Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skąd się wzięły małpy w Internecie?

Artur Janicki

Skąd się wzięły małpy w Internecie?

7.5

(2 oceny) wspólnie z

19,17

 

Kto z nas w dzisiejszych czasach nie korzysta z Internetu? Ale czy wiecie, kto i dlaczego go wymyślił oraz jak doszło do tego, że nie możemy się bez niego obyć? I jak właściwie działa Internet? Co tak naprawdę oznacza adres internetowy i czego możemy się z niego dowiedzieć? Czy tytułowa „małpa” zawsze jest małpą, a może w różnych krajach zmienia się w inne zwierzęta? Odpowiedź na te pytania oraz na wiele innych znajdziesz w książce „Małpy w Internecie”.

Oprócz ciekawostek, autor w przystępny sposób wyjaśnia całkiem poważne sprawy, tłumacząc, co to jest transmisja cyfrowa albo ruting.

Książka jest ilustrowana w stylu komiksowym. Po świecie Internetu oprowadza nas dociekliwa dziewczynka i jej tata. Ilustrator prowadzi swój równoległy dialog z czytelnikiem, interpretując i komentując na wesoło omawiane tematy. Nie zdziwmy się więc, gdy w książce zobaczymy Kopernika z tabletem lub biegające pakiety sieciowe...

Książka z pewnością może poszerzyć horyzonty młodego czytelnika, a także i niejednego rodzica. Omawiając surfowanie po Internecie, wirusy czy działanie internetowej wyszukiwarki, książka niepostrzeżenie wprowadza czytelnika w pasjonujący świat wiedzy. A co niemniej ważne, pomaga nauczyć się, jak korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i efektywny.

Widnokrąg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-942-9520-2

Liczba stron: 97

Format: 24.5x17.5cm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...