Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sekret, którego nie zdradzę. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 12

Tess Gerritsen

Sekret, którego nie zdradzę. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 12

7.7

(3280 ocen) wspólnie z

29,90

 

KOLEJNE ŚLEDZTWO, PRZY KTÓRYM ŁACZĄ SIŁY DETEKTYW JANE RIZZOLI I DOKTOR MAURA ISLES, BOHATERKI CYKLU POWIEŚCI TESS GERRITSEN I NAKRĘCONEGO NA JEGO PODSTAWIE SERIALU PARTNERKI.

Przeszłość na zawsze zostawia ślad.

To miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym Jane Rizzoli i Maura Isles miały do czynienia. Leżąca na kanapie kobieta nie żyje, choć można by pomyśleć, że drzemie… gdyby nie to, że zabójca pokusił się o makabryczny żart i umieścił gałki oczne na jej dłoni. Właściwie wygląda to jak jedna ze scen wyprodukowanego przez nią horroru…
Zemsta szaleńca? A może hołd fana? Morderca nie zostawił żadnego śladu, który mógłby naprowadzić na jego trop. Mało tego – Maura Isles nie może nawet ustalić, w jaki sposób zabił. Podobnie jak w przypadku mężczyzny, w którego zwłokach tkwią trzy wystające z piersi strzały – wbite już po śmierci.
Wkrótce detektyw Rizzoli i doktor Isles zyskują pewność, że morderca nie poprzestanie na tych dwóch zbrodniach. A jedyna osoba, która może pomóc policji w śledztwie, ukrywa pewną tajemnicę i nawet w obliczu zagrożenia nie zamierza jej zdradzić.


Wiedza medyczna Tess Gerritsen to dodatkowy atut jej thrillerów ze sprytną intrygą. Spodziewajcie się podróży do najmroczniejszych miejsc.

Paula Hawkins


Tyle tu zaskakujących zwrotów akcji, że słowa jednej z bohaterek – „czasami czarne naprawdę jest białe” – można odnieść do całej książki.

„Kirkus Reviews”

Albatros
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-674-2607-7

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...