Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Okradziona z życia

Morgane Seliman

Okradziona z życia

6.8

(65 ocen) wspólnie z

29,80

 

Przez cztery lata miał absolutną władzę nad jej ciałem i psychiką. Przetrwała, bo strach o własne życie był jednak silniejszy. Morgane i Yassine są Francuzami arabskiego pochodzenia. Krótko byli szczęśliwi. Kiedy przyszła niechciana ciąża, zaczął się dramat. Pobił ją po raz pierwszy… Potem coraz częstsze bicie stało się potwornym rytuałem: Mija godzina, od kiedy zaczęło się odliczanie. Spieszę się, żeby zdążyć wszystko wyprasować. Potem będę za bardzo obolała. Pół godziny! Jeszcze boli mnie głowa po wczorajszym biciu. Dziesięć minut! Biorę synka na ręce i idę położyć go spać. Nie chcę, żeby moje dziecko czuło, że się boję. Yassine włączył muzykę, żeby zagłuszyć hałas.
– Chodź tutaj! – Trzy kroki. Ręce wzdłuż ciała! Mam wrażenie, że moje serce za chwilę eksploduje. Jedno uderzenie w twarz, drugie, potem ciosy pięścią. Kiedy upadam, zaczyna mnie kopać.
– Błagam cię, przestań! – Zwinięta w kłębek próbuję osłaniać się, jak potrafię…
Przez cztery lata miał absolutną władzę nad jej ciałem i psychiką.
Przetrwała, bo strach o własne życie był jednak silniejszy. Odważyła się zadzwonić na policję, uciekła, ukrywała się. Teraz próbuje ułożyć sobie życie od nowa…

MORGANE SÉLIMAN ma 32 lata i mieszka w Normandii. Jej historia stała się głośna, kiedy wzięła udział na programie telewizyjnym znanego dziennikarza Oliviera Delacroix, którego tematem były zagrożenia, w jakich żyją kobiety. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2013 roku blisko jedna trzecia (30%) kobiet pozostających w związku było ofiarą fizycznej i/lub seksualnej przemocy ze strony partnera. 38% zabójstw kobiet zostało popełnione przez ich partnera. 20% kobiet będzie ofiarą gwałtu lub próby gwałtu.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-241-5824-9

Liczba stron: 224

Format: 13.0x20.5

Cena detaliczna: 29,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...