Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy

Monika Wasowska, Grzegorz Wasowski

Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy

7.1

(36 ocen) wspólnie z

41,93

JEŚLI NIE WIEDZIAŁEŚ CZEGOŚ O KABARECIE STARSZYCH PANÓW, PO TEJ KSIĄŻCE NIE BĘDZIESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

Uwaga! /// Trzymasz w ręku klucz do świata Starszych Panów.

Zawartość /// Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek.

Przestroga! /// Lektura zdradliwa, mogąca przyprawić o zawroty serca, mocniejsze bicie głowy i chorobliwe ataki zdrowego śmiechu. Przed użyciem skonsultuj się z drukarzem.

Nigdzie indziej! /// Nie weźmiesz udziału w zabawie rytmicznej dla zdziecinniałych staruszków; nie dowiesz się, jaką dziedzinę wiedzy reprezentuje „pędologia”; nie prześledzisz ewolucji piosenki „Ścieżką pośród łąk”; nie usłyszysz o istnieniu Eldolarado i nie przeczytasz o ogólnokrajowym kryzysie guzikowym.

Promocja! /// Książka wielofunkcyjna, wykonana w rozmiarze odpowiadającym podstawce pod cylinder.

Ważne! /// Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego „Eterek” w wykonaniu, m.in.: Wiery Gran, Ireny Kwiatkowskiej, Tadeusza Fijewskiego, Adama Mularczyka czy też Chóru Czejanda.


Choć Ich twórczość jest z nami od zawsze, nie uzurpujemy sobie praw do tego, aby wiedzieć o Nich wszystko.(…) Co mogliśmy – wyszperaliśmy. Czego mogliśmy się dowiedzieć – dowiedzieliśmy się. (…) Reasumując: wyszliśmy z niesatysfakcjonującego nas w pełni, a nawet w połowie, założenia, iż lepiej coś niż nic. Mamy nadzieję, iż to Coś mimo wszystko Państwa uraduje.

/ ze wstępu Moniki i Grzegorza Wasowskich /

Znak
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2014-11-24

ISBN: 978-83-240-3213-6

Opracowanie graficzne
Michał Pawłowski

Liczba stron: 585

Znak

Format: 165 x 235

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...