Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Odzyskanie

Anna Robak-Reczek

Odzyskanie

7.5

(24 ocen) wspólnie z

25,34

 

Alina Majewska to kobieta, która po zakończeniu wojny musi odnaleźć się w całkowicie nowej dla niej rzeczywistości, w obcym miejscu. Nie jest to takie łatwe jak mogłby się wydawać, tym bardziej, że Alina tęskni za swoim starym domem. Jej nowe życie rozpoczyna się na Ziemiach Odzyskanych. Trudna przeszłość nie daje jednak o siebie zapomnieć, mimo że kobieta z całych sił próbuje ułożyć sobie życie.

Czy uda jej się odnaleźć spokój i szczęście w powojennej Polsce targanej wieloma burzliwymi zmianami? Czy konflikty rodzinne oraz osobiste urazy zostaną załagodzone? Czy znajdzie miejsce na miłość?

Lucky
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-23

ISBN: 978-83-653-5170-8

Liczba stron: 450

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 38,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Alicja Milczyk

Bardzo dobra książka

Główna bohaterka musi odnaleźć się w inej rzeczywistości, w której odbywa się wiele zmian w jej życiu oraz powojennej Polsce. Życie w nowym miejscu, pełnym ludzi z innych krajów - wielokultruowość, pretensje, zdrady, a pomiędzy nimi miłość. ,,Odzyskanie'' to książką, którą przeczytałam w ciągu jednego posiedzenia, wszystko jest tak ciekawie opisane, że ciężko odłożyć tę pozycję chociażby na chwilę.
Brygida Głowacka

Czasy po wojnie

Nie sądziłam, że ta powieść mnie tak bardzo wzruszy i wywoła takie duże wrażenie. Tutaj emocje aż wypływają z tuszu znajdującego się na kartkach książki. Historia jest bardzo prawdziwa, można by się pokusić o stwierdzenie, że prawdziwa do bólu. Jestem pełna podziwu co do autorki, że tak dobrze udało jej sie oddać atmosferę i klimat powojennego Lublina.
Luiza Krawczyk

Warto

Książka, którą każdy musi przeczytać, w szczególności Ci co lubią dobre obyczajówki. To nie jest lekka książką, ani zbyt wesoła, ale pozwala nam bardziej zastanowić się nad przeszłymi wydarzeniami i tym jak wtedy życie było cieżkie. Z naszej perspektywy to może być odległa historia, ale to nie było tak dawno...

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...