Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pęknięte odbicie

Dawn Barker

Pęknięte odbicie

7.3

(399 ocen) wspólnie z

38,00

 

Zapadająca w pamięć historia, w której ożywają najgorsze lęki każdej świeżo upieczonej matki…Tony bardzo się martwi. Jego żona Anna nie radzi sobie z opieką nad ich nowo narodzonym synkiem. Tak bardzo pragnęła dziecka, a kiedy Jack wreszcie przyszedł na świat, oboje z mężem wprost nie posiadali się ze szczęścia. Ze szpitala wrócili już jako pełna rodzina. Od tamtego momentu Anna nie jest jednak sobą. W jednej chwili płacze, w następnej wręcz tryska optymizmem. To pewnie normalne po urodzeniu dziecka, dochodzi do wniosku Tony, po prostu Anna musi się przyzwyczaić. A on miał przecież ostatnio tyle pracy. Ale wszystko powinno się jakoś ułożyć. Tyle że Anna i Jack znikają bez wieści. A Tony czuje, że coś jest naprawdę nie w porządku…Czy problem depresji poporodowej jest poruszany wystarczająco często?Czy łatwiej wybaczyć komuś, kto nie działał w pełni sił umysłowych?Jak, i czy w ogóle można, pogodzić się ze śmiercią dziecka?Niezwykła historia choroby psychicznej i rozpaczy opowiedziana z odwagą i współczuciem.„Newtown Review of Books”Skłaniająca do refleksji, chwytająca za serce, choć niełatwa opowieść wyszła spod pióra debiutantki, której nie sposób odmówić znajomości tematu i empatii.„The Hoopla”Zachwycający debiut.„Tasmanian Times”Autorka opowiada tragiczną historię z niesamowitym wyczuciem, a wiedza medyczna pozwala jej rzucić światło na temat, który za sprawą powszechnych stereotypów niewielu potrafi zrozumieć.„Sydney Morning Herald”[Opowieść] równie wciągająca co przerażająca.„Sunday Life”Zapierająca dech w piersiach powieść – po części psychologiczny thriller, po części dramat rodzinny. Świetny wybór dla klubów książki.„Bookseller & Publisher”Pasjonująca lektura.„The Weekend West”Poruszająca powieść obyczajowa w najlepszym wydaniu.„Gold Coast Eye” Doktor Dawn Barker jest psychiatrą dziecięcym. Wychowała się w Szkocji, studiowała medycynę na uniwersytecie w Aberdeen. W 2001 roku przeprowadziła się do Australii, ukończyła specjalizację z zakresu psychiatrii i zaczęła pisać.Pęknięte odbicie to jej debiut, choć Dawn napisała wiele artykułów na temat rodzicielstwa, zdrowia psychicznego i pisarstwa. Mieszka w Perth w Australii Zachodniej z mężem i trójką małych dzieci, właśnie wydała drugą powieść.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-03-05

ISBN: 978-83-796-1187-4

Tytuł oryginalny: Fractured

Liczba stron: 504

Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz

Rok wydania: 2015

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...