku sprawia wrażenie przygnębionego, to po krótkiej rozmowie na ich twarzach pojawiają się uśmiechy. Czy jeżyk odkryje, co tak naprawdę rozwesela wszystkich dookoła? Franek to przedszkolak w dżinsowych ogrodniczkach i czerwonych trampkach. Nie zawsze ma ochotę na porządki, mycie zębów czy wizytę u lekarza. Uwielbia jednak dowiadywać się nowych rzeczy i spędzać czas z przyjaciółmi! Każda książka w serii to oddzielna historia, która opisuje sytuacje z życia codziennego Franka. Jeżyk się uczy, jak razić sobie z problemami, doświadcza różnych emocji, poznaje otaczającą go rzeczywistość. Franek zawsze może liczyć nie tylko na rodziców, ale również na pomoc opiekunki, pani Sowy. Opowieści niosą ze sobą wiele ciepła, są napisane zrozumiałym językiem i bogato ilustrowane. Autorka stworzyła sympatycznych bohaterów, z którymi przedszkolaki z łatwością się utożsamią.
Trzy opowiadania osnute wokół najpiękniejszych chwil związanych z Bożym Narodzeniem. Wróżki ratują z tarapatów świętego Mikołaja, mały chłopiec marzy o prezencie, który wydaje się być nierealny, a księżycowy kamień zaprasza do baśniowej krainy. Choinka i prezenty, dziecięce marzenia i moc wzruszeń; baśniowy świat, który ubogaca dziecięcą wyobraźnię i subtelnie akcentuje wartość przyjaźni, wzajemnej pomocy i rodzinnego ciepła. Pogodna lektura na długie zimowe wieczory.
Niezwykłe przygody Malwinki i Lusi Kasi Keller to książka, w której może wydarzyć się wszystko! Piękne i kolorowe ilustracje Justyny Karaszewskiej rozbudzą wyobraźnię każdego małego czytelnika! Nowa seria dla wesołych przedszkolaków. Poznajcie Malwinkę. Ta czterolatka jest nieśmiała i wygląda jak wiele dziewczynek w jej wieku: ma niesforne, brązowe loczki i nosi okulary. Na rękach Malwinki jest Lusia, ukochana pluszowa alpaka. Myślę, że dużo dziewczynek ma pluszowe alpaki, ale drugiego takiego duetu jak Malwinka i Lusia - nie znajdziecie. Czterolatka dzięki swojej bogatej wyobraźni tworzy światy, w których przeżywa niezwykłe przygody. Gdy dorośli nie patrzą, zabawki i przedmioty wokół Malwinki ożywają, a alpaka jest jej nieodłączną towarzyszką . To właśnie często Lusia ma w sobie dość odwagi, aby sterować latającym dywanem albo stawić czoła piratom. Lusia to całkowite przeciwieństwo Malwinki – jest dzielna, waleczna i cały czas pełna optymizmu. Opowiadania dostarczą młodym czytelnikom nie tylko wielu wrażeń i emocji. Postać Malwinki pomoże najmłodszym w akceptacji siebie i pokaże, że dzięki wyobraźni mogą przeżywać równie wspaniałe przygody.
Zwariowana historia! Piramidy, mumie, ciepły piasek pustyni, i… gadający wielbłąd. Przygody, których nie przeżył nawet Indiana Jones. Gra wyobraźni i poczucie humoru bohatera książki jest powodem ciągu pasjonujących zdarzeń układających się w tę szaloną opowieść. „Wyobraźnia się przydaje. Może ta moja jest trochę wybujała, może nawet czasem niebezpieczna i może nie zawsze wpada do mnie w odpowiednim momencie, ale bez niej byłoby dużo, dużo nudniej” (Maciek, bohater książki).