Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nieoficjalny przewodnik konstruktora Lego Technic, wyd. II

Kmieć Paweł „Sariel”

Nieoficjalny przewodnik konstruktora Lego Technic, wyd. II

119,70

 

WHAT WILL YOU BUILD??™
Niniejsze gruntownie zaktualizowane drugie wydanie bestsellerowej książki Nieoficjalny przewodnik konstruktora LEGO® Technic pełne jest wskazówek pomagających budować mocne, a równocześnie elegancko wyglądające maszyny i mechanizmy przy użyciu systemu LEGO Technic. Światowej sławy konstruktor Paweł „Sariel” Kmieć uczy podstaw konstruowania LEGO Technic, od koncepcji leżących u podstaw prostych maszyn, takich jak koła zębate i prostowody, do zaawansowanej mechaniki, takiej jak dyferencjały i układy kierownicze. W tym wydaniu dodano 13 nowych instrukcji konstruowania i 4 całkowicie nowe rozdziały dotyczące kół, systemu RC, przekładni obiegowych planetarnych i druku 3D.
Oto praktyczne wprowadzenie podstawowych koncepcji mechanicznych, takich jak moment obrotowy, tarcie i przyczepność, a także podstawowych zasad inżynierii, takich jak rozkład masy, sprawność i przenoszenie mocy – wszystko przy pomocy części Technic. Zawiera też informacje, jak Sariel buduje swoje niezwykłe czołgi, ciężarówki i samochody z zachowaniem skali.
Dowiedz się, jak:
N Tworzyć mocne połączenia odporne na duży nacisk
N Odtwarzać specjalistyczne części LEGO, takie jak obejmy i przeguby Cardana, oraz budować własne rozwiązania, takie jak skomplikowane łączniki Schmidta i Oldhama
N Tworzyć własne dyferencjały, układy zawieszenia, skrzynie biegów i układy kierownicze
N Dobierać silniki do zadań i przekształcać ich właściwości według potrzeb
N Łączyć techniki bufowania ze studami i bez studów, aby modele wyglądały oszałamiająco
N Budować zdalnie sterowane pojazdy, systemy oświetlenia, kompresory napędzane silnikiem elektrycznym oraz silniki pneumatyczne
Ta wspaniale ilustrowana, kolorowa książka inspiruje pomysłami budowania zdumiewających pojazdów, takich jak czołgi z zawieszeniem gąsienicowym, supersamochody, dźwigi, buldożery i wiele innych. Co może lepiej nauczyć zasad inżynierii niż praktyczne doświadczenie z LEGO Technic?
o autorze
Paweł „Sariel” Kmieć (http://sariel.pl/) jest twórczym blogerem i konstruktorem modeli Technic. Jest najbardziej popularnym konstruktorem LEGO Technic w serwisie YouTube, gościnnie publikuje na oficjalnym blogu LEGO Technic, a w kadencji 2012 był Ambasadorem LEGO na Polskę.

Promise
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-754-1354-0

Tytuł oryginalny: Unofficial LEGO Technic Builder’s Guide, 2nd Edition

Liczba stron: 428

Format: 20.3x24.5cm

Cena detaliczna: 119,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...