Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przebudzenie Stacha

Robert Panasiewicz

Przebudzenie Stacha

40,00

 

Fenomeny kulturowe ostatnich dekad, takie jak popularność ideologii materialistycznych i zaufanie abstrakcyjnym teoriom nauki, wyerodowały treści filozoficzne z literatury. Główny nurt prozy zachodniej, w tym polskiej, zmierza w kierunku dostarczania nieskomplikowanych doznań zmysłowych i intelektualnych. Ale czy rola literatury nie sprowadza sie, zgodnie z obecnymi trendami, do zaspokajania potrzeb masowego czytelnika poszukującego lekkiej i taniej rozrywki? Towarzyszące rozkwitowi liberalnego kapitalizmu i nastawione na łatwą konsumpcję prądy literackie wydają się odpowiadać twierdząco na to pytanie. Powieść Przebudzenie Stacha ilustruje odmienny punkt widzenia. Poza zawartością filozoficzną i wywrotowością w kontekście naukowej interpretacji rzeczywistości utwór wyróżniają także walory artystyczne, które są w stanie zadowolić wybredne gusty czytelnicze.

Autor powieści, Robert Panasiewicz, urodził się i wychował w Polsce, skąd wyemigrował do Australii w 1991 roku. Z wykształcenia geolog, obecnie zawodowo zajmuje się finansowością jako pracownik Rządu Australii Zachodniej. Mieszka w Perth z żoną i córką. Literaturą fascynuje się od wczesnych lat, a pierwsze próby pisarskie podjął na studiach w Krakowie. W dorobku ma debiutancką powieść Saul wydaną w 2004 roku przez Polsko-Australijskie Towarzystwo Kulturalne.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

ISBN: 978-06-481-4551-6

Liczba stron: 396

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...