Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podróż Cilki

Heather Morris

Podróż Cilki

7.4

(3153 ocen) wspólnie z

21,81

 

,,Podróż Cilki'' to kontynuacja ,,Tatuażysty z Auschwitz'' określonego mianem międzynardowowego bestsellera.

Jest to historia bardzo młodej dziewczyny, którą Lale Sokołow poznał w Auschwitz. Uważał, że jest ona najdzielniejszą osobę jaką kiedykolwiek udało mu się poznać.

Jej ponadprzeciętna uroda ją uratowała, jak również skazała na istne piekło. Mająca zaledwie szesnaście lat Cilka musi sobie poradzić o przetrwać w Auschwitz. Szybko zauważa, że uroda daje jej siłę. Po trzech latach Armia Czerwona wyzwala obóz, jednak ona nie staje się wolnym człowiekiem. Zapada wyrok wydany przez komunistyczne władze: pietnaście lat łagru w Workucie za kolaboracje.

Tak właśnie rozpoczyna się bolesna i długa podróż Cilki. Na Syberii musi sprostać nowym wyzwaniom, jak i tym okrutnie boleśnie znanym. Młoda kobieta podczas Zagłady straciła całą rodzinę, teraz ponownie musi zmierzyć się z ciężkimi warunkami życia, pracą ponad siły oraz ciążącym jej poczuciem winy.

W sowieckim łagrze codziennie zmaga się ze śmiercią i terrorem. Sptyka wielu ludzi dobrych i mądrych, jak i okrutnych czy zaślepionych. Mimo wszystko odkrywa w sobie siłę o jaką by się nie podejrzewała i zdaje sobie sprawę, że pomimo to w jej sercu nadal jest miejsce na miłość i rozmyślania o przyszłości. Nawet w najgłębszych ciemnościach udało jej się odnaleźć iskierę nadziei.

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-663-3551-6

Tytuł oryginalny: Cilka's Journey

Liczba stron: 400

Format: 13.0x19.7cm

Cena detaliczna: 37,91 zł

Audiobook

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Jola Biernat

Lepsza niż pierwsza część

Nie sądziłam, że książka ,,Tatuażysta z Auschwitz'' będzie miała swoją kontynuacje. Myślałam, że to będzie jedno tomowa historia, aż nagle dowiaduje się, że autorka pokaże dalesze losy Cilki, jednej z postaci poprzedniej powieści.

Mam wrażenie, że ,,Podróż Cilki'' jest o wiele lepsza niż pierwsza książka. Czyta się ją strasznie szybko i ciężko jest przestać, żeby wkonać jakąkolwiek inną czynność poza przekręcaniem kolejnych stron. Polecam!

Kinga Rusinek

Warto przeczytać

Czytając historię Cilki momentami bardzo się wzruszyłam. Ból, smutek, łzy. Czytając przezywasz to co bohaterka, jednak brakowało mi tutaj czegoś. Brakowalo mi jak przy kilku innych książkach, które udało mi się czytać w tej tematyce. Wiem, że książka jest jedynie inspirowana losami ludzi, którzy musieli życ w tamtej rzeczywistości, ale jednak... Na plus ma fakt, że opowiada o trudnym temacie w bardzo przystępnej dla każdego formie. Polecam jak najbardziej przeczytać i samemu ocenić powieść Heather Morris.
Izabela Walczak

Bardzo dobra

Historia pełna zwrotów akcji i szokujących opisów, wciąga już od pierwszych kilku stron. Cóż wiecej mogę napisać? Ciekawią mnie książki, które skupiają się na tematyce obozów powstałych w czasie drugiej wojny światowej. Mimo, że w książce jest wiele wydarzeń fikcyjnych to i tak zmusza ona do głębszych refleksji.

Oprawa twarda

2469

24,69 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...