Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie

Dave Ramsey

Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie

8.0

(7 ocen) wspólnie z

56,00

 

Najlepszą rekomendacją tej książki jest jej autor, najlepszą rekomendacją autora, jest jego doświadczenie. Dave Ramsey to biznesmen, promotor i nauczyciel przedsiębiorczości, a założona przez niego szkoła i jej metody przypomina ASBIRO. Zwłaszcza, że głównym motywem działania/nauczania przez Ramseya jest zachęcanie innych do samdozielności, gospodarności, aby brali życie w swoje ręce.

Oto niektóre opinie na temat Dave’a Ramseya i jego książki, która od chwili wydania (prawie 3 lata temu) stała sie w Ameryce bestsellerem we swojej kategorii:

„Dave Ramsey jest niesamowicie autentyczny. Jego hojność, intuicja i pasja są widoczne w każdej najmniejszej rzeczy, którą robi”.—Seth Godin, autor Potrząśnij pudełkiem

„BiznesLider Dave’a Ramseya trafia prosto do serca przywódcy biznesowego, mówiąc nie tylko o tym, jak coś zrobić, ale również dlaczego, pokazując, jak zastosować podane rady do biznesu każdego rozmiaru – od garażowego start-upu do potężnego lidera na rynku. I tak przy okazji, jestem największym fanem Dave’a Ramseya!”.—Dr. Arthur B. Laffer, doradca ekonomiczny Prezydenta Ronalda Reagana; założyciel i prezes Laffer Associates

„Tak jak Dave wierzę, że biznes nie jest dobry, chyba że czyni dobro – dla swoich pracowników, partnerów i społeczności, której służy. Biznes nie odniesie prawdziwego sukcesu bez posiadania duszy. W tej książce Dave pokazuje nam, jak jednocześnie: być wspaniałym liderem oraz wspaniałym człowiekiem; mieć wspaniałe firmy, które są wspaniałymi rodzinami. Planuję samemu zastosować te lekcje w mojej małej firmie – żałuję tylko, że nie napisał o nich dwadzieścia lat temu. Przedsiębiorcy są teraz w Ameryce bardziej potrzebni niż kiedykolwiek – jest jednak ogromna różnica między założeniem biznesu a prowadzeniem go. A jeszcze większa różnica istnieje pomiędzy firmą, która jest wartościowa, a tą, która ma wartości. Dave znalazł przepis na bycie obiema naraz, a jego lekcje są bezcenne. Tak naprawdę moją jedyną uwagą jest to, że gdyby opublikował to parę lat wcześniej, oszczędziłby mi wielu nieprzespanych nocy, gdy próbowałem rozwiązać te problemy sam”.—Glenn Beck, autor bestsellerowych książek listy New York Times

Fijorr Publishing
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-645-9919-4

Tytuł oryginalny: EntreLeadership

Liczba stron: 372

Fijorr Publishing

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 56,00 zł

Tłumaczenie: Jan M. Fijor, Paweł Nowakowski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...