Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Meryl Streep. O sobie

Lawrence Grobel

Meryl Streep. O sobie

4.7

(160 ocen) wspólnie z

17,26

Marylin Monroe była gwiazdą. Ja jestem po prostu kobietą, która robi filmy bez robienia scen.

Bogato ilustrowana biografia Meryl Streep.

Meryl Streep niechętnie udziela wywiadów. Kiedy już się zdecyduje na wypowiedź, zawsze trafi w punkt. Tak też stało się i w przypadku pierwszej w Polsce, bogato ilustrowanej biografii Meryl Streep, połączonej z rozmową, którą przeprowadził z nią Lawrence Grobel.


Książka pełna jest cytatów i wypowiedzi Meryl Streep. Poprzez słowa tej wybitnej artystki poznajemy jej niezwykłą filozofię życiową, opinię na temat aktorstwa, życia prywatnego i ważnych społecznie problemów.

Książka zawiera dodatkowo szczegółową filmografię i, m.in. zestawienie nagród otrzymanych przez Meryl Streep. Jest to zajmująca lektura dla wielbicieli jej talentu i osobowości.

Lawrence Grobel - mistrz amerykańskiego dziennikarstwa, współpracownik „New York Times”. Autor bestsellerowych książek: „Rozmowy z Capote", „Rozmowy z Brando", „Sztuka Wywiadu".
Grobel słynie z unikalnych wywiadów, przeprowadzonych z największymi gwiazdami, m.in.: Alem Pacino, Angeliną Jolie, Madonną, Luciano Pavarottim, Kim Basinger, Barbarą Streisand, Anthony Hopkinsem, Trumanem Capote, Henry Fondą. Jest laureatem specjalnej nagrody amerykańskiego PEN klubu. Wykłada na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.



Axis Mundi
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-64980-00-8

Liczba stron: 192

Axis Mundi

Cena detaliczna: 29,90 zł

Genialna aktorka pokazuje swój nieograniczony warsztat

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...