Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Moriarty

Anthony Horowitz

Moriarty

7.1

(399 ocen) wspólnie z

37,90

 

„Sherlock Holmes nie żyje. Zapada mrok”
Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence’a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa.
Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału.

Anthony Horowitz jest pisarzem i scenarzystą popularnych seriali telewizyjnych, mistrzem budowania napięcia. Za scenariusz do serialu Detektyw Foyle otrzymał nagrodę BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Adaptował na potrzeby telewizji powieści Agathy Christie o Herculesie Poirot, zaopatrywał w historie także inne produkcje, jak Morderstwa w Midsomer czy Wypadek. Horowitz jest również autorem m.in. serii „Księga Pięciorga” oraz bestsellerowego cyklu o nastoletnim detektywie Aleksie Riderze. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Dom Jedwabny – powieść z Sherlockiem Holmesem i Johnem Watsonem.
Więcej informacji na temat autora można znaleźć na stronie internetowej anthonyhorowitz.com, a także na jego koncie w serwisie Twitter: @AnthonyHorowitz.
peany na cześć Domu Jedwabnego
„Z pasją odtwarzający ducha, styl, suspens i atmosferę oryginalnych opowiadań, umiejętnie skomponowany hołd dla twórczości Conan Doyle’a – książka, której trudno się oprzeć” - „Sunday Times”
„Wydaje się, że to mało prawdopodobne, a może nawet niemożliwe, a jednak to prawda! Holmes wrócił i jest w świetnej formie” - „Independent on Sunday”
„Zatem brawo, panie Horowitz. Miejmy nadzieję, że sławetna skrzynia zawiera jeszcze wiele spraw, które przed nami odkryje" - „Financial Times”
„Wyśmienita – prawdę mówiąc, twierdzę nawet, że lepsza od którejkolwiek z powieści o Holmesie autorstwa Conan Doyle’a” - „Daily Telegraph”
„Doskonałe tempo, nieprzewidywalna akcja, wciągająca i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony” - „Daily Express”

Rebis
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-03-03

ISBN: 978-83-781-8668-7

Tytuł oryginalny: Moriarty

Liczba stron: 288

Rebis

Format: 140x220mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Szymański

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...